Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hexagon

    csendes tag

    A gravitációra van egy jó modell, ennek ellenére már olyan alapvető dolgokkal is problémák vannak, mint a galaxisok forgása.

    http://hu.wikipedia.org/wiki/Galaxis#cite_note-17

    A MOND (Modified Newtonian Dynamics) ugyan jó közelítéssel megoldja numerikusan a problémát, de a kérdés még nyitott.

    Szerintem a két probléma egy.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Pioneer_anomaly
    Itt is látszólag nő a gravitáció egy bizonyos távolság után. A galaxisok forgásánál ugyan ez történik. Mintha a szélén nagyobb gravitációs erő tartaná pályán a csillagokat.

    Mint már írtam, az univerzum tágulása a negatív energiájú Dirac tengerrel jól leírható. Ekkor a tükörvilágban a negatív energiájú anyag vonzza a negatív energiájú anyagot, de taszítja a mi világunkban levő pozitív energiájú testeket. Ugyanez fordítva is igaz, a mi normál gravitációnk a vákumra mint antigravitáció hat.

    De a lényeges most a negatív energia taszító hatása a mi világunkra. Ahogy elérjük egy galaxist szélét, az olyan, mintha közelebb kerülnénk a negatív energiájú galaxishoz, ami körbeveszi a miénket. Ez a galaxis körül levő üres tér, a vákum. Ez egyre nagyobb taszító erőt kelt, ahogy a test egyre közelebb kerül hozzá. Mintha egy antigravitációs, kifordított galaxishoz közelednénk. Egyre nehezebb közel jutni hozzá. Mivel (még) nincs egyenletben felírva az elmélet, nyugodtan lehet ezt is mesének venni.

Új hozzászólás Aktív témák