Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wetomi

    aktív tag

    "A támogató cégek számára a rendszer szintén nagyon egyszerű, gyakorlatilag csak a saját hardverekre szabott finalizerről, illetve a kernel driverről kell gondoskodni, a HSA többi eleme univerzálisnak mondható."

    Ezek szerint milyen linuxos támogatásra lehet számítani, lehet egyáltalán bármire?
    A SoC gyártók remélhetőleg megcsinálják androidra is a saját változatukat, nem csak windowsra, de mi a helyzet linux téren?
    Arról van valami információ, hogy ezt a részét mennyire veszi komolyan mondjuk az AMD?
    Még ha játszani ugyan nem is a leggondtalanabb, de számolgatni nagyon jó lehet ez linuxra is, hiszen erre vannak az apu-k, általános számításra is.

    "Ennek megfelelően megjelenik a QoS (Quality of Service) is, mely biztosítja a párhuzamosan futó alkalmazások, illetve a párhuzamosan beérkezett felhasználói igények számára a grafikus vezérlő erőforrásaihoz való zavartalan hozzáférést."

    A közösség kezébe adják ennek a fejlesztését és így lesz egy nyílt és lesz egy zárt gyári "meghajtó/kernel driver" különböző tudással, mint a grafikánál?
    Vagy "teljes funkcionalitású" verzió várható gyári támogatással, amit megkap a linux kernel?
    Vagy először még pénzt csinálnak belőle és csak utána jöhet a nyílt forrású változat?

  • wetomi

    aktív tag

    válasz vanhalen #1 üzenetére

    "Most az egyszer lehetne AMD is olyan agresszíven nyomulós, mint Intel, vagy nV.. Ez, hogy "itt van gyerekek, alkottunk valamit, naggyoncéép, naggyonjóó nesztek beleb@sztam egy alapítványba, aki akar gyühet, oszt jóvan" manapság már nem elég (szerintem)"

    Kb ez olyan, mint amikor valami nyíltforrású projektet átadnak a közösség kezébe. Nincs rá/sajnálják a pénzt a fejlesztésre, csinálja tovább más. Így viszont kevésbé lesz egységes fejlesztési koncepció.

    [ Szerkesztve ]

  • wetomi

    aktív tag

    válasz vanhalen #7 üzenetére

    Nem a "fosavindóz linuxfanok" miatt kérdezem, mert az nem érdekel. Bizonyos területeken nem csak ez a szabadszoftveres hippilét a legfontosabb.

    Szuperszámítógépes területen nem is kicsit elterjedt a linux.
    Egyre terjed a hardveres gyorsítás támogatása itt is, grafikai programok terén Blender, Gimp (nem tudom milyen szinten).
    A Canonical is nagyon tolja az Ubuntu szekerét.
    És fejlődnek az arm portok is, ezért is vagyok kíváncsi, mi várható.

    (#7) vanhalen: OK így már értem mire gondoltál, tényleg nem nagyon kardoskodtak mellette. Vagy csak nem volt pénzük megvenni a többieket.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák