Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz nrd #23078 üzenetére

    Ilyenkor első körben nem árt ellenőrizni, hogy USB-n a fizikai csatlakozás, valamint 2,5"-os külső HDD használatánál a tápellátás rendben van-e. Azaz az előbbinél az USB-kábel, USB-port, valamint a kábel csatlakozója és a port aljzata közötti csatlakozás ellenőrzése, szükség esetén kipróbálás másik kábellel, másik portban (asztali PC-n a hátlapon lévő). Az utóbbinál pedig lehetőleg USB 3.X porthoz legyen csatlakoztatva a 2,5"-os külső merevlemez a stabil tápellátás biztosításához. Na meg nyilván azt, hogy felpörög-e rendesen a benne lévő merevlemez, a külső házon az állapotjelző LED világít-e jelezve a működést, stb.

    Ha az előbbiek rendben vannak, utána jöhet a szoftveres rész az OS-en belül. Azaz Windows esetében kipróbálni az eszközkezelőben a 43-as hibakódnál a leírásban lévő megoldási javaslatot. Illetve egy általános megoldás az eszközkezelőben / gépházban eltávolítani az ismeretlen eszközt, majd a Windows újraindítása után újracsatlakoztatni. Továbbá ha az eszköz több gépen ki volt próbálva Windowson, ellenben mégsem működik rendesen, akkor másik típusú operációs rendszerrel is célszerű kipróbálni. Ahol az utóbbi lehet pl. egy pendrive-ról bootolt Live Linux is, amit még csak telepíteni sem kell.

    "de most SOS szükségem lenne a szolgálataira"

    Mármint magára a külső merevlemezre, vagy inkább a rajta lévő adatokra? :F

    Az előbbinél ha nem sikerül működésre bírni a külső HDD-t úgy, hogy a fentebb említett dolgok rendben vannak és ki lettek próbálva, akkor utolsó otthoni lehetőségként ki lehetne venni a HDD-t a külső házból és pl. PC-be téve, SATA-n csatlakoztatva kipróbálni. Feltéve persze, hogy nem integrált USB-s kivitelű a benne lévő HDD és már nincsen garancia a külső merevlemezre, mivel a házilagos megbontás és szétszerelés garanciavesztéssel járhat. Ellenkező esetben viszont adja magát a garanciális csere, meg ha nem cél az adatmentés.

    Az utóbbinál, vagyis ha az adatokhoz való hozzáférés a cél, akkor szintén meg lehetne próbálni a belső HDD kiszerelését a külső házból és PC-be, vagy másik USB-s külső házba téve kipróbálni. Ha nem működik, nem lehet hozzáférni így sem az adatokhoz, akkor utolsó lehetőségként marad az adatmentéses cég, adatmentő szakember. Viszont az már egy másik, az adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topik témája, az ügyben értelemszerűen ott kellene érdeklődni.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz nrd #23084 üzenetére

    Egy ilyen külső merevlemez alapesetben eleve PnP (Plug and Play), vagyis csak csatlakoztatni kell és működik. Illetve a Windowsnál az első csatlakoztatás alkalmával megtörténik az eszközbeállítás, automatikusan telepít hozzá eszközillesztőt, aztán ennyi. Ellenben manuálisan rendszerint nem szükséges külön drivert letölteni és telepíteni a működéséhez.

    Ezek szerint mégsem teljesen, ha a Live Linux még nem volt kipróbálva. Valamint a Windows esetében is le volt írva, hogy az eszközkezelőben először az ismeretlen bejegyzés eltávolítását, majd az eszköz újracsatlakoztatását kellene megpróbálni, sőt a hivatalos leírásnál is lényegében ez a megoldási javaslat.

    A másik USB-kábel meg lehet akár USB 2.0 Micro-B típusú is - amit pl. egyes okostelefonokhoz is mellékelnek - , az is belemegy a külső merevlemezen lévő USB 3.0 Micro-B aljzatba, ha jelenleg nincsen más kéznél. A külső házban lévő belső HDD kiszerelése meg csak amolyan utolsó otthoni opcióként volt említve, ha más, illetve az előbbiek nem használnak. Meg ha netán magával a külső házzal van gond, ellenben a benne lévő HDD oké, akkor ez esetben a HDD-t át lehetne tenni egy másik külső házba (téma topikja) és utána ugyanúgy használható lenne tovább 2,5"-os külső HDD-ként. Persze csak ha már nincsen rá garancia, vagy nem gond annak elvesztése, mivel a házilagos megbontás és szétszerelés garanciavesztéssel járhat, mint már említve volt.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz nrd #23100 üzenetére

    Az előző válaszokban említve voltak egyéb lehetőségek is, valamint egy másik topikban a pendrive-os esetek mintájára pl. ezek. Viszont az érdekes, ha a leírtak alapján a Live Linux sem kezeli (biztos?) és biztosan nem a kábel, tápellátás stb. a gond, mivel akkor az eszköz hibája is szóba jöhet. Vagyis ha máshogy nem megy, akkor lehet nem ártana kipróbálni azt a HDD-t egy másik külső házban USB-n, vagy esetleg a gépbe téve SATA-n.

Új hozzászólás Aktív témák