Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoz

    őstag

    válasz efi99 #71410 üzenetére

    De, pontosan ilyen jelenséget szokott okozni a kontakthibás SATA kábel.
    BIOS próbálja detektálni a meghajtót, érzékeli, hogy valami van a kábel végén, de hibás adatokat olvas, ezért újrapróbálkozik, újrapróbálkozik, újrapróbálkozik, újrapróbálkozik... mindaddig amíg a végtelen ciklus esetére be nem épített időzítés le nem jár, és feladja a próbálkozást. És amíg ezzel van elfoglalva, lesz...ja, hogy mit nyomkod a felhasználó. (Némely alaplapnál a TAB működni szokott ilyenkor, hogy a boot logos képről a BIOS képre kapcsoljon, ahol látszik, hogy Detecting...)
    És nem kell hozzányúlni a géphez, hogy előálljon ilyen probléma, egyszerűen egy idő után elvetemedik a műanyag csatlakozófej, és nem szorulnak össze eléggé az érintkező. (Különösen a régi fajta kábeleknél, ahol még nem volt a fém rögzítőpöcök.)
    Évente legalább tucatnyi gépnél találkozok ezzel a jelenséggel, így a leírásod alapján egyből ezt ellenőrizném.
    Húzz le minden meghajtót az alaplapról, és ha így gyorsan be lehet lépni a BIOS-ba, illetve gyorsan eljut oda, hogy kiírja, hogy nincs boot meghajtó, akkor ez volt a gond.

  • Csupingo

    veterán

    válasz efi99 #71412 üzenetére

    Lehet hülyeséget írok, de win 7-nél még nincs fast boot, vagy ha uefi-be van telepítve, akkor annál is működik? Ha meg tényleg be van kapcsolva, akkor meg az usb eszközök nem működnek, amíg nem indult el az os, nem? Talán azért nem reagál a billentyűzet nyomkodásra.

    Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

  • Csupingo

    veterán

    válasz efi99 #71415 üzenetére

    Nekem is akkor szokott lassan indulni a gép, vagy nem is indul el a win, ha belerúgtak a gépházba és elmozdultak a sata kábelek. Érdemes kihúzni és visszakötni őket mindkét oldalon.

    Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

  • efi99

    senior tag

    válasz efi99 #71415 üzenetére

    Nos, megvan a bűnös.
    A SATA kábelekkel semmi gond (furcsa is lett volna, hiszen hiba nélkül működik a W7 menet közben). Van a gép előtt egy UPS. Ha kommunikációs kábele nincs bedugva (USB) minden rendben. Ha nincs bedugva és belépek így a BIOS-ba (rendesen pár mp alatt, ahogy kell), majd bedugom ott, azonnal blokkolja a billentyűzetet (ami ugyan USB-s, de PS/2-n átalakítóval!) és az USB-s egeret is. Ami még szebb, hogy ha feláll az OS, a kábelen keresztül tökéletesen kommunikál az USB-vel, nem akaszt meg semmit. 2 kábellel próbáltam 3 porton is (hátlapi usb3, hátlapi usb2, és belső usb hátlapi kivezetésen) és mindig jelentkezik.
    Teljesen érthetetlen, soha nem találkoztam még csak hasonlóval sem. Ha meg lenne nyekkenve az UPS portja vagy a kábel azt megérteném, de így, hogy a Win alatt rendben megy, az OS betöltés előtt meg nem, hááát.

    Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

  • Jarod1

    addikt

    válasz efi99 #71417 üzenetére

    ha van 1 usbs táptesztered amin mutatja a feszültséget és áramot az dugd rá az upsrelehet az 5V ot lehúzza 4,6 V körülire...

  • King Unique

    titán

    válasz efi99 #71424 üzenetére

    Ha kiad a Microsoft egy új Windows-verziót, akkor annyira nem meglepő, ha itt-ott az asztali felületen is változtatnak és fejlesztenek, máskülönben "qrva unalmas" lenne 10-20 évig teljesen ugyanazt az asztali felületet bámulni. Ahol mivel eleve az előbbi történik és nem utóbbi, ezért pont irreleváns a miért változtattak ragozása...
    Dehogy puritánabb egy Windows 8.x az XP-nél, az előbbinél a modern flat dizájl szvsz eleve tetszetősebb és letisztultabb, az XP-nél már csak a régebbi Windows-verziók puritánabbak. A Windows 7-hez képest viszont lehet, már akinek annyira tetszik a Vistából átemelt idejétmúlt Aero Glass, mert az sem mindenkinek, pont ezért szubjektív is a kinek melyik puritánabb.
    Azt a Microsofttól kérdezd miért adtak ki újabb verziót és fognak elvileg a jövőben továbbiakat (12) a korábbi kijelentés ellenére, de vélhetően marketing okai is vannak, meg rájöttek hogy nem feltétlen akkora biznisz ezentúl csak egy verziót kínálni. Ami X évente a felhasználóknak nem feltétlen rossz, mert ezáltal több lesz a választási lehetőség, úgy meg hogy eleve ingyenesen aktiválhatók a korábbi Windowsok termékkulcsaival az új verziók is, valamint új hardverkonfigurációt sem feltétlen kell vásárolni ha akár még a 11-es telepítése is megoldható régi PC-re, úgy megint kevésbé van miről beszélni.
    Ez a "nem kell minduntalan megjavítani" és "évek-évtizedek alatt és igenis tilos piszkálni" megint hiábavaló elmélkedés, ha a gyakorlat eleve nem ezt mutatja, szerencsére. Pont az lenne a "qrva unalmas", ha nem lenne semmilyen javítás és fejlesztés, meg 20 évig teljesen ugyanazt az asztali felületet kellene bámulni.

    De amúgy miről is beszélünk, amikor a használati statisztikák is eleve azt mutatják, hogy a Windowst használók többsége már eleve 10-et és újabban 11-et használ, a régebbi verziók használati aránya meg egyre csak csökken? Hát ez az, hogy egyre kevésbé van miről. Persze az valahol érhető, hogy mivel most a Windows 7 támogatása végleg megszűnt és már az ESU-frissítéseket sem lehet összelopkodni, valamint egyre több program nem támogatja beleértve a népszerű böngészőket is, új hardverkonfigurációknál sincs egy ideje támogatás, stb., az frusztráló lehet egyes felhasználóknak, de attól még felesleges megmagyarázni miért ne használjanak újabb Windowsokat a felhasználók, amikor a többség már eleve azt teszi évek óta. :B
    Ne is sorold, mert felesleges.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz efi99 #71427 üzenetére

    "Nagyon sokat csúsztatsz, meg sok a tévedés is."

    Ez inkább a saját irományod jellemzése lehet, mert aki a tényekkel és a valós használati adatokkal szemben magyaráz, az pont te magad vagy. Meg nem hiszem, hogy a leírtakat szakmai oldalról meg tudnád cáfolni, nem véletlen a téma terelése és a mellébeszélés, valamint az olvasottak alapján a modern Windowsokhoz sem érthetsz olyan szinten, pont ezért nem feltétlen kellene ragozni azt a témát és pláne nem egy olyan topikban, aminek eredetileg nem azok, hanem egy régebbi Windows-verzió (7) a témája. :B
    Meg írod ezt te, aki az ESU-frissítéseket is úgy lopja és többször osztottál meg kéretlenül itt a topikban azzal kapcsolatban warez tartalmakat, amik nem véletlenül lettek törölve, sőt a legutóbbi szintén az, amit valószínűleg még nem vettek észre az illetékesek. :U

    Nem, amit te itt előadsz, az többnyire pont inkább egy szubjektív vélemény mintsem objektív, a saját nézőpontodat, az általad kifogásolt dolgokat próbálod általánosítva ráhúzni minden felhasználóra ami nyilván nem feltétlen állja meg a helyét ilyen formában, meg személyes frusztrációból is fakadhat, mivel már nem az általad preferált Windows-verzió dívik, hanem eleve az újabbak, amit a használati adatok is világosan szemléltetnek.

    Igen, az köztudott, hogy előfordulhatnak problémás frissítések a Windows 10-nél, ahogyan a korábbi Windows-verzióknál is előfordultak, csak ugye az utóbbiaknál az idő már megszépíti az emlékeket. Valamint az is köztudott, hogy a Windows 10-nél is egy-egy frissítési probléma jellemzően nem feltétlen minden eszközt és felhasználót érint, hanem csak egy adott hardver- és szoftverkörnyezetben jelentkezik, pont ezért van az, hogy nem mindenki tapasztalja, hanem csak a felhasználók egy része.
    "4-5 változat van egyszerre" - na pont erről beszéltem, mivel ha ilyet leírsz a Windows 10-nél a frissítésekre vonatkozóan, akkor abból elég világosan látszik, hogy nagyon nem vagy tisztában azzal, hogy 2004 - 22H2 verziók között eleve ugyanazok a havi kumulatív frissítések (CU) és azok KB számai - tehát pont nem kell 4-5 verzióra külön-külön kiadni a patcheket - és pont nincs akkora változás az egyes verziók között, pont ezért lehet enablement package (EKB) módszerrel seperc alatt újabb verzióra váltani. :B
    A Windows 10 manapság is ingyenesen aktiválható érvényes Windows 7, 8, 8.1 termékkulcsokkal, ahol a hivatalos határidőn túl valóban nem feltétlen lesz jogtiszta a Microsoft álláspontja szerint az így szerzett licenc, ellenben pont az a vicc, hogy nem is kell hozzá semmit trükközni és simán beaktiválódik digitális licenccel, meg az otthoni felhasználókat nem nyaggatja emiatt a Microsoft vagy más. A Windows 11-nél pedig szintén ez van, ingyenesen aktiválható érvényes Windows 7, 8, 8.1, 10 termékkulcsokkal és az utóbbinál meglévő digitális licenccel is, ahol már nem is szab meg az ingyenes ajánlatra vonatkozóan a Microsoft semmilyen határidőt. De amúgy nem feltétlen pont neked kellene ezt firtatni, aki Windows 7-hez úgy lopja az ESU-frissítéseket, amik hozzáférhetősége és telepítési lehetősége hivatalosan és legálisan csak a mennyiségi licencszerződéssel rendelkező rendelkező ügyfeleknek opció díjfizetés ellenében. :B

    Egyrészt mivel jellemzően se a Microsoft, se a hardvergyártók nem fogják a régi, muzeális, funkcionálisan idővel egyre elavultabbá váló Windowsokat a végtelenségig támogatni, ezért nem meglepő, ha az új hardvernél már nem lesz pl. a Windows 7-hez megfelelő driveres és egyéb támogatás, ami nem újdonság. Sőt, olyannyira nem, hogy a Microsoft ki szokott adni tájékoztatót arról, hogy az adott Windows-verziót meddig lehet kereskedelmi forgalomban önállóan és hardverrel előtelepítve árusítani, vagyis már az alapján ne meglepő.
    Másrészt okafogyott és felesleges azzal jönni, hogy de hát nincs más, ha a használati adatok világosan mutatják, hogy a felhasználók nagyobb többsége már eleve az újabb verziókat használja. Ahol egy felhasználói réteg lehet azért, mert "nincs más", egy másik réteg viszont azért mert lehet jobban megfelel számára a modernebb Windows és annak többlettudása, ne feltétlen a saját hozzáállásodból indulj ki és azt próbáld általánosítani.
    A " W11 alatta van még mindig" állítás megint érdekes, pláne hogy a StatCounter szerint annak jelenleg majd 17% a részesedése ellenben a W7-nek 11%, ahol mindezt úgy, hogy a 11-et hivatalosan csak bő 1 éve adták ki. Szóval ennyit a csúcstatásról. :D

    A testreszabhatósági lehetőségek pl. a tálcát illetően a Windows 11-nél valóban meg lettek nyirbálva, ellenben az pl. az ingyenes ExplorerPatcher programmal korrigálható, már akinek okvetlenül szüksége van rá.
    Az meg ugye a másik, hogy a Windows 10 és 11 esetében eleve modern életciklus van, folyamatosan kapják a biztonsági javítások mellett a funkcionális fejlesztéseket is, azaz ha egy adott verzióban van valami hiányosság, akkor azt egy következő verzióban pótolhatják, sőt nem is feltétlen kell ehhez minden esetben új verzió, lásd adott verzión belül Moment Update fogalma új funkciók hozzáadásához, már ha mond valamit. Ellenben ugye a Windows 7-nél rögzített életciklus volt 5 + 5 éves támogatással, + a éves 3 éves ESU, ami során úja funkciókat, fejlesztéseket max. az első 5 év kapott, illetve ténylegesen akkor sem nagyon...
    Az "egyre többet küldözget" témát meg inkább hagyjad, mert ahogyan az előbbiekkel, úgy vélhetően azzal sem feltétlen vagy teljesen tisztában, meg hogy mire való a diagnosztikai / telemetria - ami ugye a Windows 7-nél is van - , valamint a hogy modern Windowsoknál eleve megtekinthetők és törölhetők a diagnosztikai adatok, meg a telepítésnél és utólag a gépházban is beállítható hogy mit kíván és mit nem kíván megosztani a felhasználó, stb.

    [ Szerkesztve ]

  • Chrystall

    senior tag

    válasz efi99 #71424 üzenetére

    Az a baj hogy King olyannal mossa itt össze a dolgokat, ami sajnos a Win7-8 váltáskor nem volt jelen. Nem baj a változás ha az a dolgokat hatékonyabbá, jobbá, szebbé is teszi, ez volt pont a Mac OS meg az OSX-nél, meg a Win 3.1-95-nél. Most ő ezt az új Windows irányvonalat is erre a sémára próbálja felhúzni, de értelmetlen a dolog, mert a valóság az, hogy a mobil platform ami az egészet ihlette megbukott. Eleve is sok volt már a beharangozáskor a berzenkedés, de aztán a piac is kíméletlenül odacsapott a hülyeségnek a Microsoftnál. Csak szegény ezt nem hajlandó tekintetbe venni.

    Egyébként egy jó ellenpélda a Goldwave nevű hangszerkesztő szoftver. Egy nagyon jó program, 2000-es évek eleje óta használom, most tart a 6. verziónál, és nem sokban változott. A lényegi dolgokban nem, és nem is kell, egy szakmabeli meg is őrülne. Mert nem ezért van. Mégis ugyanolyan népszerű mint régen, mert egy nagyszerű szoftver. Ellenben ott van például a Logic a mac-re, van olyan zenész kollégám aki a 9-ről azért nem váltott a 10-re mert nem akar vele vesződni, hogy újra tanulja benne mi hol van, és az ő műfajában semmit nem nyerne vele, semmivel nem ad többet. Pedig ott legalább a felület szebb lett, nem rondább. Szüval nem igaz ez, hogy ha nem újítunk és piszkáljuk folytonos újratanulással az embereket, akkor meghalnak a dolgok. Az igaz, hogy sok továbbképző tanfolyammal akkor nem keresne senki pénzt.

  • King Unique

    titán

    válasz efi99 #71434 üzenetére

    Teljesen mindegy hogyan próbálod megint félremagyarázni, attól még a számok azt mutatják amit, meg legalább én tudok mutatni ilyen statisztikát. Ha egy adott Windows-verzió életciklusa végét ér, akkor már nem nagyon van miről beszélni és eleve irreális azon elvárás, hogy miért nem azt árulják, miért nem ahhoz igazítják a támogatást 13 év után is.
    Vásárlás...ja, azt kellett volna az ESU-val, nem warezolni és lopni...
    Mármint maradjuk annyiban, hogy többek között a csempékről sincs fogalmad, mert ha lenne, akkor tudnád hogy pl. a gyakran használt gépház, Fényképek, Filmek+TV, Microsoft Store stb. alkalmazás is mind UWP app, a Start menüben alapértelmezetten eleve vannak kitűzve UWP alkalmazások csempéi, stb.

  • ekkold

    őstag

    válasz efi99 #71443 üzenetére

    Ha rajtam múlna, akkor azoknak a szoftvereknek amelyeket a gyártó már nem támogat, annak jogvédelmét is felfüggeszteném. Magyarul ha a gyártó "elengedte" mondjuk a windows XP-t, akkor onnantól szabadon (tehát jodíj, liceszndij stb..) nélkül is használható lenne.
    Pl egy zenegépre, (amin esetleg nem is internetezünk) simán jó lehet egy XP is. De annak idején kipróbáltam módosított kernel fájl-al, a PAE bekapcsolásával, és úgy 4Gb-nál jóval több RAM kezelésére is képes (annak ellenére, hogy 32 bites rendszer). Konkrétan 8Gb RAM-al működött. Mondjuk erre semmi szükségem nem volt, csak kíváncsi voltam, hogy működik-e, miután sokan váltig állították, hogy 4Gb az abszolút maximum, (ill. 4Gb minusz a video memoria).

    Eladó: https://www.hobbielektronika.hu/apro/apro_159350.html

  • King Unique

    titán

    válasz efi99 #71441 üzenetére

    Mondja ezt a frissítéseket (is) warezoló szoftvertolvaj, akinél a vegyél = lopás. :DD :))

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz efi99 #71443 üzenetére

    Nem meglepő, korábban már le lett írva, hogy rendszerint korlátozott ideig árusítható egy-egy Windows önálló és PC-vel előtelepített formában. Ahol itt jövő hónaptól egyelőre csak a Microsoft szünteti be a 10-es forgalmazását, ellenben egyéb webáruházaknál, forrásoknál akár továbbra is megvásárolható lehet egy ideig a felhalmozott készletekből, használt szoftverlicencet pedig akár később is lehet venni, mint ahogyan a 7-esnél is.
    Nem feltétlen kell mindenkinek okvetlenül 11-et használni, amit még maga a Microsoft is leír a weboldalán. Meg mellékesen új hardver sem feltétlen kell minden esetben, ha akár még nem támogatottra is megoldható a telepítése.
    Hiába az ostoba megjegyzésed, a 10-es pont hogy nem elavult, sőt nem is nagyon lesz a támogatás végéig, mivel annál modern életciklus van és ezáltal kapja a funkcionális fejlesztéséket is. Nem mint a rögzített életciklusnál a kb. kiadáskori állapotában megrekedt és azóta már bőven elavulttá váló 7-esed. :D

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz efi99 #71449 üzenetére

    Nem, az lett leírva, hogy technikallag még mindig működik, lehet ingyenesen váltani 7,8.1-ről 10-re és (11-re is), meg az is, hogy a határidőn túl szerzett digitális licenc nem feltétlen lesz oké a Microsoft álláspontja szerint. Vagyis ne hazudozzál, ne akard ráfogni, hogy echte szabad. :B
    Úgy meg pláne ne, hogy míg az előbbi esetben nem kell semmilyen trükközés, nem kell nem megengedett módon és eszközzel megkerülni a Windows aktivációs eljárását, addig az ESU esetében a nem hivatalos ByPass ESU tool használatával pont az utóbbi történik, vagyis warezolás és illegális hozzáférés az ESU.frissítésekhez. Amiket home userként nyilván nem vásároltál meg x 100 dollár / PC / év fejében, nyilván nincsen hivatalos mennyiségi licencszerződésed a Microsofttol, vagyis illegális módon eleve lopod azokat az ESU frissítéseket és warezolsz, ilyen egyszerű. :U

  • King Unique

    titán

    válasz efi99 #71450 üzenetére

    Azt várhatod, mert jelenleg a Windows 10 pont hogy nem elavult és le lett írva miért, lásd modern életciklus, folyamatos funkciófrissítések, stb. Meg ugye annak a névjegyénél legalább most 2022-es dátum van és lehet lesz idén 2023-as is, nem 2009-es. :)) Az pedig csak egy dolog, hogy a hivatalos forgalmazása most megszűnt, de attól még ugyanúgy adott az előbbi, új funkciók hozzáadása, stb. Persze tudom, hogy ezt a magadfajta, modern Windowsokhoz nem értő ostoba egyénnek felesleges magyarázni, meg aki még ráadásul egy közönséges szoftvertolvaj is. :DDD :U
    A 7-es elavultsága eleve magától értetődő, ha az eddig felsoroltakat és egy rakás más dolgot eleve nem támogat, olyan funkciók hiányoznak belőle, amik a modern Windowsoknál alap, szóval ezt is megint felesleges félremagyaráznod csak a támogatás megszűnése generálta frusztrációd miatt. :B

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz efi99 #71453 üzenetére

    Nem, inkább neked kellene visszavenni az észosztásból és befejezni az offolást és a kötekedést, meg pláne ha a leírtak alapján alapvető dolgokkal nem vagy tisztában és úgy próbálod itt osztani. :U
    Értem, tehát ha te vagy más pontatlan, téves állításokat tesz itt és szimpla haterként csak azért is ekézi az újabb Windowsokat úgy, hogy az állításai eleve megkérdőjelezhetők, majd erre más felhívja a figyelmet, akkor jön kapásból a "lehülyézel" és még kikéred magadnak amikor pont saját magad teremtesz annak alapot a fals állításaiddal, meg ha már elfogytak az érvek...

    Persze, ilyenkor jön a mellébeszélés és a kényszeres magyarázkodás, hogy te aztán mennyire ismered a Windowsokat és mennyire értesz hozzá, meg mennyit használod, ellenben a leírtakból itt pont nem feltétlen ez derül ki, meg milyen érdekes, hogy az itt és máshol felmerülő Windows specifikus szakmai kérdésekre sem feltétlen pont te szoktál érdemben válaszolni, de azért mantrázod, hogy te mennyire értesz hozzá. Szóval lehet vannak itt mások, akik nálad jobban értenek hozzá és pont ezért kellene tisztelned az általuk leírtakat és nem nekiállni folyamatosan kötekedni és trollkodni. :B
    Ha te vagy más itt pontatlan, téves információkat ír le és azok a válaszokban rendre ki vannak egészítve, javítva, vagy éppen eleve megcáfolva, akkor annyira talán nem meglepő a "szerinted" említése. Szóval kár hazudozással nyomatékot adni a hozzá nem értésednek és a frusztrációdnak. :U
    Hát tudod ha visszaolvasol, akkor eleve nem én kezdtem most, hanem egy másik tag kezdte el firtatni a leírtakat és a korábban már lezárt témát, majd te meg folytattad, ahol ilyenkor már hadd engedtessék meg, hogy válaszolok rá, meg nehogy még ezek után neked álljon feljebb, ha eleve te kezdted a kötekedést, + a ha leírtak alapján hozzászólásról hozzászólásra rendre kiderül, hogy bizonyos alapvető dolgokkal eleve nem vagy tisztában. :U
    Igen, ha mást nem tudsz csak személyeskedni és fals információkat terjeszteni egy szakmai topikban, meg offolni ezerrel, akkor fejezd be, mert ez eleve nem ide való és nem mellesleg rohadt hiteltelen és szakmaiatlan vagy. :U

    Persze hogy azt írod, hogy "közöd nincs hozzá", mert nyilván ciki, hogy úgy lopod az ESU-frissítéseket, amit a már linkelt hozzászólásod és egy korábbi is elég világosan szemlétet. :U
    Mármint azt akartad írni, hogy szoftverlicenc ügyben max. hazudni tudnál látatlanban, mást nem, meg ugye nem én töltögettem le illegálisan az ESU frissítéseket és propagáltam ebben a topikban, hanem te magad, amit az előbb linkelt hozzászólások is világosan szemléltetnek...

    [ Szerkesztve ]

  • martonl

    senior tag

    válasz efi99 #71443 üzenetére

    Ez tudtommal mindig is így volt. Amikor kijöttek egy új rendszerrel, akkor a régebbi árusítását rövid időn belül megszüntették.
    Más kérdés, hogy ott volt a downgrade lehetőség főleg az üzleti készülékeknél. Vista -> XP, de lehet, hogy volt magasabb verzióról is ilyen, már nem emlékszem pontosan csak arra, hogy volt hivatalos mód erre.
    Aki meg még frissíteni akarja a 7-est, annak gondolom ott van a Posready, vegyen egyet, az ESU annál is működik 2024 októberéig. Nyilván nem asztali gépre való, de szerintem ugyanúgy működik. Azt nem tudom, hogy egy sima 7-est meg lehet-e warezolni, hogy Posreadynek lássák az update szerverek, mint ahogy ezt az XP-vel meg lehetett tenni annakidején, de ez nem is ide tartozik.

    [ Szerkesztve ]

  • cocka

    veterán

    válasz efi99 #71617 üzenetére

    Rosszul értelmezed a dolgot. A ramok arra kellettek, hogy majd újratelepítem. De mint említettem nem én voltam az a balfasz, aki 32 bites rendszert telepített, mert "úgy is mindegy".

Új hozzászólás Aktív témák