Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Den

    veterán

    Újabb tapasztalataim a cura-val. Hétvégén kinyomtattam egy komplex tárgyat cura-val generált kóddal. Olyan minősége lett, hogy a pofám leszakadt. Mintha egy másik nyomtatón készült volnaa, nem akartam elhinni. Hihetetlenül sokat számít a szoftver.

    Megfigyeltem az egyik trükkjét. Azt már korábban írtam, hogy sokkal kevesebb átállást csinál, nem ugrál össze-vissza a rétegen, stb...

    Viszont ha mégis át kell pozícionálni egy másik helyre a fejet és nem tud közben kitöltést vagy körvonalat nyomtatni, igyekszik a nyomtatott felületen belül maradni, nem lép ki a "térbe", olyan helyen mozog, ahol utána vagy kitöltés lesz, vagy körvonal, vagy satírozás. Csináltam egy skrínshotot:

    A zöld vonalak jelzik az "utazást", amikor nem nyomtat, csak átáll.

    Két hibát is találtam. A kitöltés atányát szerintem nem jól számolja. 20 százaléknál csak vékony kis rácsot csinál, ami szerintem a felület kb 10 százalékát teszi ki, és szilárdsága elhanyagolható. A flow rate csak egy helyen állítható, ezzel nyomtat mindenhol. Slicerben lehet külön kitöltésre és körvonalra, kitöltésnél többet adtam meg, hogy jó vastag csíkokat húzzon.

    A másik, hogy a slicer úgy kezdte a nyomtatást, hogy előbb felfűtötte az asztalt, majd minden tengelyt nullara állított, de úgy hogy az z-t egy picit lejjebb engedi, és onnan emeli nullára, így kiveszi a menetes orsó és az anya kottyanását.

    A cura viszont először mindent nullára állít utána felemeli a fejet vagy két centire és akkor kezd fűteni. Mikor mindent fetlfűtött akkor beáll az asztal közepére és közbe ereszti a fejet nullára, Így viszont benne marad az orsó és anya játéka a renszerben, ami ugyan minimális de az első réteg tapadasa szempontjából számíthat, úgyhogy ezt kompenzálni fogom.

    [ Szerkesztve ]

    www.simson4t.hu

Új hozzászólás Aktív témák