Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lompos48

    nagyúr

    válasz Speeedfire #9795 üzenetére

    Itt csak a kimeneten volt ellenállás a gnd felé, gondolom ez valami védelem féleség akar lenni.

    Az csak azért került oda, hogy ne lebegjen akkor, ha nincs egyik csatorna se kiválasztva. De azt is figyeld meg, hogy szimmetrikusan van betáplálva, tehát ha a jel nulla, akkor a kapcsolók kimenete is a két táp között középen, elméletben nullán áll.

    Hol lenne akkor érdemes ezt összekötni? Esetleg nem lenne egyszerűbb még 1 ic a gnd részére? Vagy az már túlzás lenne?

    Nem vagyok jó pedagógusnak, de megpróbálom. :) Az analóg testet (minden jel nulláját, mondjuk az összes árnyékolt kábel köpenyét egy helyre kell kötni, ez lesz az AGND. Ezt akár el lehet hozni a NYÁK szélére például a GND mellé (ami a táplálás nullája). Ott meg egyszerűen összekötni őket. Ez azért szükséges, hogy véletlenül se cirkuláljon (folyjon) tápáram olyan vezetéken, ami a jelek nullájához tartozik. Ellenkező esetben ennek az áramnak a változásai (például kapcsolásokkor) rátevődnek a hasznos jelre és zajt okozhatnak. Tehát GND és AGND teljesen külön, aztán a lap szélén összekötve.
    Még egy IC értelmetlen.

    Kösz az információt. Logikus. Sok esetben a táp 2 külön belső rétegen van megoldva (tehát összesen 4 réteg), akkor pedig nem kell foglalkozni velük csak ott. Megkönnyít(het)i a munkát.

Új hozzászólás Aktív témák