Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Nor- #48766 üzenetére

    Azt hiszem, félreértesz valamit, nyilván nem konkrétan azt a kapcsolást alkalmazzák, de azzal a rajzzal tudtam megmutatni a hullámzást. Mivel azt találtam a neten, az alapelvet tökéletesen szemlélteti.

    De tudok olyan rajzot is, ami az általánosan alkalmazott megoldás, kisebb eltérések lehetségesek:

    Lényegtelen, hogy van egy kapacitív előtét. Attól még ugyanúgy érvényes, hogy a puffer növelése csökkenti a hullámzást.

    "A cél ugye a kapacitív előtétnek hogy a ledsoron adott feszültség keletkezzen, és nem nagyobb, tehát innentől már csak a csúcsot tudod belőni úgy ahogy, de villogni fog. (nem is kicsit)"

    Itt komoly problémák vannak nálad a fizikával, össze-vissza beszélsz. A kapacitív előtéttel be tudom állítani a LED-áramot. Nyilván mellesleg a feszültség is változik, de LED-eknél az áram a kritikus paraméter, ezen van a hangsúly. Ezt állítjuk be, ezt stabilizáljuk áramgenerátorral, nem a feszültséget.

    Tehát a kapacitív előtét növelésével csökkenthetem az áramot, így kevésbé melegszik, nő az élettartam, noha kicsit gyengébben világít. A puffer növelésével csökkentem a hullámzást. (Kismértékben persze ettől is változik az áram.)

    Ilyen alap dolgokat ne hazudtolj meg...

    Nem probléma a galvanikus leválasztás hiánya, ha szigetelt a lámpa. Ebben a lámpában nagyon jó driver van, nem választ le, lényegtelen. Nem feltétel a trafó, de az sem mindegy, hogy kisebb áramot és nagyobb feszültséget kell előállítani, vagy fordítva, tehát ettől is függ, hogy mikor melyik a jó megoldás.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák