Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz UserX #23747 üzenetére

    Ha már 10 éves az a My Passport és bőven túl van a garanciaidőn stb., akkor annál annyira nem meglepő ez. Ha nem USB-n a tápellátás és nem is az USB-kábel és/vagy USB-port hibája miatt, akkor valószínűleg maga a My Passport kezdi megadni magát (értsd tönkremenni), ennyi.

    Az említett célra nyilván megfelelhet többek között az ADATA HC660 külső merevlemez is. Az alapján viszont, hogy 1 db hazai webáruházban éppen mit írnak meghibásodási arányra, nyilván nem feltétlen lehet és kellene általánosítani globálisan a teljes sorozatot. + Arról már volt szó itt számtalanszor, hogy a megbízhatóság, tartósság nagyban függ a megfelelő használattól is, fontos adatok tárolása esetén elengedhetetlen a biztonsági másolatok készítése és ne csak 1 db külső merevlemezen legyenek tárolva, stb., egy másik esetnél bővebben ki van fejtve a téma. Ha annyira zavar az adott webáruháznál az a meghibásodási arány, hát akkor választasz olyan külső merevlemezt, aminél kevesebbet írnak. Bár ugye általánosan nem feltétlen vannak azok a számok kőbe vésve, meg egy másiknál lehet éppen azért 0%, mert abból egyáltalán nem vagy csak alig adtak el stb., mint az előbb már említve volt. :))

    [ Szerkesztve ]

  • UserX

    őstag

    válasz UserX #23759 üzenetére

    Úgy tapasztalom, hogy melegedni is szeret. Most nagyobb állományok másolásakor a HDS szerint 47 fokos. Nyilván ez nem minden napos használat! A fémburkolat tapintásra igen meleg! Jó, hát azért még tükörtojás nem lenne kész rajta... :)

    Nem tudom hány fok lehet a szobában, panellakás, légkondi nincs, kb. 3,5 méterre megy egy ROWENTA toronyventillátor oszcilláló módban.

  • King Unique

    titán

    válasz UserX #23759 üzenetére

    Az MQ04ABF100 Toshiba gyártmány, nem Hitachi. Valamint a gyártó weboldalán lévő lista alapján ez is SMR adatrögzítő eljárást használó modell, vagyis potenciálisan érintheti a belassulás írásnál. Bár az sem feltétlen egyszerre és nem minden esetben jelentkezik, jók lettek a CDM teszt szekvenciális értékei is, + manapság ugye pár kivétellel amúgy is kb. minden 2,5"-os HDD SMR-es, ami az előző válaszban linkelt hozzászólásban is le van írva.

    Az nem újdonság, hogy a 2,5"-os külső merevlemezekhez gyárilag rövid USB-kábelt mellékelnek főleg a stabil tápellátás biztosítása okán és nem javasolt ezekhez túl hosszú kábelt használni, lásd egy másik válaszban leírtakat.

    Az nem meglepő és nem újdonság, hogy aktív és hosszan tartó írásterhelésnél melegedik a külső házban lévő HDD, meg pláne ilyen kánikulában, illetve a szokásosnál magasabb szobahőmérséklet esetén. Ahol alkalomszerűen és rövidebb ideig még elmegy a 47 °C is, viszont az 50 °C és afeletti hőmérséklet, illetve tartósan az olyan magas hőmérsékleten történő üzem már nem a legjobb a HDD-nek, hosszabb távon akár élettartam-rövidítő tényező is lehet. Bár az adatlapja alapján 60 °C-ig elvileg bírja ezen HDD, de azért nyilván nem feltétlen javasolt feszegetni a felső határt és az ideálisabb az attól alacsonyabb üzemi hőmérséklet.

    Ha gyárilag esetleg ez az 1 TB-os HC660 is FAT32-re van formázva mint korábban pl. a HC500, akkor majd ne felejtsd el NTFS-re gyorsformázni (vagy meglévő adatok esetén konvertálni), ha 4 GB-nál nagyobb méretű fájlok is lesznek tárolva rajta és tartósan Windowst futtató PC-n lesz használva. Ha gyárilag NTFS fájlrendszerű, akkor viszont nincs teendő, az úgy oké. Meg akkor pont érdekes a helyzet, mivel az ADATA pl. a 4 TB-os HD830 esetében megtartotta az előbbi "jó" szokását, az gyárilag FAT32-re van formázva holott FAT32 fájlrendszernél a maximális partícióméret alapesetben 2 TB lehet, viszont 4Kn (4Ke) logikai/fizikai szektormérettel az MBR-hez hasonlóan már az is kitolható 16 TB-ig. :))

    + Még az X perc (p. 5-10) inaktív állapot utáni készenléti (alvó) mód és a Windowsban a szoftveres leválasztás utáni leállítás (HDD leáll a külső házban, állapotjelző LED kialszik) lehet érdekes, de gondolom ezeket támogatja, meg a gyárilag készre szerelt külső merevlemezeknél gyakran amúgy is működni szoktak ezen funkciók.
    + Az UASP támogatása lehet még lényeges nem is az adott USB 3.X szabvány maximum adatátviteli sebességének elérése - amihez egy 2,5"-os külső HDD amúgy is kevés és külső SSD kell - , hanem inkább a TRIM-et támogató SMR HDD-k miatt (példa). Bár a neten talált CrystalDiskInfo screenshotok alapján az MQ04ABF100 nem támogatja a TRIM-et SATA-s csatlakozásnál sem (példa), vagyis annál mégsem lényeges.

    Köszönjük a beszámolót! :R

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz UserX #23774 üzenetére

    Azt ami a termék weboldalán le van írva és amit az ott lévő ábra is szemléltet. Vagyis ha veszélyes mértékű külső behatás (pl. erős rázkódás, rázás, ütődés) éri a külső meghajtót működés közben, akkor azt érzékeli a beépített szenzor és ilyenkor az állapotjelző LED pirosan villog, érvénybe lép a G-Shock Sensor Protection, ami az ott leírtak szerint ilyenkor elvileg felfüggeszti a meghajtóaktivitást annak megóvása érdekében. Ha a veszély elmúlt, akkor ezt jelezvén visszavált kék színűre az állapotjelző LED és lehet folytatni a külső meghajtó használatát.

  • King Unique

    titán

    válasz UserX #23777 üzenetére

    Az optimális az, ha pl. sík, vízszintes felületen fekvő helyzetben van elhelyezve működés közben az említett külső merevlemez. Az ettől eltérő, enyhén megdöntött helyzetű üzem viszont már nem feltétlen az, de hogy pontosan milyen mértékű eltérés lehet kritikus és mennyire, illetve jól jelzett-e akkor a szenzor stb., az ügyben már értelemszerűen a gyártónál kellene érdeklődni. Vagy nem keríteni a kelleténél nagyobb jelentőséget ennek, pláne ha csak rövid ideig tartó átmeneti állapot volt, meg ha nincsen komoly gond, nem ég folyamatosan a piros LED ami lemezhibára utal, rendben van a külső meghajtó állapota (HDS), stb. A WD Elements Portable esetében meg tudtommal nincsen az ADATA HC660-nál meglévő funkció, vagyis az előbbinél nem meglepő, ha nem villogott akkor pirosan az állapotjelző LED.

  • King Unique

    titán

    válasz UserX #23784 üzenetére

    Ha megnézed a külső házban lévő HDD adatlapját, akkor láthatod, hogy a fejparkolásnál (Load/Unload Cycle Count) 600 000 a gyárilag megadott névleges (ami nem feltétlen a tényleges) limit. Továbbá ha megnézed mások példáit, akkor láthatod, hogy másnál egy ugyancsak 2,5"-os Toshiba merevlemeznél 18 ezer az összes indulás / leállás száma és mégis gond nélkül üzemel, sőt volt akinél egy WD több mint 62 ezer indulás / leállás esetén is.
    Tehát ezek után gondolom egyértelmű, hogy előbbinél a 437 és utóbbinál a 351 értékek mennyire normálisak, illetve kritikusak-e vagy sem. :)) Persze opcionálisan be lehet állítani tiltást akár most is, meg hosszabb távon elvileg kedvezőbb lehet a HDD mechanikájának, élettartamának a minél kevesebb fejparkolás és indulás / leállás, de a jelenlegi alacsony értékeknél szvsz nem feltétlen létszükséglet, illetve ha tovább figyelve az állapotot rövid üzemidő alatt jön össze mindkettő esetén jóval nagyobb érték, értelemszerűen akkor indokolt inkább.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz UserX #24522 üzenetére

    Mármint ha az a kérdés, hogy lehet-e USB-s külső HDD / SSD meghajtóra adott célprogrammal Windowst klónozni, akkor a válasz nyilván igen. Ahol ha 500 GB-os a forrásmeghajtó, akkor az nyilván rá fog férni az 512 GB-os célmeghajtóra.

    A miértje viszont nem teljesen világos, mert ha biztonsági másolat készítése a cél, akkor inkább képfájlba szokás menteni a klónozás helyett, ahol az előbbit tömöríteni szokták a programok, így kisebb méretű lesz.
    Klónozni akkor szokás, ha utána eleve a célmeghajtóról lesz bootolva az operációs rendszer, vagy kell egy tartalék rendszer, amit szükség estén azonnal lehet használni, pl. kicserélve a másik SSD-vel. Viszont itt ugye egy gyárilag készre szerelt külső SSD-ről van szó, amire Windows 10/11-et alapesetben Windows To Go megoldással lehet telepíteni, ellenben hagyományos módon nem, valamint a belső meghajtóról ráklónozott Windows nem feltétlen fog utána a külsőről indulni, utólagos átkonvertálást igényelhet.

    A külső SSD-kkel kapcsolatos általános kérdéseket legközelebb inkább az "SSD kibeszélő" topikban kellene majd feltenni, az ajánlás és vásárlás részét pedig a "Milyen SSD-t vegyek?" topikban, mert a jelen topik ugye külső HDD-kkel foglalkozik.
    Ha kifejezetten a Windowsok klónozása a téma, akkor azt meg értelemszerűen az adott Windows topikban, mint azt most az onnan linkelt válaszok is szemléltetik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák