Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bencze

    senior tag

    válasz Blue_Absolut #105928 üzenetére

    A stílusod hagy némi kívánnivalót de az arroganciád a zsenge korodnak tudom be.

    A pénz értékét az adja, hogy van rá kereslet. Az árából tekintve erre is van sőt (még ha a befektetők is hajtják fel). Ha a problémák javulnak többen merik használni ami további terjedést és stabilitást ad neki. Amit hiányoltok, a fedezet, az pont olyan mint az arany esetén - azt sem lehetett megenni, önmagában semmit sem ért csak egy véges erőforrás volt (mint a btc). Itt nem egy kormány vagy pénzügyi szervezet ígérete adja mögé a bányászandó fedezetet, véges erőforrást, hanem az algoritmus technikailag kikényszeríti (tehát nem hit kérdése).

    Az MNB arra viszi a forintot amerre a kormány szeretné, a jelenlegi kormány alatt voltak is fura árfolyam manipulációk még az elején, gondolom akkoriban jó páran meggazdagodtak amennyiben jó helyen voltak. Bevett szokás hogy a kormányok tolják le-fel a pénzük értékét, nézz utána ha nem hiszed, ezen nem tudom mit kell magyarázni.
    Az, hogy egy szervezet megígér valamit a legkevesebbet ér, főleg ha politika által kinevezett szervezet. Kérdezd a görög állampapír tulajokat, mit ér a pénzük, mennyi adósságuk lett leírva. A mai pénzt bármilyen szorzóval szorozhatod nincs ezzel szemben semmi természetes ellenállása. Amiről te írsz az a rögzített árfolyam amit nem véletlen elég régen nem használ senki mert nem működőképes, a valóságban mindig lenne egy párhuzamos, "valós" árfolyam. Szóval az 1 fabatka 1 kenyér nem létezik, sosem létezett.
    Az, hogy korlátozott a kibocsátás azt jelenti, hogy nem lehet elinflálni a végtelenségig, tehát adott korlátok közt mozog, sőt elvileg van egy 21 milliós cap is konkrétan a btc-n.
    A gazdasági szakemberek nem követem mit mondanak (melyik épp mit) de amint egy kedves vezetőnk mondta nem az a lényeg mit mond hanem amit csinál. Bankok is beszálltak mára és kísérleteznek vele miután évekig siránkoztak róla, ez csak azt bizonyítja, hogy mégis látnak benne fantáziát.

    Mint egy volatilis termék az száll bele akinek van felesleges pénze, mint a hasonló kategóriájú befektetésekbe. Ez is mozog a világ eseményei által befolyásolva, csak nem 1 szervezet mozgatja kézivezérléssel. Hogy ki lesz öngyilkos a btc hullámzása miatt és ki a részvények vagy a svájcihitel miatt annak nincs ilyen szempontból jelentősége, rossz döntést hozott, ha az életét feltette játékpénzre (a hitel, meg a befektetési piacok mind ilyenek).

    A mostani btc csúcs csak egy decemberi hypenak volt köszönhető, pont mert sokan beszállnak, nézd meg 1 évvel ezelőtt mennyi volt az ára (megmondom: majd tizede). Most csak a novemberi árra esett vissza. Szóval mielőtt világvégét vizionálnának egyesek, amíg nem megy 1000$ alá addig pozitívban van...

    p.s. gondolom nem az implementációs problémákról beszélünk mint a tranzakciós idő meg költség, mert ezt a sok hasonló eszköznél nem is ismerem, és ezeknek nincs közük az általatok említett dolgokhoz, ezek így vagy úgy kezelhető dolgok, altcoinok próbálják is így vagy úgy.
    A lényeg a decentralizáció és a technológia által kikényszerített korlátok, én szívesen használnám is, lásd pl amikor a Wikileakset szabotálták a bankok, hogy nem lehetett adományozni nekik, mert az usa besértődött... jó lenne az ilyeneket elkerülni. Hogy hogyan lehet kezelni a másik hátrányát, hogy rossz emberek is használják nem tudom, a cashnél meg a strómanoknál sem tudom hogyan oldják meg a klasszikus pénzvilágban.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

Új hozzászólás Aktív témák