Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoosty

    őstag

    válasz lee56 #36 üzenetére

    Ám legyen, max majd egy moderátor törli.

    Egy ország adóssága nem úgy működik, ahogy egy magánszemélyé, akinek általában 1 hitele van és ha az lejár akkor vesz fel újat (jobb esetben nem).

    Rengeteg különböző futamidejű és lejárati idejű kötvényt bocsát ki.
    Ha megnézed pl a Magyar Adósság Kezelő Központ honlapját.

    http://www.akk.hu/object.392E2AC1-4CAC-4F57-B2CA-0A1E03D8F703.ivy

    Láthatod, hogy van még 2028-as lejáratú államkötvény is.
    Ugyanígy van az USA-nál is. Ez azt jelenti, hogy ha Kína ki akar szállni, akkor nem tudja ezt egyszerre megtenni, mert valószínűsíthetően különböző lejáratú kötvények vannak a birtokában. Ahogy szépen nem vesz újabb kötvényeket úgy egyre csökken majd a részesedése az adósságból és szépen átveszi más. Ez még csak meg sem zavarja a piacokat, max valaki épít mögé egy összeesküvés elméletet.

    Ha esetleg csak egyetlen egy típusból vásárolt és többet nem fog, az azt jelenti, hogy gyakorlatilag már kiszállt az USA finanszírozásából és az USA tudja, hogy mikor kell visszafizetnie és pár évre előre meg már meg is alapozta a hiteleit a későbbi lejáratú államkötvényekkel. Magyarul nincs semmilyen meglepetés, váratlan senki számára.

    Azonban ez a 2. lehetőség eléggé furcsa/meggondolatlan/veszélyes Kína számára is, mert egyetlen nap alatt fog felszabadulni az USA adósságának 8%-át kitevő készpénz, amivel valamit kezdenie kell. Valószínűleg napokig állna a pénz ami nagy veszteség Kínának. Ha mégis sikerül 1-2 nap alatt valami újba befektetnie, az tuti felborítja a tőzsdéket, de árfolyam emelő hatása lesz, ami jó. (Az is meglepne, ha létezne egy típusú államkötvényből olyan, ami kiteszi az államadósság 8%-át.)

Új hozzászólás Aktív témák