Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz Mahdi #22534 üzenetére

    Ez esetben olyan külső merevlemezt kell venni, aminél megoldható a Type-C (USB-C) fizikai csatlakozás, ami egyúttal a laptopon lévő Thunderbolt 3 porthoz is jó. Vannak ugyan Thunderbolt interfészt használó külső meghajtók is, de annak egyrészt leginkább a külső SSD-knél van értelme, a 3-as szabvány is rendszerint azoknál jellemző. Másrészt a Tunderbolt interfészt használó megoldások általában (jóval) drágábbak, mint az USB-s típusok, ami megint nem mindegy.

    A topik összefoglalójának ár, vásárlási szempontok fejezetében a 2,5"-os méretkategórián belül az I. pont foglalkozik a Type-C modellekkel. De a többi pontnál + az ITT említett külső merevlemezek is opciók lehetnek annak függvényében, hogy gyárilag Type-C megoldás kell-e, vagy sem. Az USB-C csatlakozás megvalósítására alapvetően 3 lehetőség van, ami alább szemléltetve van a gyárilag készre szerelt külső merevlemezeknél.

    1. Natív Type-C kivitel
    Gyárilag Type-C fizikai interfésszel szerelt külső merevlemezek, amelyeknél a gyári kábel gazda (gép) felőli vége is Type-C.
    Példák: G-Technology G-DRIVE mobile USB-C, LaCie Porsche Design Mobile Drive, LaCie Mobile Drive, WD My Passport Ultra.

    2. Hagyományos kivitel + Type-C adapter / kábel (gyárilag mellékelve)
    Gyárilag általában Micro-B, vagy Type-A fizikai interfésszel szerelt külső merevlemezek, amelyeknél a gyári kábel gazda (gép) felőli vége Type-A. Viszont a gyártó mellékel Type-A - Type-C adaptert, vagy Micro-B / Type-A - Type-C kábelt is a termékhez.
    Példák: Freecom mHDD Slim, Seagate Backup Plus Ultra Touch, Toshiba Canvio Premium, Transcend StoreJet 25MC

    3. Hagyományos kivitel + Type-C adapter / kábel (külön megvásárolva)
    Gyárilag általában Micro-B, vagy Type-A fizikai interfésszel szerelt külső merevlemezek, amelyeknél a gyári kábel gazda (gép) felőli vége Type-A. A gyártó nem mellékel Type-A - Type-C adaptert, vagy Micro-B / Type-A - Type-C kábelt a termékhez, azt külön kell megvásárolni (bővebben).
    Példák: Maxtor M3 Portable, Seagate Expansion Portable, Toshiba Canvio Basics, WD My Passport.

    Ha esetleg külső házas megoldás kell, akkor az előbbi mintájára azoknál is van lehetőség a Type-C csatlakozásra. Viszont mind a 2,5"-os külső házaknak, mind a belső merevlemezeknek saját topikja van. Ezt a megoldást választva az egyes összetevők (külső ház, merevlemez) felől értelemszerűen azokban topikokban, vagyis az alábbiakban kellene érdeklődni.

    Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
    Milyen merevlemezt vegyek?

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Mahdi #22537 üzenetére

    Az USB 3.1-nél egyes gyártók csak az ITT leírtakat használják ki. Például az ADATA 2,5"-os külső merevlemezei is nyilvánvalóan csak USB 3.1 Gen 1 = USB 3.0 típusok. Ahogyan a Type-C USB 3.1, lehet ilyen fizikai csatlakozó USB 3.0 alapon is. Például a Silicon Power Armor A75 és a WD My Passport Ultra sorozatok modelljei is ilyenek, valamint az előbbi válasz 1. pontjában említett egyéb modellek szintén. Ha ténylegesen USB 3.1-es külső tárolóeszköz kell, akkor olyat USB 3.1 Gen 2 megnevezéssel kell keresni. Viszont ilyen 2,5"-os külső HDD-k jelenleg jóformán nincsenek is, meg azoknál adatátviteli sebesség szempontjából amúgy sincs értelme, mivel még az USB 3.0 szabvány maximumát sem tudják kihasználni. Ahhoz eleve külső SSD kell, gyárilag készre szerelt kivitelben azoknál jellemző az USB 3.1 Gen 2. Az előbb felsorolt gyártóknál is általában az egyes külső SSD-k ilyenek, mind az ADATA, a Silicon Power és a WD kínálatában egyaránt.

    Ha az előbbiektől függetlenül esetleg mégis USB 3.1 Gen 2 külső HDD kell, akkor olyat külső házas megoldással lehetne összerakni. Vagyis venni egy 2,5"-os USB 3.1 Gen 2 külső házat (példák) és ahhoz egy merevlemezt. De ha 4 TB-os kell, akkor eleve olyan külső házat kellene venni, amibe belefér 15 mm magas HDD (példa), mivel jelenleg a 3-5 TB-os 2,5"-os merevlemezek mind ilyen méretűek. Viszont egyrészt az ilyen külső házakból eleve szűk a kínálat és az USB 3.1 Gen 2 mellett a 15 mm-es magasság kezelése is további felárat képez. Másrészt ezeknél is csak SSD-vel lehet kihasználni a szabvány maximumát. Illetve egész pontosan pl. egy NVMe PCIe alapú megoldás (példa) képes erre, mivel a SATA3 (6 Gbps) eleve limitálja az USB 3.1 Gen 2 (10 Gbps) sebességét, lásd az előbbi tesztet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák