Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vandeminek

    tag

    Hali mindenkinek!

    Elkezdtem bütykölgetni a régebben vett 825ösömet. Egy 3.5"-os 1TB-s Samsung winyót raktam mellé. Fordítottam egy kicsiny minimál 10.03-as Openwrt-t hozzá extroot támogatással. Semmi gondom nem volt vele, konfigok után rögtön feljött a 2 gigás root partícióm a winyón, valamint a 128 mb-s swapom is. a fennmaradó ~900 gigát egyben még a routeren keresztül egyben leformáztam egy ext3-as fájlrendszerre. aztán kicsikét játszadoztam vele, meg olvasgattam is utána. miután arra jutottam, h jobb lenne egy ext4-es fájlrendszer az "elvileg" gyorsabb fsck miatt. ext4-re már csak a laptopomon keresztül lehetett, mivel
    $ mkfs.ext4 -L sharedfs /dev/sda3
    parancs után az inode-od felírásánál a ~7300-ból az első 3-4-5 felírását még jelezte a router ssh-n, majd teljesen lehalt a kapcsolat, ezek után ideig-óráig még lehetett pingelgetni a routert, és még volt egy kis net is, majd teljesen lehalt...
    kisebb partíciókkal még ment a dolog (20GB-al próbálkoztam, mkfs és fsck is sikeres volt) de azért azt nem tehetem meg, h csinálok 15-20 20GB-os partíciót...
    a teljes méretet egy partícióban használva ext3 v ext4-ként egyetlen fsck sem ment le sikeresen, mindig le halt a dolog.... most legutóbb ext4-esként próbáltam, több mint egy órát ment a router így, villogott a system led és ennyi (nagy ritkán kissé felpörgött a winyó,de a piros adat led nem villantott :( )

    Ti mekkora winyókat, partíciókat használtok a routerrel? valamint milyen Openwrt-t? milyen fájlrendszerrel?

    Nem tudom, h másnak is voltak ilyen problémái? mivel a TP-Link 1043ND fórumán olvastam, h ext4-es "nagy" (több száz gigás, >500GB) partíciókon lefutott az fsck úgy 15 perc alatt, gondolom a DIR-825-ön se kellene akkor több mint egy óráig szívatnom magam....
    Tippet, javaslatot epekedve várok! :R

Új hozzászólás Aktív témák