Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vartime

    csendes tag

    Segítséget kérnék extroot-tal kapcsolatban. Az alábbiakat követtem el Vargalex által készített firmwerrel.
    mtd -r write /tmp/openwrt-ar71xx-dir-825-b1-jffs2.bin firmware
    reboot
    mount /dev/sda1 /home
    mkdir /tmp/root
    mount -o bind / /tmp/root
    cp /tmp/root/* /home -a
    umount /tmp/root
    umount /home

    nano /etc/config/fstab
    option target /home
    option device /dev/sda1
    option fstype ext4
    option options rw,sync
    option enabled 1
    option enabled_fsck 1
    option is_rootfs 1

    opkg update
    opkg install block-extroot
    reboot
    df -h
    Az /overlay mérete változatlan.Ha bemountolom a /dev/sda1 –et /overlay alá, akkor kijelzi a méretet, de a feltelepített programok nem jelennek meg, és nem is használható csak-a 8mb.Hálás lennék ha valaki kijavítaná, vagy egyszerűen leírná nekem - hogyan is kellene működnie az extrootnak. Az egész vasárnapomat rászántam, de úgy érzem meghaladja szerény tudásomat.

    Előre is köszönöm ! üdv: VarTiMe

  • vartime

    csendes tag

    Sziasztok !
    Éjszaka párszor megint újraraktam, próbáltam egyszerűsíteni. Vargalex itt a fórumban belinkelt, lucit is tartalmazó extrootos firmjével próbálkoztam (squashfs). Telepítés, reboot után újraformáztam a /dev/sda1 partíciót mke2fs -j /dev/sda1 , újraindítottam, majd felraktam a midnight commandert. mountoltam az sda1 -et a /home könyvtárba , majd kiadtam a mkdir /tmp/root , majd a mount -o bind / /tmp/root parancsokat, majd mc-vel a /tmp/root teljes tartalmát a /home - ba másoltam.Unmountoltam a /tmp/root, és a /home tartalmát, majd felraktam a nano -t , és módisítottam az /etc/config/tartalmát (+is_rootfs 1)

    Az eredmény ugyanaz mint az előző hszemben, ha az opkg.conf option overlay_root sorát módosítom /home -ra, akkor megjelenik a hely, de ne használható, felrakom a sambát, néhány apróságot, és betelik.

    Hova kellene mountolni ? Hogyan kellene hogy működjön ?

  • vartime

    csendes tag

    válasz CS_D #139 üzenetére

    Megint felraktam párszor, de ugyanaz a helyzet, /overlay alatt szabad 2,8mb.
    jelenleg az fstab-om tartalma.
    config global 'automount'
    option 'from_fstab' '1'
    option 'anon_mount' '1'

    config global 'autoswap'
    option 'from_fstab' '1'
    option 'anon_swap' '0'

    config 'mount'
    option 'target' '/home'
    option 'device' '/dev/sda1'
    option 'fstype' 'ext4'
    optio 'options' 'rw,sync'
    option 'enabled' '1'
    option 'enabled_fsck' '1'
    option 'is_rootfs' '1'

    config 'mount'
    option 'target' '/data'
    option 'device' '/dev/sda3'
    option 'fstype' 'ext4'
    option 'options' 'rw,noatime'
    option 'enabled' '1'

    config 'swap'
    option 'device' '/dev/sda2'
    option 'enabled' '1'
    A válaszodban megnevezett firmet raktam rá. Hol lehet a hiba ? Vagy hova kell mountolni a /dev/sda1 -et ? Légyszíves válaszolj, vagy válaszoljon valaki !

  • vartime

    csendes tag

    Sziasztok!
    Nem akarom a kedvét senkinek sem elvenni a dir-825 -től, de létezik kis hazánkban minimum egy db ilyen router (amit sajnos én hoztam el az ipon-ból) , amelyen sem a ddwrt, sem az openwrt nem megy tökéletesen. 2010. Novemberi.
    P/N: EIR825EEU....B2E. H/W ver.B2 W/W ver. 2.01EU. S/N: F3TG2A7001995.
    November óta próbálgatom az összes megjelent ddwrt, és openwrt firmwaret. Ezek a számok nekem sajna semmit nem mondanak, csak fel akartam hívni a figyelmeteket.

    ui: A firmek simán feltelepülnek, a csomagok installjaival sincs semmi gond, de a lan összes gépén a lefele fél , és egy mbit között ugrál a sebesség. Vargalex rendkívül sokat segített, ezt külön köszönöm neki, de sajna csak várok hogy majd egyszer lesz egy új firm, amivel megy. (Ha nem jön húsvétre lehet veszek megint egy 1043nd-t :) )

    Üdv: VarTiMe

    [ Szerkesztve ]

  • vartime

    csendes tag

    válasz vargalex #169 üzenetére

    A lan - port kinevezés wan - portnak témáról tudnál adni egy linket, ahol utána olvashatnék ?
    Egyenlőre csak ezt találtam http://wiki.openwrt.org/toh/d-link/dir-825 , ebből még nem tudom hogy mit is kellene tennem. Vagy egyszerűbb mint gondolnám ?

    Köszönöm: VarTiMe

  • vartime

    csendes tag

    válasz vargalex #184 üzenetére

    Sziasztok! Bocsi de csak most volt időm kipróbálni Vargalex javaslatát, érdemi info nélkül meg nem akartam szemetelni a tisztelt fórumot. Az 1-es port-ot wan-ként használva a sebesség rendben, a Vargalex által (#184hsz) leírtak tökéletesen működnek. Az "swconfig dev rtl8366s port 1 show" kimenetében az EtherStatsDropEvents, és a Dot3StasFCSErrors értéke is nulla. Érték csak az IfOutOctets, IfOutUcastPkts, és az IfOutBroadcastPkts sorokban található. Lehet talán mostmár ext4-gyel is működik, nem csak ext3-mal ? Ha kiderül megírom.
    Mindenesetre nagyon sokat köszönhetek ennek, és a 1043-as fórumnak, de a legtöbbet Vargalex-nek aki szakértőként, és emberként is példát mutat.

    [ Szerkesztve ]

  • vartime

    csendes tag

    Sziasztok!
    Trunkból telepítettem az alapvető luci csomagokat (opkg install luci), engedélyeztem, de nem tudom elindítani. az /etc/init.d/uhttpd start -ra csak hibaüzenetet kapok (uci). Szükség van esetleg valami plusz csomagra hogy fusson ? pl: luci-lucid ? 10.3 -as backfire van fenn, amit vargalex buildelt "nekem" :) . esetleg a 10.3 miatt nem indul el ?

  • vartime

    csendes tag

    Töröltem a cuccokat (opkg remove luci és uhttpd), majd az opkg.conf-ban vargalex oldalát megadva , és újratelepítve most természetesen megy. Az érdekes hogy olyan használhatóan néz ki, mint alex #258 hsz ben a belinkelt kép. Attól tartok hogy újraindítás után már nem ez lesz, ezért érdeklődnék, hogy a most trunkban levő factory firmben van-e, extroot ? Mert gondolom, ha az új cuccokat akarom használni (hátha egyszercsak teljesen megjavul a routerem), akkor ezt kellene feltennem. Próbáltam használni az opkg upgrade_installed parancsot is, (hátha az összes felinstallált csomagot sikerül újra cserélnem) még a trunkos próbálkozásnál, de a sok syntax error elvette a kedvem :) .

    Üdv: VarTiMe

    [ Szerkesztve ]

  • vartime

    csendes tag

    válasz vargalex #280 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat, de sajnos azonban van még kérdésem. Naívan felraktam az ubuntu 10.10 -et, és Speedfire leírása alapján nekiálltam volna firmet fordíttatni. A make defconfig parancsra, és az azt követőekre " make: *** No rule to make target 'defconfig' . Stop. " válaszokat kapok.Rosszul írom be a paramétert ? Vagy a feltelepített ubuntu túl régi ?

    Sajna otthon beletelik néhány órába, míg ott is feltelepítem a rendszert, meg letölti a szükséges dolgokat, de nyilvánvalóan ott is elő fog jönni ez a probléma.

    VarTiMe

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák