Hirdetés

Keresés

Hirdetés

  • Nokia 3210 - felélni az örökséget

    ma A HMD ismét elővett egy klasszikust, hogy újra kiadják. De ismét csalódás lesz azoknak, akik az eredeti modellt is használták. És lehet, hogy másoknak is.

  • Retro Kocka Kuckó 2024

    lo Megint eltelt egy esztendő, ezért mögyünk retrokockulni Vásárhelyre! Gyere velünk gyereknapon!

  • Wizardry: Proving Grounds of the Mad Overlord teszt

    gp 43 év szinte beláthatatlan idő a videojáték-világban – márpedig az első Wizardry idén tölti be ezt a kort. Most az eredeti legenda az eredeti játékmenettel, de megújult látványvilággal tért vissza.

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz dezz #13035 üzenetére

    Nem valószínű, hogy az Intelt egy ilyen rendszer érdekli. Jelenleg sokszázmilliós tranyótöbblettel fizetnek azért, hogy a MIC x86-ra épül (még ha nincs is bináris kompatibilitás), és nem egy speckó ISA-ra. Ha fejlesztenének egy HSA alternatívát, akkor gyakorlatilag az egész koncepcióba feleslegesen öltek 10 évet és sokszázmillió dollárt. A MIC tranzisztorigényének töredékén kihoznának egy hasonló rendszert.
    Az Intel koncepciója még mindig az "x86 rule the world". Ha ez nem tetszik a piacnak, akkor is a piaccal van gond és nem a koncepcióval. Majd idővel kiderül, hogy Krzanich mit szeretne a jövőben, mert ugye neki most abból kell egy darabig élnie, amit az elődje ráhagyott, de könnyen lehet, hogy Krzanich már nem válik meg azoktól, akik esetleg meg merik szólni az x86-ot.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Fiery

    veterán

    válasz dezz #13035 üzenetére

    "Talán mert azon kívül, hogy Jaguar és GCN, nem sok közük van egymáshoz?"

    Az nem eleg? :) Az alap architektura (Jaguar) ugyanaz, a CPU-magok (az uncore resz nelkuli magokra gondolok) ugyanazok, a GPU alapelemei ugyanazok, csak mindenbol kicsit tobb van darabra. Maga az AMD mondta, hogy a Beemahoz nagyon kozel allnak a konzolos APU-k, nem mi talaltuk ki.

    "Ebből és ebből könnyebb mindent újra megcsinálni a világos zöldön kívül, mint csak a kéket?"

    A Javat az AMD erolteti, az Intel -- latszolag -- tojik ra, ugyhogy a konkurencia szempontjabol az kevesbe erdekes. Ha meg maradunk az OpenCL-nel, akkor igen, a HSA-t ujrakrealni egy olyan cegnek, akinek mar van elfogadhato szintu OpenCL 1.x forditoja es meglevo, tegyuk fel hogy koherens memoria kezelesre alakithato vasa, nem olyan nagy feladat.

    "Hát a virtuális API? Azt 1:1 koppintanák, vagy mégiscsak sajátot készítenének?"

    Ha hazon belul maradsz, es nem 10-20 fele ceget meg 4-5 fele platformot akarsz kiszolgalni, akkor nem kell HSAIL. Eleg maradni az OpenCL-nel, azon megirja a fejleszto a kodot, es utana vagy lefordul a mostani OpenCL 1.x forditoval a mostani GPU-kra; vagy lefordul HSAIL-re es onnan futtatja a gep; vagy lefordul valami proprietary IL-re (pl. a meglevo Intel-fele IL-re), es megy a "HSA"-s iGPU drivernek finalizalasra es futtatasra.

    Az egesz HSAIL-t nyilvan el kell felejteni, ha valaki le akarja a HSA-t masolni, hiszen azzal tenyleg konkret koppintas lenne. Viszont a HSAIL eletrehivasa pont annyira rossz a meglevo OpenCL fordito tulajoknak, mint amennyire jo. Ha nem lenne HSAIL, csak minden mas, amirol a HSA szol, az AMD mar reg piacon lehetne a sajat HSA SDK-javal. Igy viszont a compilereket ujra kell irnia nullarol, es szivatnia magat a HSAIL-lel. Ok akartak ezt :) Viszont ha az Intel lekkopintja a HSA-t, akkor neki nem kell uj forditot irnia, hanem csak a drivereket: joval kisebb melo.

    "Ha előállnának egy HSA koppintással, ami azért se kompatibilis vele, és vernék a mellüket, közröhej tárgya lennének..."

    Az AMD64-nel se voltak kozrohej targya, legfeljebb a hasonlo kozegben, mint ez a topic. A nagykozonseg racuppant pikkpakk. A QPI me'g sikeresebb lett, mint a HT, es az IMC-bol is az Intel tudta kihozni a legtobbet eddig (ld. LGA2011). A piacnak siman be tudna adagolni az Intel, hogy csinaltak egy megosztott memoriara epulo GPGPU computing architekturat, ami tok szuper, es az eddigi programok (OpenCL) is mukodnek vele, de uj tavlatokat nyit, blablabla. Nem emlitenek nyilvan, hogy a HSA-t masoltak le, adnanak neki valami Intel SuperComputing API vagy hasonlo nevet, es kesz.

    "es vegul az Intel megoldasa me'g jobban is sikerult, mint amit lemasolt."

    Ld. elozo bekezdesem.

  • dezz

    nagyúr

    válasz dezz #13035 üzenetére

    Erm, a virtuális API term. virtuális ISA akart lenni.

    (#13036) Abu85: De miért ne lehetne egy MIC alapú HSA-s platform?

    (#13037) Fiery: "Akkor csak a video driverrol valo levalasztas az elonye, a gyorsabb kernel launch meg a jobb queuing."

    Azért ezek is elég hasznos dolgok. De egyébként az utóbbihoz hw támogatás is kell, szerintem.

    (#13039): A Jaguar az a CPU magok mikroarchitektúrájának a neve, nem?

    A körítés valamennyire biztos más, hiszen hiányoznak a legfontosabb HSA fícsőrök. A memóriavezérlő 4-csatornás a 2 helyett, stb.

    Ha kihagynák a HSAIL-t és ezzel együtt a virtuális ISA-t, akkor nincs is miről beszélni, egyszerűen csak egy OpenCL 2.0 fordítót kell készíteniük, ami csak saját HW-re fordít... A MIC-kel/-vel valószínűleg pont ez fog történni. Kérdés, ki lesz kíváncsi a MIC-re? És esetleg lemondhatnak a C++ AMP, .NET, stb. támogatásról is.

    "Viszont ha az Intel lekkopintja a HSA-t, akkor neki nem kell uj forditot irnia, hanem csak a drivereket: joval kisebb melo."

    Full kompatibilis rendszer licencdíj nélkül? Az nem fog menni.

    "Az AMD64-nel se voltak kozrohej targya" - Miért lettek volna? Bepróbálkoztak sajáttal (mármint ami nem kompatibilis), MS nemet mondott, ennyi.

    "A QPI me'g sikeresebb lett, mint a HT"

    Milyen értelemben?

    "es az IMC-bol is az Intel tudta kihozni a legtobbet eddig (ld. LGA2011)"

    Az AMD-nek 512-bites memóriavezérlője is van (dGPU-hoz). :)

    "A piacnak siman be tudna adagolni az Intel, hogy csinaltak egy megosztott memoriara epulo GPGPU computing architekturat, ami tok szuper, es az eddigi programok (OpenCL) is mukodnek vele, de uj tavlatokat nyit, blablabla."

    Mármint itt ugye full saját platfom(ok)ról beszélsz, HW-rel együtt, ugyebár? Más szóval, nem csak SW szinten kellene lenyomniuk a világot (mármint, hogy valóban csak OpenCL-ben kódoljon mindenki, neadjisten direkte AVX-512-re), hanem HW szinten is (mindenki MIC-et vegyen mindenhova).

    (#13040): "hazon belul me'g az IA-64-et is"

    Ehhez azért kellett az AMD "segítsége" is... :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák