Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Core2duo6600

    veterán

    válasz nagyfejü #2402 üzenetére

    Azzal jár, hogy ha kihuzod az usb -t akkor össuedölhet a file rendszer.
    USB és esetében jobb, hogy nincs bekapcsolva az írási cache, nem sokat gyorsítana, a cache nek inkább rendszer hdd nél van értelme.

    Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

  • Jarod1

    addikt

    válasz nagyfejü #22323 üzenetére

    2-es vagy 3 as vedd le a gépről úgy nézd meg, lehet hogy I meghajtójel fent van tartva. bár olyan mintha a 3 gigásnak a másik része nem lenne partícionálva.

  • nagyfejü

    őstag

    válasz nagyfejü #22325 üzenetére

    Ujabb fejlemény!!!

    Éerdekes modon mind a két mappát 1 hardwerhez köti!!!

    Ez az ami rejtélyesen eltünt!!!

    Ez pedig látszik!!!

  • King Unique

    titán

    válasz nagyfejü #22323 üzenetére

    A mellékelt screenshotok alapján az látszik, hogy a 3 TB-os HDD GPT helyett MBR partíciós séma szerint van inicializálva, vagy legalábbis most az van rajta. Azért nem használható a 2 TB feletti lemezterület, azért van ott az a ~ 746 GB-os nem lefoglalt terület. Kérdés, hogy ez eleve és direkt így lett megoldva, vagy csak a másik külső házba történő áthelyezés után lett ilyen? :F Aztán particionálás szempontjából az sem teljesen világos, hogy a lemez 1 és 2 esetében miért vannak elsődleges helyett logikai partíciók mindegyiken, amikor MBR alapon 4 db elsődleges partíció lehet a lemezen.

    "Tegnap leválasztottam a winyót és kicseréltem a külső házat"

    Miért? Illetve, ha a 2 külső ház nem azonos logikai és fizikai szektorméretet használ USB-n, vagy akár USB / SATA csatlakozás esetében, akkor amiatt lehet probléma a belső HDD, az azon lévő partíciók kezelésénél, pláne 2 TB feletti és GPT partíciós séma szerinti lemezeknél. Erről az egyik társtopikban is volt szó bővebben. Aztán a külső házak pontos típusáról nincsen megadva semmilyen információ, de az előbb említett szektorméret mellett az is lényeges, hogy kezelnek-e egyáltalán rendesen 2 TB feletti HDD-ket USB-n. Ha nem, akkor az megint okozhat problémát. Bár, ha a Windows lemezkezelője már megjeleníti USB-s csatlakozásnál a HDD valós tárolókapacitását, az jó jel.

    "Hogy tudnám visszaállitani ugy hogy minden adatom megmaradjon????"

    Hát mondjuk első körben visszarakod a HDD-t abba a külső házba, amiben eredetileg használva volt. Ha ott még oké volt minden és megvolt a 2 db partíció, akkor meg pláne. Aztán ilyenkor javasolt lehetőség szerint másik gépen, illetve másik operációs rendszerrel is kipróbálni az eszközt. Ugyanis az egy dolog, hogy egy bizonyos hardver- és szoftverkörnyezetben éppen mi a helyzet, de attól még máshol előfordulhat ettől eltérő állapot is.

    "Éerdekes modon mind a két mappát 1 hardwerhez köti!!!"

    Ez bizony érdekes lenne, pláne hogy a lemezkezelő szerint a 2 partíció eleve 2 külön fizikai lemezen van, vagyis normál esetben nyilván nem lehetne ilyen. De ha csak arra alapozod az állítást, hogy a screenshoton éppen a "ASMT 2115 USB Device" sor van kijelölve mindkettőnél, akkor az úgy eleve téves... Ugyanis abban a listában alapértelmezetten általában az 1. (lemez)meghajtó van kijelölve, de az nem feltétlen jelenti azt, hogy az arra az eszközre vonatkozik, aminek a tulajdonságai le lettek kérve. Ennyi erővel másoknál meg az aktuális rendszermeghajtó (pl. belső SSD) szerepel ott a lista elején kijelölt állapotban.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz nagyfejü #22329 üzenetére

    Ha a régi külső háznak csak a tápegysége ment tönkre, akkor elég lett volna csak az utóbbit cserélni, nem feltétlen magát a külső házat. Illetve ha már a külső ház is le van cserélve, akkor ilyenkor az újnál célszerű ügyelni az előző válaszban említett szektorméretre és a 2 TB+ lemezek megfelelő kezelésére. Ha azok nem stimmelnek, az eredetileg használttól eltérőek, akkor lehet miattuk probléma, mint már említve volt.

    Az újraparticionálás rendszerint eleve destruktív művelet, vagyis a HDD-n lévő adatok törlésével jár! Ha jelen esetben nem cél azok törlése, vagy éppen a művelet előtt nincsen hova lementeni őket, akkor ezt a megoldást nyilván nem kellene erőltetni. Viszont másrészről egy 3 TB-os HDD-t normál esetben (512e) USB-n is GPT partíciós séma szerint kell inicializálni a Windowsban ahhoz, hogy "egyben" használható legyen a (bruttó) 3 TB-os tárolókapacitás. Márpedig esetedben a mellékelt screenshotok alapján úgy néz ki, hogy jelenleg MBR séma szerint van inicializálva a lemez, vagyis nem megfelelően. Ezért is volt kérdés, hogy eredetileg is már ilyen volt, vagy csak a másik külső házba történő áthelyezés után lett ilyen. Ha az előbbi, akkor az érdekes, mert egyrészt ez esetben elvileg eleve csak 1 db partíció lehetett rajta, nem pedig 2. Másrészt normál esetben nem szoktak csak úgy maguktól eltűnni a partíciók, meg pláne nem másik fizikai lemezre átkerülni. Ha az utóbbi, akkor elvileg megoldás lehet a HDD eredeti külső házba történő visszahelyezése a korábbi állapot visszaállításához.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák