Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CS_D

    senior tag

    Mostanság kicsit problémám adódott a firmware-ekkel. Ami volt firm, azzal folyamatosan lefagyott a transmission. Ez egy Backfire 10.03 volt.
    Gondoltam fordítok egy firmware-t trunkból. Talán a harmadik fordítás sikerrel is járt, és volt benne extroot, és minden ami nekem szükséges. Feltelepítettem a többi csomagot, és a legfontosabbat, a transmission torrentklienst is. Webfelület tökéletesen ment, láttam, hogy seedeli a régi torrentjeimet. A probléma ott kezdődött, hogy betettem egy torrentet tölteni, amjd szerettem volna kitömöríteni, és nem tudtam. Kiderült, hogy amit letöltött az teljesen hibás. Transmissionnel leellenőriztetve ő is azt mondja, hogy érvénytelen adat. Aztán fény derült arra is, hogy a tökéletesen letöltött állományomat egy 'verify data'-val megvizsgálva is azt mondja, hogy 1% alatt van benne adat.
    Úgyhogy ezek után jó pár flash-elés következett. És kb a 20iknál sikerült elrontani a flashelést. Egyszerűen lefagyott flash közben.
    (Végül kiderült, hogy a trunk csatornában lévő firmware-rel sem megy a transmission.)

    Teljesen kétségbeestem, hogy csak soros kábellel lehet újraéleszteni, de szerencsére a neten megtalálható ennek megoldása.

    Na eddig tartott a szöveg, csak egy fontos dologra szeretném felhívni mindenki figyelmét.

    FLASHELÉS KÖZBEN ELROMLOTT DIR-825 HELYREHOZÁSA:
    1.) Áramtalaítsd a routert
    2.) Állíts be statikus IP-t a gépnek: 192.168.0.100
    3.) Adj áramot a routernek, majd nyomd a RESET gombot, amíg nem kezd villogni a naracs színű power led
    4.) Nyisd meg a 192.168.0.1 címet a böngészőben. (a forrás szerint Internet Explorer-ben)
    5.) töltsd fel a openwrt-ar71xx-dir-825-b1-squashfs-backup-loader.bin fájlt. Nem baj, ha nem jut el 100%-ig. (nekem is 87%-nál újraindult)
    6.) Vedd vissza a statikus IP-t, hadd legyen dinamikus, vagy kerüljön vissza a 192.168.1.* tartományba
    7.) 192.168.1.1 címen Telneten elérhetővé válik a router.

    Eredménye: újra megy az OpenWRT. :C

    Forrás

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák