Hirdetés

Látogatóban a Dell budapesti márkaboltjában

A Dell Magyarországon

Egy hónapja, az Allee bevásárlóközpontban nyílt meg a Dell második, hazai viszonylatban legnagyobb márkaboltja. A hazai notebook-értékesítés egyik meghatározó szereplőjével, a Notebook.hu-val közös, 109 négyzetméteres bemutatóteremben kiemelt szerepet töltenek be a Dell laptopjai – a rendelkezésre álló terület egyharmadát. Az Inspironoktól a Vostrókon és Latitude-okon át egészen az elit XPS-ekig megtalálható itt a márka minden notebook termékvonala, még a játékosokat célzó, brutális Alienware masinák is helyet kaptak egy külön vitrinben. A napokban leültünk egy kis beszélgetésre Borsi Zoltánnal, a Dell otthoni és kisvállalati piacért felelős menedzserével.

Megtudtuk, hogy a Dell hazai helyzete az elmúlt években tapasztalt, válság okozta vásárlói visszaesés ellenére is nagyon jó. Jelenleg a megtáltosodott Samsung után az Asusszal és a Lenovóval vívnak vérre menő harcot a második helyért a lakossági eladások darabszámának terén (IDC adat). Negyedéves szinten nyolcezer darab körüli eladást produkálnak, miközben a második és negyedik helyezett között rendszerint csak pár tíz-száz értékesített termék a különbség. Minden bizonnyal sokan meglepődnek rajta, hogy még a többszázezer forintos csúcsgépekre is van igény. A játékosokat célzó Alienware laptopokból is elkel hetente egy a hazai piacon, az XPS-ek pedig az eladások nagyjából 3%-át teszik ki. Sajnos ez a mennyiség kevés ahhoz, hogy magyar lokalizációt (billentyűzetkiosztást) kapjanak ezek a remekbe szabott modellek.

Idehaza inkább a termékpaletta alsó része keresett, ahol a Dell rendre brutális akciókkal küzd a vásárlók kegyeiért. Jelenleg a 15,6 hüvelykes Inspiron 15 (3521) kapható nagyon kellemes összeállításban, Ivy Bridge alapú Pentium 2117U processzorral, 4 GB memóriával, 500 GB-os merevlemezzel, CPU-ba integrált grafikus maggal és Windows 8 operációs rendszerrel mindössze 119 900 forintért, és még egy ajándék táskát is adnak hozzá. Gyakran nem is a nyereség a cél, hanem sokkal inkább a márka megismertetése minél szélesebb vásárlói réteggel. Számunkra a Dell legérdekesebb szolgáltatása a három év garancia, amit nem csak a prémium szegmensben vállal a gyártó, hanem már a legegyszerűbb Inspironoknál is, mint például a fent említett akciós modell.

Sok más márkával ellentétben a Dell továbbra is hazai szervizpartnerekkel dolgozik, az ő támogatásuk révén tudja elérni, hogy a vállalati gépeknél kínált helyszíni garancia megoldható legyen. Ennek keretein belül előbb telefonos ügyféltámogatással behatárolják a hibát, majd másnap a Dell szakembere az egyeztetett helyszínen megjelenik, hogy ingyen és bérmentve elhárítsa a problémát. Egy munkára, pénzkeresésre használt számítógépnél adott esetben rengeteg pénzt meg lehet spórolni a helyszíni garanciával, hiszen így eszközünket csak rövid időre kell nélkülöznünk.

Érdekes moDellek

Körbejárva az új márkaboltban rengeteg nagyon érdekes notebookkal találkoztunk. Az Inspiron 15R (5521) tesztlaborunkban is tiszteletét tette korábban, és ajánlott címet kapott tőlünk. Nagyon meg voltunk elégedve vele, komoly fejlődést jelentett elődjéhez, az 5520-a számmal jelölt Inspiron 15R-hez képest. A takarékosabb, 17 wattos TDP osztályba tartozó Core i processzorokat használják benne Radeon HD 7670M vagy 7730M grafikus alrendszer társaságában, melyekhez akár matt felületű, Full HD kijelző is kérhető.

Ráadásul ezeknél a modelleknél némi árcsökkentésre is számítunk, mert éppen most érkezett meg a hazai boltokba az újabb Inspiron 15R (5537) széria, ami finom ráncfelvarrást jelent elődjéhez képest. A külső nem sokat változott, viszont megjelent az érintőképernyő, belül pedig már negyedik generációs Core i processzorok dolgoznak még erőteljesebb, Radeon HD 8670M vagy HD 8850M grafikus alrendszer társaságában. A belépőszintre pedig megérkezett az Inspiron 15 (3537), bár egyelőre még csak viszonylag drága kiszerelésben láttuk negyedik generációs Core i3 processzorral és Radeon HD 8670M grafikus alrendszerrel. Hazai viszonylatban minden bizonnyal ismét az olcsóbb Pentium processzorral szerelt változatok lesznek sikeresek.

Fölfelé haladva a termékkínálatban egy nagyon kellemes, mobil munkagépet találtunk. A vállalti szférába ajánlott Dell Latitude E5430 magnéziumötvözettel megerősített, fémburkolatos házat kapott, ami jól viseli a mostoha bánásmódot, akárcsak a folyadékálló, háttérvilágításos billentyűzet. A notebook 14 hüvelykes képernyőt kapott, így kisebb, könnyebb, kompaktabb, mint 15,6 hüvelykes társai, miközben a numerikus padtól eltekintve teljesen azonos funkcionalitással bír. További pozitívum a dokkolhatóság, ujjlenyomat-olvasó és 3G modemnek kihagyott hely. Ha alapvető, de azért egyáltalán nem vérszegény Core i3 processzorral kérjük, már kétszázezer forint alatt megkapható a Latitude E5430, amiben a hároméves helyszíni garancia is benne foglaltatik.

Az XPS 15 prémium notebook és Alienware 17 gamer csoda is járt már a tesztlaborunkban, de az érintőképernyőbe épített XPS 18 óriástablettel, pontosabban hordozható all-in-one számítógéppel először találkoztunk élőben. Nagyon különleges egy ekkora, notebooksúlyú, de mégis kézbe fogható (vagyis inkább ölben tartható) eszköz, ami ha úgy akarjuk, asztali gépként funkcionál. Nyilván a maga 399 900 forintos árával a bika hardver (harmadik generációs Core i5, SSD, Full HD kijelző, 69 Wh-s akku) ellenére is elsősorban egy olyan bemutatótermék marad – különösen a hazai piacon –, amivel a Dell demonstrálni tudja a márka erejét. (Azért zárójelben megjegyezzük, hogy egy exkluzív hazai bevásárlóközpont nemrégiben negyven darabot rendelt belőle.)

Nagyon komoly termékkínálatot láttunk a Dell bemutatótermében, úgy gondoljuk, hogy bármilyen igénnyel rendelkező vásárlót ki tud elégíteni vele a márka. Aki notebookvásárlás előtt áll, de még nem tudott dönteni, annak érdemes meglátogatni az Alleéban található márkaboltot, itt biztosan közelebb jut a megfelelő laptop kiválasztásához.

rudi

  • Kapcsolódó cégek:
  • Dell

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés