Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Speeedfire

    nagyúr

    válasz Sanyix #9677 üzenetére

    Java-tól ne várj sok mindent. ;]
    Megeszi a gépedet, akkora erőforrásigénye van. Valószínűleg akkor számítást kellene csinálnia, hogy túlcsordúl a memória és lefagy a böngésző. Esetleg próbáld meg IE-vel, vagy Chrome-al. Ha ezekkel már próbáltad és ugyan ez az eredmény akkor nincs jobb ötletem.

    Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

  • Lompos48

    nagyúr

    válasz Sanyix #9677 üzenetére

    Tényleg egy klassz, látványos kis program. CSAK... semmi köze a szimulátorokhoz. Kitűnő áramköri elemek, vagy alapáramkörök működésének szemléltetésére, arra, hogy elemi szinten megértse mindenki, hogy mi mit csinál egy alapkonfigurációban. Tehát didaktikai eszköz. Egy szimulátor ennél sokkal bonyolultabb. Figyelembe vesz minden előfordul(hat)ó feltételt, a kimeneti/bemeneti jeleken kívül az áramköri elemeket típusokra hangolva. Példának csak egyet: egyszerű bipoláris tranzisztor esetén egy nagyfrekvenciás áramkörben tudja mi a különbség egy BF180 és BF254 között úgy, hogy importálja azoknak a megírt matematikai modelljét. Továbbmenve azt is, hogy a megtervezett NYÁK esetén hol jönnek be parazita elemek még a rétegek között is, számolva azokkal.
    Közelebbről egy ilyen csomagot ismerek, az OrCAD nevűt, ami egy hatalmas szoftver. Intenetről (is) importál(hat)ja az adatokat tervezés közben, szimuláláshoz pedig a pSpice matematikai modelleket használja. Sajnos nagyon drága is, meg nehezen beszerezhető. Bonyolultsága/ereje lehetővé teszi akár 8 rétegű lapok tervezését is (lásd PC alaplap).
    Ugyanakkor tudtommal vannak ennél egyszerűbb külön tervezésre meg szimulálásra kifejlesztett programok is. Idézni nem tudok egyet se, de interneten van biztos információ róluk.

Új hozzászólás Aktív témák