Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hexagon

    csendes tag

    Természetesen nem kell komolyan venni John Gribbin időben visszafele haladó hullámait. Eleve a mi világunkban nem is mehet visszafele semmi az időben. A másik az, hogy már leírtam, mint takar a Schrödinger egyenlet időfüggetlen megoldásában szereplő negatív frekvencia. A mozgó rácshiba elölröl és hátulról kapja a vákumrezgéseket. Nem időben visszafele haladó hullámokat kap.
    http://www.uni-miskolc.hu/~www_fiz/modern1/12.htm

    Természetesen az egyenlet megoldása a komplex hullámfüggvény és a valószínűség sűrűség kapcsolatát írja le. De mint mondtam, minden ugyanarról szól. A qm hullámfüggvénye nem a vákum rezgését írja le közvetlenül, de szoros kapcsolatban áll azzal.
    Ugyan ezt írja le megintcsak más megközelítésben a Relativisztikus egyenlet (Dirac-egyenlet). Itt is szerepel egy pozitív és egy negatív tag.
    http://hu.wikipedia.org/wiki/Kvantum-elektrodinamika

    A szétterjedő hullámmodellek egyike sem helytálló. És ez független attól, hogy merre halad időben a hullám. A foton pontszerű. A pontszerű annyit jelent, hogy számunkra egy pont a Planck méretig. Az alatt a vákumrács rácspontjának a struktúrája határoz meg mindent, amit mi közvetlenül soha nem fogunk megismerni.

    Valahol az elején írtam(#594), hogy az EPR kisérlet egyik magyarázata lehet a Dirac tenger időben visszafele haladó lyuk.
    Ez csak egy lehetséges megoldás a sok közül. A kisérlet úgy is leírható, hogy amikor az egyik foton áthalad a polarizátoron, akkor a másik is beáll annak megfelelő állapotba, függetlenül attól, hogy milyen messze van. Ehhez csak egy végtelen sebességű jelre van szükség. Ebben az esetben is ugyan az az egyenlet írja le a kisérletet.

    .

Új hozzászólás Aktív témák