Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kjani18

    őstag

    válasz darvinya #27873 üzenetére

    Részben didyman-nak is szól a válaszom.
    El kell különíteni a profi és az amatőr akvarisztikát. A profi szinten teljesen igazat adok didyman -nak, azzal a kiegészítéssel, hogy az IR és az UV tartományt kihagyta egyébként profi írásából, amiért köszönet illeti, ilyen jó összefoglalót rég nem láttam.
    Minden elvárásnak a gyakorlatban nehéz megfelelni, több különböző spektrumú csővel, ill. több típusu ledekkel azért jól megközelíthető az ideális megvilágítás.
    Amatőr ( házi) szinten az általad felvetett kérdésekre azt válaszolnám, hogy igen, költséghatékonyság és látványesztétikai szempontból a led világítás a nyerő, nem véletlenül álltam én is át rá a csövekről.
    Mindenki, akinek ledes világítást csináltam, elégedett.
    Annyit még hozzá tennék, hogy a led érzékenyebb a víz tisztaságára ( az apró szennyeződéseket a sok pontszerű fény jobban kihozza), ill. minden világításnál figyelembe kell venni azt is, hogy a víz a különböző spektrumokat különböző hosszon nyeli el, ezért sokat számít a víz mélysége felső megvilágítás esetén.

    Jani

    Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

  • didyman

    őstag

    válasz darvinya #27873 üzenetére

    Kinek mi az igénye, attól függ. A fénycsőnek örök rákfenéje, hogy körbe sugároz, refi nélkül a víz felszínét a harmada sem éri el a fényének, jó reflektort meg nem is olyan egyszerű hajtogatni, a magasság, nyílásszög mindig egyénileg változó paraméter. Akkor, ami eddig előnye volt, hogy az üveg teljes hosszát egyöntetűen végigvilágítja, egyenletes fényt eredményezve, az mára részben elavult, hiszen milyen szépen lehet játszani beszűrődő fényt imitálva, teljesen más lesz a hatás-ha ehhez megfelelő növényzetet lehet találni, akkor nagyot lehet spórolni rajta.

    "Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

Új hozzászólás Aktív témák