Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zhagyma

    őstag

    válasz Laca0 #4105 üzenetére

    Gratula! Az tudod, hogy az a 60% strength kb. a "határeset" a jelerősség szempontjából. Esős időben, amikor a párás / ködös levegő erősen csillapítja az elektromágneses hullámok terjedését ez kevés lehet (ez különösen az UHF sáv tetején okoz problémát). Különben sokkal fontosabb a Quality maximalizálása kb 90% körüli értékre. Próbáld meg növelni a Quality értékét és értelmezd az előző hozzászólásomban a "kört" gömbnek.

    Amennyiben az alufólia tányér segítségével a parabola antennákhoz hasonló antennanyereség növelő hatást szeretnél elérni, akkor semmi értelme. Saccra 6 méter átmérőre lenne szükség. Mivel a geometriai méretei hullámhoszzfüggőek, azok extrapolálhatók egy műholdas parabola méreteiből. Amúgy a fémdarabbal ("ellensúly") kihozhatod az elméleti maximumot, amelyet még megdobhatsz kb. +5dBi nyereséggel a botantenna mögé közvetlenül, merőlegesen elhelyezett kb 20x20 cm-s fémlappal is (reflektor). A botentannának megvan az az előnye, hogy közvetlenül ráforrasztható egy 75 ohm-s koax kábel az alacsony talpponti ellenállása miatt.

    A legjobb erősítő az antenna, mivel az antenna erősítő saját termikus zaja rontja az erősített jel jel/zaj viszonyát. Ha lehet, ne erősíts! Ha minden kötél szakad és antennaerősítőt szeretnél építeni, akkor kis termikus zajú IC/tranzisztor alkalmazása ajánlott, A munkaponti áramok a zajminimumra legyenek beállítva. Fontos a magas kivezérelhetőség (<115 dBuV). A magas kivezérelhetőség első indoka, hogy a jelenlegi analóg sugárzás adóteljesítménye többszöröse a DVB-T sugárzásnak, ami az erősítőt túlvezérelheti. A magas kivezérelhetőség másik fontos indoka az, hogy a DVB-T többvivős moduláció (x ezer). A sok modulált vivő amplitudójának összege a feszültség - idő karakterisztákában magas csúcsokat eredményezhet, amelyet a moduláció során igyekeznek elkerülni. De ez nem mindíg sikerül.

Új hozzászólás Aktív témák