Canon PowerShot S90 - a méltó kihívó?

Külvilág, ergonómia

A Panasonic LX3 bejelentése óta majdnem másfél év telt el, s bizony azt kell, hogy írjuk, nem nagyon találkoztunk eddig olyan fényképezőgéppel, amely kategóriájában felvehette volna vele a versenyt. A Canon ugyan komolyat alkotott a PowerShot G11-gyel, de az szerintünk sem árban, sem méretben nincs egy súlycsoportban a Panával. Vajon a Canon S90 masinája képes lesz a trónfosztásra?

A Canon PowerShot S90 fényképezőgépével - ha nem is nyíltan - a Panasonic LX3-nak szeretne ellenfelet állítani, s szinte minden szolgáltatást és funkciót belepréselt ultrakompaktjába, amely a konkurens gyártó gépében is megtalálható. Persze, azért akadnak különbségek bőven, de külsőre például rokonlelkek. Az S90 magasságában és szélességében valamivel kisebb az LX3-nál, azonban vastagsága bő három milliméterrel meghaladja a Panasonic gépéét.

Az S90 vonalvezetése a lehető legegyszerűbb, legsimább, így például egy ingzsebbe minden további nélkül elrejthető. Kikapcsolt állapotban az optika is csupán 8 milliméternyire lóg ki a váz előlapjának síkjából. S ha már megemlítettük: az előlapon az objektíven kívül még az AF segédfény és a mikrofon nyílása található.
A váz felépítése első osztályú, a felhasznált anyagok és az összeszerelés minősége kiváló.

A hátlapon a háromhüvelykes, 460 ezer képpontos felbontással rendelkező kijelző mellett a szokásos kezelőszerveket találjuk. Hasznos dolog a paraméterező tárcsa, ám erre a modellre a simán elforgó változat került, forgatás közben nem kapunk fizikai visszajelzést (klikkes). A jobbfelső sarokba, a módválasztó tárcsa alá a hüvelykujjtámasz került.

Az S90 rendelkezik mini HDMI aljzattal, valamint nagysebességű mini USB csatlakozóval. Mindkettőt passzentosan záró műanyag fedél védi az elkoszolódástól.

A fényképezőgép alján fém állványcsatlakozót találunk, amely egy-két milliméter híján az optikai középvonal alá került. Tőle balra a nagy és masszív, oldalra nyíló akkufedél látható.

Felül az automatikusan nyíló és csukódó vaku, a bekapcsoló gomb, az optika köré helyezett gyűrű funkciójának kiválasztását aktiváló nyomógomb, az exponáló és az őt körbeölelő zoomgyűrű, valamint a módválasztó tárcsa látható. Utóbbinak brutálisan kemény a működtetése, így véletlenül garantáltan nem állítódik el az előzőleg kiválasztott működési mód.

Röviden: Elegáns, letisztult formavilág, sehol egy kilógó alkatrész, amely a fényképezőgép "bezsebelését" akadályozná. Vajpuhán működő, határozott nyomáspontú nyomógombok, jó fogás és bolondbiztos módválasztó. A hátsó paraméterező tárcsa lehetne klikkes, hogy a felhasználó megfelelő feedbacket kapjon használatakor. Az optika köré szerelt gyűrű határozott, közepesen keményen működik. Forgatása közben szakaszos "klikkek" adnak visszajelzést.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Canon

Azóta történt

Hirdetés