Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Keeperv85

    nagyúr

    válasz Keeperv85 #7090 üzenetére

    ZTE Grand X

    2012. november 24.-én végre megérkezett a hosszú idő óta messiásként várt ZTE Grand X a magenta színben futó szolgáltató kínálatába, mégpedig az Inteles változat, ami a Grand X IN kódnevet kapta. A forgalmazó kínálatában korábban feltűnt még ennek a modellnek másik változata is, de fontos kihangsúlyozni, hogy itt, most az Inteles verziót beszéljük át.

    Ebben az első hozzászólásban összegyűjtöttük azokat a fontos információkat és kérdéseket amelyek a legtöbb vásárlót és érdekelődőt foglalkoztathatják, valamint a készülékről szóló általános információkat vesszük sorra.

    1. Fórum használata

    Ez a topic azoknak az embereknek nyújt (szakmai) segítséget, akiknek kérdésük van a készülékkel kapcsolatban vagy csak érdeklődnek a készülék iránt. A fórumban a PH! lapcsalád moderációs szabályzata és a hatályos magyar törvények érvényesek. Ezért tehát: TILOS a WAREZ, valamint a telefonkészülék függetlenítéséről történő bejegyzések! Ha kérdésed van, először olvasd végig az 1.hsz-t, ha nem találtál a kérdésedre választ, használd a keresőt és annak segítségével próbálj megoldást találni. Ha így sem jársz sikerrel tedd fel kérdésed a topciban!

    2. ZTE Grand X: A készülékről

    A készülékről készült összefoglalásunkat és technikai paramétereit a könnyebben frissíthetőség érdekében Itt gyűjtötte össze nekünk Zsolt_72 fórumtársunk.

    Itt röviden annyit, hogy a készülékben debütál kis hazánkban, szolgáltató kínálatban először, az Intel Atom mobilokba szánt verziója: az Intel Atom z2460 processzora, így igen komoly minőségi mércén kellett átjutnia és a kínai gyártó zászlóshajójaként az a megtisztelő feladata, hogy kilépjen korábbi kistestvérei árnyékából és a legendás ZTE Blade nyomdokaiba lépve elhozza újra a legjobb ár-érték arányú modellt.

    2.1: Mi van a dobozban?

    A készülék az újabban divatos kis fehér dobozban érkezett meg hozzánk, ami tartalmát tekintve egy headset-et, a hálózati töltőt, a kézikönyvet és magát a készüléket tartalmazza. Semmi extra kiegészítő, ami szükségtelen is lenne.

    2.2. PRO és KONTRA

    Amiért ne ezt válaszd:

    A készülék egy vadi új, eddig ismeretlen processzor köré épül, ami a nagyfokú zártságáról híres, így ha kedveled a módosított romokat, illetve kompatibilitási gondokra előre lehet számítani, mert pl. szoftvert szeretnél fejleszteni, akkor ez nem a te készüléked. Az Inteles verzióban jelenleg nincsen FM rádió.

    Amiért jó választás lehet:

    A technikai paraméterek magukért beszélnek. A készüléken egy minden felesleges dolgot nélüköző, módosított UI-tól mentes, stock 4.0.4-es Android rendszer száguld rendíthetetlenül, amire esetleg érkezhetnek további frissítések is. A kamera tű éles képeket készít (persze telefonhoz mérten) és a full HD videó rögzítése/lejátszása sem okoz gondot a gyönyörű qHD kijelzőn.
    Ehhez egy igen kedvező árfekvés társul, amivel a telefon rendíthetetlenül helyet követel magának minden Android rajongó szívében.

    3. Fontos tudnivalók

    3.1. Androidos alapok (Kezdőknek)

    Azoknak a tulajdonosoknak, akiknek teljesen új az Android világa, célszerű lehet mindenféle változtatás nélkül elkezdeni az ismerkedést a készülékkel. Az alap rendszer jónak mondható elég kiforrott Ice Cream Sandwich, egy átlagos felhasználónak több, mint elegendő. Természetesen nekik is ajánlott, hogy olvasgassák a fórumot, hogy jobban megismerjék a készüléket és az Androidot, valamint kérdeznek, ha megakadnak valamivel.

    - Ha a készülék alap állapotban is megfelelően működik, akkor miért is van értelme változtatni és cserélgetni rajta a dolgokat?

    Az alap rendszer elég csupasz, de vannak körünkben olyan guruk, akik ezeket a rendszereket átalakítják, optimalizálják számunkra, hogy a készülék lehetőségeit 100%-osan kihasználhassuk. Tehát az alap rendszernél gyorsabb és értékesebb felhasználói élményt képes biztosítani. Sajnos vagy sem, a készülék zárt bootloaderrel érkezik, amit azt jelenti, hogy a kernelt egy speciális rendszer védi az avatatlan kezektől, így az csak a gyártó által biztosított formában lesz elérhető a közeljövőben.

    3.2. Androidos programok

    A készülék vásárlásakor a rendszerünk az alap programokat ("appok"-at) már tartalmazza. Amennyiben egy adott feladatra kerestek programot, vagy csak kérdésetek van ezzel kapcsolatban, itt is kérdezhettek, de inkább ezt a topikot használjátok ilyesmire. (Mind két topikban TILOS a WAREZ!)

    3.3. ROM telepítéssel kapcsolatos információk

    Jelenleg annyit tudunk, hogy a gyártó által elérhető ROM-csomagban speciálisan elkészített részek is szerepelnek, illetve nagy valószínűség szerint a 3e recovery verzióval lesz kompatibilis. Erről bővebb információt a vállalkozó kedvű modderek tudnak majd a topcikban nyújtani, ami természetesen ide is bekerül a maga idejében.

    3.3.1. Mi okoz garanciavesztést és mi nem?

    A garancia a készülék gyári állapotára vonatkozik. Amennyiben vissza szeretnék vinni a készüléket a szolgáltatóhoz, fontos visszaállítani mindent az eredeti állapotba (Recovery, ROM, partíció kiosztás).

    A rootolás, akár a gyári rom rootolása is garanciavesztéssel jár abban az esetben, ha valaki így viszi vissza a készüléket! A custom romok, custom recovery-k, és custom firmware-ek használata szintén! Mivel jelenleg a rootolás is lehetetlen, így ilyen "veszély" gyakorlatilag nem áll fenn.
    Természetesen a garanciavesztés kiterjed a garancialevél többi pontjára is: szóval ne szedjétek szét a készüléket "megjavítani", mert abból jó nem származik!

    3.4. Gyakori kérdések:

    3.4.1. Melyik a legjobb launcher?

    Mindenkinek más-más jön be, de egyszerre akár több is fent lehet. Próbálj ki több félét és a saját szájízed alapján döntsd el. Sokan a Go Launchert és az ADW Launchert EX-t használják. Ha megunod, egyszerűen eltávolítható.

    3.4.2. Melyik a legjobb böngésző?

    Ezt mindenki maga döntse el, de segítségképpen álljon itt egy gyors összehasonlítás, ami egy korábbi készüléken készült ugyan, de pont az ott tapasztalt hardveres korlátok miatt szépen kiemeli az eltéréseket. A gyári böngésző is teljesen korrekt egyébként, nem akadozik, szépen folyamatosan működik.

    3.4.3. Hogy törölhetek mindent a készülékből?

    Ha szeretnénk minden beállítást és adatunkat törölni a telefonból, akkor ezt használjátok: Beállítások – Adatvédelem - Gyári adatok visszaállítása

    3.4.4. Miért Pusztavacsra áll be a GPS, nem is ott vagyok!

    Mert nem talált műholdat még a készülék. Az Magyarország központja, ezért automatikusan oda dob be.

    3.4.5. Akkumulátor kalibráció

    "Helyi" legenda csupán. Android alatt nem lehet akkumulátort kalibrálni. A rendszer nem gyűjt adatokat róla. A batterystats.bin fájl csak egy egyszer kis napló, amiből vissza lehet nézni az utolsó töltés óta történt-e valami, ami esetleg szívja az akkut. A rendszer nem figyeli ezt a fájlt! Jelenleg a root hiánya miatt nem is hozzáférhető.

    3.4.6. Flash player

    A készülék alapban fel van készítve a flash tartalmak kezelésére, szépen, folyamatosan dolgozza fel az ilyen kódsorokat is, nem lesz szükség trükkökre.

    3.4.7. Zseblámpa funkció

    Jelenlegi tudásunk szerint ez a funkció nem kivitelezhető. A készülékbe épített magas fényű led extra hűtés nélkül csak igen rövid ideig maradna üzemképes, ezért ezt a lehetőséget -papíron- kizárja a gyártó. Később esetlegesen születhetnek rész, vagy teljes megoldások, érdemes ezért követni a topickot.

    3.4.8. Turbo SIM és függetlenítés

    Nagyon jól összefoglalta a lényeget Kelzsoca:

    "A 3G-t már jobb ha el is felejted turbosim mellett. És akkor még hol van az, hogy elérhetőnek tűnik a készülék, de igazából nem elérhető, ledobálja utazás közben és még sorolhatnám.
    A chipeken található F300-as microchip már régen elavult, és nem támogatja a 3G szabványt sem rendesen, továbbá a GSM rendszer eléggé összetett és bonyolult rendszer, ahhoz hogy egy turbosim tökéletesen működjön több dolog függvénye:
    - SIM kártya
    - SIM kártya kora-állapota
    - földrajzi helyzeted
    - toronyhoz, tornyokhoz viszonyított távolság
    - az éppen szinkronizált torony fajtája (régi, új stb.)
    - központi szerver
    - telefon
    - telefon szoftvere
    - telefon antenna
    - turbosim fajtája
    Ha ezekből csak 1 is problémás, a kapcsolatodnak annyi. Továbbá a központi szerver is figyeli a beérkező, és a hálózatra csatlakozó készülékeket, és csoportosítja őket:
    - fehér (minden rendben)
    - szürke (megfigyelt állapot, ha továbbra is gyanús a viselkedés, 1 hét után fekete)
    - fekete (tiltott, kitiltott számok)"

    A függetlenítés a BTK 300 §/C bekezdése szerint törvénybe ütközik. Természetesen nem a szolgáltatói folyamatról van szó, nekik van jogkörük elvégezni ilyen beavatkozást. A folyamat végérvényes, otthon a készülék többé nem zárható vissza! Amennyiben a beavatkozást nem a hivatalos szerv végezte a garanciától érzékeny búcsút inthetünk és ez még a legjobb eset ami történhet. A szakszerűtlen beavatkozás következtében a készülék belső szoftverében tárolt személyes adatok sérülhetnek (IMEI szám, MAC címek stb.) Az ilyen készülékek funkcionálisan működőképesnek tűnnek ugyan, így gyakran az értékesítő sem tudja mikor eladásra kerülnek, hogy tulajdonképpen szoftverhibás-e az adott darab. Később jön a "meglepetés" mikor egy hibás IMEI miatt esetleg a szolgáltató blokkolja a hálózat elérését. Mindezt figyelembe véve arra kérünk mindenkit hogy ne várásrollon ilyen -otthon elvégzett- beavatkozásnak kitett készüléket!

    Remélem segített ez a kis összefoglaló. Ha valamit kihagytam akkor kérlek titeket, hogy írjatok, hogy mit látnátok még itt szívesen! Mivel a készülék még nagyon új és jómagam nem rendelkezem ezzel a modellel, így minden jellegű korrekciót, információt, helyreigazítást szívesen fogadok!
    Köszönet mindenkinek aki tudásával, véleményével hozzájárult a témához. Külön köszönet Kelzsocának akinek többször is hivatkoztunk a munkájára, illetve Jano_023-nak, az eredeti hozzászólás értelmi szerzőjének.

    Aktualizálta: Keeperv85 2012 okt. 27

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák