Tíz AMD konfiguráció

Yakumo




Múlt heti Intel processzoros konfigurációink után az AMD szívvel dolgozó gépek összeállítása van soron. Mielőtt nekikezdenénk az árpróbának, egy hazánkban új márkát, a Yakumót mutatjuk be, továbbá néhány érdekességet a hűtés és moddolás világából.

A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi partnereink listái alapján képeztük kiskereskedői haszon és 25 százalék áfa hozzászámításával.

Nyugatról támad a Yakumo

A Yakumo márkanév egyelőre még ismeretlen nálunk, de a vékony holdsarlót mintázó márkajegyet már Európa-szerte ismerik és elismerik. A kilencvenes évek elejétől jó minőségű és kedvező árú számítógépek, monitorok és notebookok viselték ezt az emblémát, de a termékkínálat tovább nőt. Ma TFT kijelzők, PDA-k, vezeték nélküli hálózati eszközök, fényképezőképek és MP3-lejátszók valamint mulimédiás eszközök színesítik a termékpalettát. Hozzánk először digitális fényképezőgépek, MP3-lejátszók és egy érdekes PDA érkezett.

A fotómasinák választéka széles, a legolcsóbb Yakumo MegaImage III csupán 13 700 forintba kerül. A filmes kompakt kamerákat megszégyenítő árért egy két megapixeles érzékelővel felszerelt, könnyű – csupán 108 grammos – gépecskét kapunk, melyről a képek visszanézésére szolgáló LCD-t sem spórolták le. A fényképeket 8 MB belső memóriában vagy CF I kártyán tárolhatjuk.


Yakumo MegaImage III – olcsó alapgép

Kevesebb mint 21 000 forintos árral kedveskedik a picike Yakumo MegaImage VII, melynek tömege mindössze 85 gramm, külső méretei 85 x 55 x 25 mm. A belső 3 megapixeles érzékelőt és 16 MB memóriát rejt. A kis gépecskével videót is felvehetünk, akár VGA felbontásban, másodpercenként harminc képkockával. A felvétel a belső memória mellett SD vagy MMC kártyára kerülhet. Az apró fényképezőgépről sem maradhatott le az LCD kijelző, melyen akár a három beépített játékkal is játszhatunk. A kiegészítők listája is teljes; a működtetéshez szolgáló két darab AAA méretű elem mellé USB kábelt, videokábelt, vállszíjat és tokot is kapunk.


Yakumo MegaImage VII – picike három megapixeles

A hétezer forinttal drágább Yakumo MegaImage X külső méreteit tekintve hasonlít a Yakumo MegaImage VII-re, de belül öt megapixeles érzékelő teljesít szolgálatot.


Yakumo MegaImage X

A Yakumo MegaImage 55cx szintén öt megapixeles CCD érzékelőt kapott, lencserendszerét optikai zoommal is megfejelték, így tömege (255 g elemek nélkül) és külső méretei (108,4 x 46,4 x 67,3 mm) is megnőttek. A fényképek tárolásáról CF I kártya gondoskodik, kézzel állítható a blende és az ISO érzékenység. A nagyon kedvező, 40 000 forintos vételárával igazi kezdő kamera lehet.


Yakumo MegaImage 55cx

A Yakumo paletta csúcsán jelenleg a 46 500 forintos MegaImage 67x áll, melynek már 6 megapixeles az érzékelője, maximális képmérete 2816 x 2112 pixel. Háromszoros optikai zoomja 35 mm-es kisfilmre fordítva 37-111 milliméteresnek felel meg. Az adattárolásra 16 MB belső memória szolgál, mely SD és MMC kártyával egészíthető ki. A készletben a szokásos tartozékok mellett töltőt és két tölthető AA méretű akkumulátort is találunk.


Yakumo MegaImage 67cx

MP3 lejátszóból két családot, a Hypersound XD-t és a Hypersound XR-t üdvözölhetjük. A Hypersound XD háromféle méretben kapható: 256 MB (18 700 Ft), 512 MB (22 600 Ft) és 1 GB (31 600 Ft). MP3 és WMA formátumok lejátszására képes, USB 2.0 csatlakozóval látták el, és kéken világító 128 x 32 pixeles kijelzőt is kapott. Hangfelvétel készíthető vele, hatféle előreprogramozott hangszínbeállítást is találunk, de az ID3 bejegyzések kezelése sem okoz gondot. A 35 grammos lejátszó AAA méretű ceruzaelemből táplálkozik.


Yakumo Hypersound XD

A Hypersound XR csupán 256 MB-os méretben kapható (19 900 Ft), de SD vagy MMC kártyával tovább bővíthető a tárolókapacitása. További paraméterei megegyeznek a kisebb testvérével, a kártyaolvasó miatt valamivel nehezebb és a mérete is megnőtt egy picit.


Yakumo Hypersound XR – memóriakártyával bővíthető

Igazi érdekesség a Yakumo alphaGPS kéziszámítógép (PDA). Nemcsak hordozható elektronikus jegyzetfüzet, hanem beépített GPS egységének köszönhetően segíthet eligazodni a vadonban vagy a betondzsungelben. A digitális esthajnalcsillag funkció mellett zenelejátszásra, 3,5 hüvelykes kijelzőjével akár filmnézésre is használható, de a Microsoft Word és Excel Pocket verziója is megtalálható benne, sőt elektronikus levelezés lebonyolítására is használható. A kis mindenest 266 MHz-es Samsung processzor hajtja, mely 64 MB memóriával gazdálkodik, az adattárolásra SD kártya szolgál. A vételár a GPS modult figyelembe véve nem túl magas: 68 900 Ft.


Yakumo alphaGPS – zsebszámítógép és elektronikus térkép

Hűtés és modding

Processzorhűtők

Nemrég megjelent processzorhűtő-tesztünkben jeleskedett a Gigabyte új zászlóshajója, a G-Power Pro, melynek hazai árát még nem ismertünk. Felszereltsége és teljesítménye alapján bőven tízezer forint fölé vártuk, nagyon meglepődtünk, hogy ez a tuningosoknak szánt hőcsöves hűtő fordulatszámszabályzóval együtt is csupán 8400 forintba kerül. Kisebb testvére, a szabályzó nélküli G-Power pedig még olcsóbb, 6900 Ft.


Gigabyte G-Power Pro és G-Power – csak a fordulatszámszabályzóban különböznek

Hasonló felépítésű és szintén nagyon várt hűtő a Thermaltake Big Typhoon. A hatalmas – 120 x 120 x 25 milliméteres – borda a G-Powerhez hasonlóan magasan a rézből készült alaplap fölött helyezkedik el, így nem okoznak majd galibát a processzorfoglalat körül elhelyezkedő alkatrészek. A borda kialakítása sem hétköznapi, összesen 142 lamellából épül fel, így a hűtő tömege 813 gramm. A tömegnél is érdekesebb a gyárilag megadott 16 dBA hangerő. Van még egy szám, ami miatt most megemlítettük a nagy tájfunt: ára 10 900 Ft.


Thermaltake Big Typhoon – szélvihar a processzor fölött

Ha már extra hűtőkről és a Thermaltake-ről van szó, említsünk meg egy érkező listán lévő hűtőt, a Rocket passzív vízhűtést, melyről ezer szónál is többet elárul egy kép:


Thermaltake Rocket – 36 000 forintért csak a hűtőtorony jár, a gép csak dekoráció

A hatvannégy centiméter magas rakétában lehűlő folyadék kerül vissza a majdnem fél kilós réz processzorblokkba, melyre még kéken világító LED is jutott. A keringésről egy 120 liter/óra teljesítményű, tartállyal egybeépített pumpa gondoskodik, mely szintén kapott kék fényforrást. A szivattyú működése közben 20 dBA hangerővel duruzsol. Ugyan a készlethez nem tartozik VGA hűtésére szolgáló blokk, de a négyezer forintos Thermaltake A1983-mal kiegészítve sem lesz drágább 40 000 forintnál.

Az extra hűtések után foglalkozzunk kicsit az extra fényhatásokkal. Ma már megszokott látvány egy számítógépben világító hidegkatód vagy LED fényforrás, ideje kicsit újítani. A Sunbeam tolmácsolásában érdekes újdonságokkal találkozhatunk. Először is a buborékos hatású fénycsöveket kell megemlíteni, melyek kék és zöld színben 2700 forintért kaphatóak. A buborékok áramlása egy nyolcas skálán állítható, az opcionális hangvezérlővel tovább fokozható a hatás.


Buborékos Sunbeam fénycsövek

Akit nem elégít ki a buborék, az választhat folyadékhatású fénycsövet is. Egyelőre 2900 forintért még csak a kéken világító spirális mozgású Sunbeam cső érhető el, de remélhetőleg a vörös lávalámpa is eljut hozzánk. Ha a folyadék sem lenne elegendő az örömhöz, lehet tizenkét LED-del megtámogatott fénycsövet is vásárolni, ráadásul ebből a fajtából már a kék és a zöld változat is elérhető – áruk 2800 Ft. Opcionálisan ezeknél is választható hangvezérlés, és nyolcféle villogási mód érhető el.

Ugyan már nem hidegkatód, és nem is cső, de mókás a molex csatlakozóról működő nagy fényerejű kék LED pontfény, melyhez ezer forint ellenében juthatunk hozzá. Felhasználását kinek-kinek a fantáziájára bízzuk, jó szolgálatot tehet az éjszakai matatásban, szerelésben.


Sunbeam termékek az éjszakában

A Sunbeam ventilátorból is kínál szép fényeset. Anodizált bevonatú nyolc centiméteres LED-es szélmalmaiból pirosat, zöldet és kéket is vásárolhatunk 1600 forintért. A lapátosok csúszócsapágyasak, a gyártó szerint percenként 1200-1800-at forognak, közben 24-48 cfm közötti légszállítást és 20,5-21,75 dBA közötti hangot produkálnak.

A Sunbeam mai utolsó terméke, melyről szólunk, nem a világítással, hanem a hűtéssel kapcsolatos. A HD Silencer merevlemezek hűtésére és csendesítésére szolgál. Hasonló becsúsztatós fiókos kialakítású, mint a modern házak merevlemezrögzítői, de különös figyelmet szenteltek a rezgések megszüntetésének: az elemek gumis és szivacsos részekkel érintkeznek. A hűtő- és egyben halkítóberendezés ára 3400 Ft.


Sunbeam merevlemezhűtő

A nyári melegben a sok merevlemezt üzemeltetőknek érdemes lehet elgondolkodniuk a GlacialTech új merevlemezhűtőjén, az IceCrown 1000-en. Az összesen 360 gramm tömegű hűtő teljes egészében körülöleli az adattárolót és a hűtés szempontjából kritikus elektronikára egy GlacialTechtől megszokottan halk, 80 x 80 x 15 milliméteres, soklapátos ventilátor hajtja a levegőt. A szellőztető percenkénti fordulatszáma 1300, eközben 14,4 cfm levegőt mozgat meg, és 15 dBA hangot kelt. A csapágy hangosodásától sem kell tartani, ugyanis tartósabb golyós megoldást alkalmaztak. A merevlemezhűtő ára 7500 Ft.


GlacialTech IceCrown 1000

AMD konfigurációk 300 ezer forintig

És jöjjenek az AMD processzoros konfigurációk:

A legolcsóbb AMD konfiguráció Ár
ECS KM400 M2 alaplap integrált grafikával 11 700 Ft
AMD Sempron 2200+ processzor 12 900 Ft
CoolerMaster Alps processzorhűtő 1 850 Ft
256 MB Samsung DDR400 memória 5 000 Ft
80 GB Samsung 7200 rpm, 8 MB cache merevlemez 12 400 Ft
LG DVD-olvasó / CD-író kombó 8 200 Ft
LG 710B katódsugárcsöves monitor 26 800 Ft
Foxconn 3GTLA436C3 ház 300 wattos táppal 9 700 Ft
Logitech S90 optical mouse + billentyűzet 3 200 Ft
Logitech S100 hangszórópár 2 100 Ft
Floppymeghajtó 1 600 Ft
Összesen 95 450 Ft

A legolcsóbb gép most is befért százezer forint alá, de grafikus alrendszere csupán a kétdimenziós megjelenítéssel birkózik meg maradéktalanul, 3D-ben – játékokban – nem jeleskedik. Tizenötezer forintnyi többletköltséggel már négy futószalagos ATI Radeon 9550-at lehet hozzá vásárolni, de játékhoz a memóriát is illik megduplázni (további 5000 Ft).

AMD konfiguráció 150 000 forintig Ár
Gigabyte K8NS alaplap 17 000 Ft
AMD Sempron 2800+ Socket 754 processzor 20 300 Ft
GlacialTech Igloo 7200 processzorhűtő 3 000 Ft
512 MB Samsung DDR400 memória 9 400 Ft
80 GB Samsung 7200 rpm, 8 MB cache merevlemez 12 400 Ft
LG GSA-4163B DVD-író 12 800 Ft
Inno3D GeForce 6600 128 MB AGP grafikus kártya 28 200 Ft
LG 710B katódsugárcsöves monitor 26 800 Ft
Foxconn 3GTLA436C3 ház 300 wattos táppal 9 700 Ft
Logitech Deluxe billentyűzet 2 100 Ft
Microsoft Base Mouse Optical egér 2 000 Ft
Kinyo SA-909 – 2 x 6 W + 10 W 2.1-es hangrendszer 5 900 Ft
Floppymeghajtó 1 600 Ft
Összesen 151 200 Ft

Meglepően erősre sikeredett a százötvenezer forintos AMD-s gép. A processzora már egy integrált memóriavezérlős K8-as. Ugyan a 64 bites utasításkészlet kimaradt a 2800+-os Sempronból, de órajele az eredeti 1600 MHz-ről bőven 2000 MHz fölé is feltornázható. Hasonlóan jól tuningolható az Inno3D GeForce 6600 videokártya is, bár a fürge processzor mellett megmarad szűk keresztmetszetnek. Érdemes lenne 12 000 forint befektetésével egy GeForce 6600 GT-re cserélni, de akkor már a memóriát is megérné tovább duplázni. Ne szaladjunk előre, lássuk a következő árszintet:

AMD konfiguráció 200 000 forintig Ár
Chaintech VNF4 Value Zenith alaplap 22 000 Ft
AMD Athlon 64 3000+ Socket 939 processzor 34 000 Ft
Gigabyte G-Power processzorhűtő 6 900 Ft
512 MB Samsung DDR400 memória 9 400 Ft
80 GB Samsung 7200 rpm, 8 MB cache merevlemez 12 400 Ft
LG GSA-4163B DVD-író 12 800 Ft
Inno3D GeForce 6600 GT grafikus kártya 40 200 Ft
Samsung 795MB katódsugárcsöves monitor 34 000 Ft
Casetek 1016 ház 6 900 Ft
Chieftec 360 W táp 9 100 Ft
Logitech Deluxe billentyűzet 2 100 Ft
Microsoft Base Mouse Optical egér 2 000 Ft
Kinyo SA-909 – 2 x 6 W + 10 W 2.1-es hangrendszer 5 900 Ft
Floppymeghajtó 1 600 Ft
Összesen 199 300 Ft

Bizony kétszázezerből már egy igazi hatvannégy bites Athlon 64 is kijön nForce4-es, PCI Expresst támogató alaplappal. Ugyan a memória megduplázására a jobb monitor miatt már nem maradt keret, de a grafikus kártya megkapta a neve végére a két betűt, sima GeForce 6600-ból GeForce 6600 GT lett.

AMD konfiguráció 250 000 forintig Ár
Chaintech VNF4 Value Zenith alaplap 22 000 Ft
AMD Athlon 64 3000+ Socket 939 processzor 34 000 Ft
Gigabyte G-Power processzorhűtő 6 900 Ft
2 x 512 MB Samsung DDR400 memória 18 800 Ft
80 GB Samsung 7200 rpm, 8 MB cache merevlemez 12 400 Ft
Pioneer 109 DVD-író 13 700 Ft
Inno3D GeForce 6600 GT grafikus kártya 40 200 Ft
Acer AL 1715MSD TFT-monitor 63 100 Ft
Casetek 1016 ház 6 900 Ft
Chieftec 360 W táp 9 100 Ft
Logitech Deluxe billentyűzet 2 100 Ft
Microsoft Base Mouse Optical egér 2 000 Ft
Kinyo HT 600 – 4 x 6 W + 25 W 5.1-es hangrendszer 14 500 Ft
Creative Sound Blaster Live 5.1 hangkártya 4 800 Ft
Floppymeghajtó 1 600 Ft
Összesen 250 700 Ft

Ismét ötvenezerrel drágább gépünk mellé már digitális bemenetes Acer TFT-kijelző került, és végre a memória is megduplázódott. A merevlemez kapacitásának növelése helyett inkább 5.1-es hangkártyára és hozzá illő hangrendszerre voksoltunk; az adattárolásban segít a Pioneer DVD-író.

AMD konfiguráció 300 000 forintig Ár
Chaintech VNF4 Value Zenith alaplap 22 000 Ft
AMD Athlon 64 3000+ Socket 939 processzor 34 000 Ft
Gigabyte G-Power processzorhűtő 6 900 Ft
2 x 512 MB Kingmax DDR400 memória 23 000 Ft
160 GB Samsung 7200 rpm, 8 MB cache merevlemez 20 400 Ft
Pioneer 109 DVD-író 13 700 Ft
Sapphire Radeon X800 grafikus kártya 67 900 Ft
Acer AL 1715MSD TFT-monitor 63 100 Ft
Casetek 1026-9 ház 9 900 Ft
Chieftec 420 W táp 12 700 Ft
Logitech Deluxe billentyűzet 2 100 Ft
Microsoft IntelliMouse Explorer 4.0 egér 5 400 Ft
Kinyo HT 600 – 4 x 6 W + 25 W 5.1-es hangrendszer 14 500 Ft
Creative Sound Blaster Live 5.1 hangkártya 4 800 Ft
Floppymeghajtó 1 600 Ft
Összesen 302 000 Ft

A 300 000 forintos gépben megdupláztuk a merevlemez méretét, a memóriát jobbra cseréltük, de a legjelentősebb változás a grafikus rendszerben történt; a nyolc futószalagos GeForce 6600 GT helyére tizenkét futószalagos Radeon X800 került. A nagyobb igénybevétel miatt a tápot erősebb váltotta, és jobb egér került az összeállításba.

AMD konfigurációk 300 ezer forinttól

AMD konfiguráció 350 000 forintig Ár
Chaintech VNF4 Value Zenith Ultra alaplap 25 800 Ft
AMD Athlon 64 3000+ Socket 939 processzor 34 000 Ft
Gigabyte G-Power processzorhűtő 6 900 Ft
2 x 512 MB Kingmax DDR500 memória 36 000 Ft
160 GB Samsung 7200 rpm, 8 MB cache merevlemez 20 400 Ft
Pioneer 109 DVD-író 13 700 Ft
Sapphire Radeon X800 XL 256 MB grafikus kártya 89 700 Ft
Acer AL 1715MSD TFT-monitor 63 100 Ft
Casetek 1026-9 ház 9 900 Ft
Chieftec 420 W táp 12 700 Ft
Logitech Deluxe billentyűzet 2 100 Ft
Microsoft IntelliMouse Explorer 4.0 egér 5 400 Ft
Genius Home Theater HT 5.1-es hangrendszer 25 000 Ft
Creative Sound Blaster Live 5.1 hangkártya 4 800 Ft
Floppymeghajtó 1 600 Ft
Összesen 351 100 Ft

További ötvenezer forintot a konfigurációba ölve felkészültünk a tuningra. Ehhez nForce4 Ultra chipkészletesre cseréltük az alaplapot, a DDR400-as memóriát pedig DDR500-as váltotta. A grafikus kártyát megfejeltük még négy futószalaggal, és lecseréltük a hangszórókészletet.

AMD konfiguráció 400 000 forintig Ár
Chaintech VNF4 Value Zenith Ultra alaplap 25 800 Ft
AMD Athlon 64 3000+ Socket 939 processzor 34 000 Ft
Gigabyte G-Power Pro processzorhűtő 8 400 Ft
2 x 512 MB Kingmax DDR500 memória 36 000 Ft
200 GB Samsung 7200 rpm, 8 MB cache merevlemez 24 000 Ft
Pioneer 109 DVD-író 13 700 Ft
Sapphire Radeon X800 XL 256 MB grafikus kártya 89 700 Ft
Viewsonic VX912 TFT-monitor 114 000 Ft
Casetek 1026-9 ház 9 900 Ft
Chieftec 420 W táp 12 700 Ft
Logitech Deluxe billentyűzet 2 100 Ft
Microsoft IntelliMouse Explorer 4.0 egér 5 400 Ft
Genius Home Theater HT 5.1-es hangrendszer 25 000 Ft
Creative Sound Blaster Live 5.1 hangkártya 4 800 Ft
Floppymeghajtó 1 600 Ft
Összesen 405 500 Ft

A 400 000 forintos számítógépben a merevlemez negyven gigabájtot, az LCD képátlója két hüvelyket nőtt.

AMD konfiguráció 450 000 forintig Ár
MSI K8N SLI Platinum alaplap 43 000 Ft
AMD Athlon 64 3200+ Socket 939 processzor 45 000 Ft
Gigabyte G-Power Pro processzorhűtő 8 400 Ft
2 x 512 MB Kingmax DDR500 memória 36 000 Ft
200 GB Samsung 7200 rpm, 8 MB cache merevlemez 24 000 Ft
Pioneer 109 DVD-író 13 700 Ft
Inno3D GeForce 6800 GT grafikus kártya 92 600 Ft
LG 1930B TFT-monitor 125 000 Ft
Casetek 1026-9 ház 9 900 Ft
Chieftec 420 W táp 12 700 Ft
Logitech Internet billentyűzet 3 000 Ft
Microsoft IntelliMouse Explorer 4.0 egér 5 400 Ft
Genius Home Theater HT 5.1-es hangrendszer 25 000 Ft
Sennheiser HD 202 fülhallgató 6 000 Ft
Floppymeghajtó 1 600 Ft
Összesen 451 300 Ft

A következő összeállítás az SLI jegyében született. Alapnak a tesztünkben is jól helytálló MSI K8N SLI Platinumot választottuk, és a korábbiaknál 200+-szal nagyobb processzort dugtunk bele. A grafikus kártyát az SLI jegyében GeForce 6800 GT-re cseréltük, és az LCD is jobb lett valamivel. Az erősítés után maradt majdnem hatezer forintot fülhallgatóra költöttük.

AMD konfiguráció 500 000 forintig Ár
MSI K8N SLI Platinum alaplap 43 000 Ft
AMD Athlon 64 3200+ Socket 939 processzor 45 000 Ft
Gigabyte G-Power Pro processzorhűtő 8 400 Ft
4 x 512 MB Kingmax DDR500 memória 72 000 Ft
200 GB Samsung 7200 rpm, 8 MB cache merevlemez 24 000 Ft
Pioneer 109 DVD-író 13 700 Ft
Inno3D GeForce 6800 GT grafikus kártya 92 600 Ft
LG 1930B TFT-monitor 125 000 Ft
Casetek 1026-9 ház 9 900 Ft
Chieftec 450 W táp 15 800 Ft
Logitech Internet billentyűzet 3 000 Ft
Microsoft IntelliMouse Explorer 4.0 egér 5 400 Ft
Genius Home Theater HT 5.1-es hangrendszer 25 000 Ft
Sennheiser HD 202 fülhallgató 6 000 Ft
Floppymeghajtó 1 600 Ft
Összesen 490 400 Ft

A félmilliós gépben sok mindent lehetett volna még erősíteni, de egy nagyobb teljesítményű processzor többletköltségeit nem láttuk indokoltnak. Inkább a memória megkétszerezésére és erősebb tápra költöttünk, így majdnem tízezer forinttal a kiszabott határérték alatt maradtunk.

AMD konfiguráció piszkosul sok pénzért Ár
MSI K8N Diamond alaplap 58 000 Ft
AMD Athlon 64 4000+ Socket 939 processzor 130 000 Ft
Cooler Master Hyper 6+ processzorhűtő 15 800 Ft
2 x 1024 MB Corsair TWINX Pro DDR500 memória 122 000 Ft
2 x 400 GB Samsung 7200 rpm, 8 MB cache merevlemez 90 000 Ft
Pioneer 109 DVD-író 13 700 Ft
Viewsonic VP191s TFT-monitor 151 000 Ft
Viewsonic VP191s TFT-monitor 151 000 Ft
MSI GeForce 6800 Ultra 512 MB 207 000 Ft
MSI GeForce 6800 Ultra 512 MB 207 000 Ft
Cooler Master Stacker ház 37 000 Ft
Cooler Master Real Power 550 W táp 37 000 Ft
Logitech Internet billentyűzet 3 000 Ft
Logitech MX518 egér 12 500 Ft
Steelpad S4 egéralátét 11 100 Ft
Creative Audigy 4 Pro 7.1 hangkártya 56 800 Ft
Klipsch Promedia 5.1 hangrendszer 145 000 Ft
Sennheiser HD 270 fülhallgató 24 900 Ft
Floppymeghajtó 1 600 Ft
Összesen 1 474 400 Ft

Az ár szabta korlátoktól megszabadulva AMD oldalon is közel kerültünk a másfél milliós végösszeghez. A nem túl életszerű összeállítást kihajtani sem könnyű, és akár a dupla monitort, akár a luxusszámba menő hangrendszert tekintjük, el lehet mondani, hogy nem takarékosodtunk. Bár ilyen konfigurációt nagyon kevesen engedthetnek meg maguknak, a későbbi árváltozások nyomon követésére mindenképpen alkalmas.

rudi

Azóta történt

  • Egyéves, jubileumi kiadás

    Visszatekintünk az elmúlt esztendőre, hogyan is alakultak a hardverpiaci trendek: mire számítottunk és mit kaptunk.

Előzmények

Hirdetés