Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • formula01

    aktív tag

    válasz M1995 #299983 üzenetére

    De miért kell védeni a védhetetlent?

    12 év Android után váltottam Iphone-ra, bő 1 hét telt még csak el, de abszolút nem bánom a váltást, nagyjából azok vittek rá arra, hogy következő telefonomnak a 15 Pro-t válasszam, amilyen indokokat a korábbi hozzászólásaiban Stauffenberg is leírt.

    Ugyanakkor mindegyik rendszernek vannak a másikkal szemben előnyei, és hátrányai, amit kár letagadni.

    Ha valaki egyszer hozzászokik a gyorstöltéshez, egészen biztosan nem szívesen mond le róla. Nagyon nem mindegy, hogy neked kell a telefonodhoz alkalmazkodni, vagy még elvégzed reggel a nagydolgod a wc-n, vagy épp felöltözöl és bekötöd a cipőd feltölt 10 perc alatt annyit, amivel jó vagy egész napra. Ha egyszer iPhonokon is megjelenik a gyorstöltés, biztos vagyok benne, hirtelen a fanja lesz mindenki, aki eddig magyarázta, miért nem fontos. Hozzáteszem, 70-80%-ig a 15 Pro is gyári 20W-s töltőt használva teljesen vállalható időn belül feltölt, nem 10 perc, de teljesen élhető.

    Ugyanígy hiányzik pl. sok év droid után, hogy a kijelző jobb oldaláról csúsztatva az ujjam is vissza tudjak lépni a weboldalakon/menükben, ne bal oldalról kelljen jobbra húzni, amit szerintem kb. közel 0 energiabefektetés lenne megoldani iOS-en is, és nem értem, eddig miért nem tették meg, miközben a telefonok egyre szélesebbek, a népesség nagyobb része meg jobb kezes.

    Még kapásból fel tudnék sorolni további fél tucat negatívumot a droiddal szemben, meg legalább ennyi, ha nem több pozitívumot. A lényeg az, hogy mindenki eldöntheti, neki mi a fontos, és mivel tud/akar együttélni.

    De ha a hiányosságokat védik a felhasználók, az nettó kognitív disszonancia, és semmi másra nem jó, mint hogy a gyártó se érezze a nyomást, hogy implementáljon egy-egy olyan szoftveres/hardveres fejlesztést, ami még élvezetesebbé, hatékonyabbá tehetné az adott termék, jelen esetben telefon használatát.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák