Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    válasz darvinya #67081 üzenetére

    Ez most komoly...? a kérdés.

    Tényleg semmi de semmi baja nem lehet senkinek egy kültéri beázott kapcsolótól a szakadó esőbe, átázott lábbelibe.
    Ezekokán szerintem meg kéne keresned a szabványügyi hivatalt és az érintésvédelemmmel foglalkozó összes céget, hogy ennyi volt, finito, bezárhatnak mert szerinted semmi szükség ezekre.
    Igen, igazad lehet, a 12V DC az bizony sokkal nagyobbat rúg nedves környezetbe, netán el is halálozhat vagy megéghet a delikvens, netán azonnal ionizálódik, sokkal jobban mint amikor a 230V AC-t fogdossa.
    Sőt továbbvinném a gondolatmenetedet, a 10 vagy a 25KV akár nyalogatható is hisz ugye minél nagyobb és minél váltakozóbb, annál veszélytelenebb.
    Komolyan mondom, kezdek rettegni egy ceruzaelem megérintésétől. Bármi történhet...

    "Ha meg jól van kiépítve, akkor még védelem is van."
    Te már oldottál le ÉV relét egy derékig érő gödörbe, amibe térdig érő vízbe állsz kisflexszel a kezedbe és véletlenül rádnyitották azt a vízcsövet, amit épp flexezel?
    Mert én igen, és azt az érzést senkinek nem kívánom, ha nincs ÉV relé akkor valószínűleg ott döglök meg, így csak 1 napig nem tudtam mozgatni a jobb kezem, percekig nehézlégzésem volt és bizseregtem még órák múlva is.
    Pedig "csak" 230V AC volt.

  • moha21

    addikt

    válasz darvinya #67081 üzenetére

    Miért érezhető az egyenáram meg hamarabb, mint a váltakozó áram?

    (#67084) tordaitibi: Önmagában a feszültség nem veszélyes lásd ugye MSZ HD 60364-4-41-ben nem tárgyalt

    "Védelem az állandósult érintési áram és a kisülési energia korlátozásával" részt. Pl gyújtószikramentes ( régen RB, most Ex ) minőség. :))

    [ Szerkesztve ]

    Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

Új hozzászólás Aktív témák