Dell Latitude 6430-as notebookok: egy vállalati és egy ultra

Megjelenés

Annak idején a Dell Latitude notebookjait egy lapon emlegették az IBM (majd Lenovo) ThinkPadjeivel és a HP EliteBookjaival, de a 2008-ban elindított E sorozat valahogy nem lett az igazi, sokan inkább a másik két elit márkához vándoroltak, vagy rettegve várták a pillanatot, amikor a vállalati D-t E-re kellet cserélniük. Azóta viszont sok víz lefolyt a Dunán, kis lépésekkel halad előre a Dell, és most megnézzük, hová is jutott.

Elsősorban modernizálta a termékpalettát: ahogy terjednek a notebookok, úgy született egyre több, különböző igényeket kielégítő verzió. Előbb csak 5000 és 6000 széria lett (utóbbi a komolyabb), majd a hatezresekből készült s utótagos, vékonyított változat, most pedig a 14 hüvelykes, mondhatni klasszikus E6430 mellett itt a simán csak 6430-nak számozott, de u-val kiegészített verzió – nem nehéz kitalálni, hogy Ultrabookról van szó. Megemlítendő, hogy az E6000-es Latitude-okból létezik mostoha körülmények közé szánt ATG változat is, ilyet a konkurens HP és Lenovo nem kínál.

A kezdeti szögletesség után a Dell Latitude E sorozata ívesebb formára váltott, amit világos kerettel tovább hangsúlyoznak. Nekünk egyáltalán nem tetszik ez a kialakítás, pusztán a külseje alapján a ThinkPadeket vagy EliteBookokat részesítenénk előnyben, de lehet, hogy valakinek éppen a Latitude-ok formája jön be, ez nagyon szubjektív. Végül is az E nélküli 6430u Ultrabookban már nagyon is megszelídült az E6430 bumfordi zömöksége, aminek egyébként nem csak vizuális hátránya, hanem gyakorlati előnye is van. Az úgynevezett tri-metal ház alumínium és magnéziumötvözet felhasználásával készült, és annyira masszív, hogy a mostoha körülményekre vonatkozó MIL-810G szabvány egyes részeinek is megfelel.

Nyilván nem fog homokviharban vagy monszunesőben helytállni, de egy komolyabb esést túlélhet, ezt robusztus, keretes burkolata és trezor jellegű zsanérja hihetővé is teszi. Kár, hogy a fedelet tartó retesznek csak középen van egy foga, mert a fedél a sarkainál már nem tart olyan jól. A retesz nélküli fedelű, vékony 6430u Ultrabooknak is vannak katonai szabványos affinitásai, és bár a duci tesónál jóval filigránabb, saját kategóriájában vaskosnak és különösen masszívnak számít. Hiszen majd két centiméter vastag, és kis akkuval is 1,69 kilogrammot nyom (igen, cserélhető az akku, de ne rohanjunk ennyire előre).

Külső részletek

A Dell Latitude E6430 és 6430u fedele korrektül kivitelezett, fémből készült, amire a 6430u-nál egy vékony, csúszásgátló, enyhén gumis réteget vittek fel. Az E6430 szálcsiszolt alumíniumtetejét világos magnéziumötvözet keretezi, amiből jutott alulra is mindkét modellnél. A vaskos zsanért és lekerekített sarkakat már említettük, akárcsak a zömök összhatást. A család harmadik tagja, az E6430s kicsivel kisebb, vékonyabb és könnyebb az E6430-nál, de nagyon hasonló megjelenésű. Csatlakozók terén mindig is nagyon jó volt a Dell, így hát nem lepődtünk meg azon, hogy a két hatezresnél a maximumot kaptuk.

Elöl és az oldalak elején nincs csatlakozó, viszont nagycéges igényeknek megfelelően kapunk Secure Card nyílást mindkét gépen, az E6430-ra még ExpressCard aljzat is került, ha esetleg soros portra lenne szükségünk. A vastagabbik gépnek négy USB csatlakozója van, ebből kettő 3.0-s, további egy pedig eSATA-val kombinált. Ezen felül kapunk még D-Sub és HDMI monitorkimenetet, Ethernet aljzatot, kérésre pedig analóg modem is beszerelhető. Természetesen van dokkolócsatlakozó, a vezeték nélküli kommunikációs eszközök tárházában az n-es Wi-Fi és Bluetooth 4.0, továbbá 3G sorakozik fel, az optikai meghajtó második akkumulátorra, merevlemezre vagy súlycsökkentő modulra cserélhető, fő akkumulátorból pedig többféle kapacitású áll rendelkezésre, tehát van minden, mi szem-szájnak ingere.


Latitude E6430 oldalai

Kategóriatársaihoz képest a Latitude 6430u is nagyon jól felszerelt. A jobb és bal USB-je 3.0-s, a hátsó pedig eSATA-val kombinált. Van HDMI és D-Sub monitorkimenete, és az Ethernet hálózati csatlakozót sem spórolták le róla. Hatalmas piros pontot írunk fel neki a hátsó szellőzőnyílásért, ami a zajt és a meleget is a felhasználótól lehető legtávolabbra vezeti. Legalább ennyire dicséretes a cserélhető akkumulátor, amiből a kicsi (de legalább könnyű) háromcellás, 36 wattórás mellett kapható hatcellás, 60 wattórás is, amivel akár egy teljes, aktív munkanap átvészelhető egyetlen töltéssel.


A Latitude 6430u oldalai

Ráadásul a Latitude 6430u billentyűzete alatt két szabad mini PCI Express helyet találunk, melyekbe gyárilag is kérhető SSD és 3G modem, de ezeket utólag – minden bizonnyal sokkal olcsóbban – is beszerelhetjük. Nincs viszont dokkolócsatlakozó, amit egyesek hiányolnak majd. A fenéklemezen is a felső burkolat csúszásgátló anyaga köszön vissza.


Ultrabook létére jól bővíthető a Latitude 6430u

Első látásra nehezebbnek tűnhet az E6430 bővítése, de néhány csavar oldásával eltávolítható a fémből megformált burkolat, és hozzáférhetünk a belsőhöz, amiben egy teljes (SSD-nek) és egy feles (3G modemnek) mini PCI Express hely marad szabadon az alapkivitelű, csak merevlemezes modellekben. A fenéklemezt nem szedtük le, de tudjuk, hogy a Dellnél nem feledkeztek meg egy olyan részletről, amit a többi neves konkurens rendszerint mostohán kezel: a Wi-Fi és 3G modul kábeleivel gondosan elkerülik a nagyfrekvenciás komponenseket (memória és processzor), melyek komoly zavaró hatással vannak a jelátvitelükre.



A Dell Latitude E6430 alja és oldalról cserélhető merelveleze (balra), illetve optikai meghajtója (jobbra)

Belső részletek

Bár elsőre nem tűnik fel, de belül is fémfelületekkel találkozunk. Ezekre viszont kellemes tapintású, enyhén gumi hatású bevonatot applikáltak, ez a touchpaden és billentyűzeten is visszaköszön. Természetesen mindkét gépnek matt kijelzője van és az alap, 1366x768 pixeles felbontás mellett kérhetőek 1600x900 képponttal menőző, komolyabb, de szintén TN+film technológiás panellel is. Az E6430-at a nagyfelbontású, az 6430u-t a kisfelbontású monitorral kaptuk, elég mellbevágó volt köztük a különbség minden téren.


Dell Latitude E6430 (balra) és Latitude 6430u (jobbra) kalibrálása

Az 1366x768 pixeles egy nagyon alap, és minden bizonnyal olcsó panel 185 cd/m²-es csúcs fényerővel és 200:1 alatti kontrasztaránnyal, szerény betekintési szögekkel. Az 1600x900-as lényegesen magasabb, 288 cd/m²-es maximumot mutatott 700:1 fölötti kontrasztaránnyal, így szabadban, erős napfénynél is használható. Emellett a vízszintes tengelyen IPS panelek szintjét közelítő betekintési szögeket tapasztaltunk, a függőlegesen viszont – különösen alulról nézve – már nem volt ilyen rózsás a helyzet. A Dell Latitude E6430 színprofilja innen tölthető le, a maximálisnál 6-tal alacsonyabb (ugyanis az egyes szintekkel nagyon lassan csökken az intenzitás) fényerőn adja a legpontosabb árnyalatokat. A Dell Latitude 6430u színprofilja innen tölthető le, ennél a maximálisnál kettővel alacsonyabbra érdemes a fényerőt állítani.

Közvetlenül összehasonlítva a két Latitude billentyűzetét az E6430 bizonyult jobbnak, de kategóriatársaihoz mérten a 6430u érdemel komoly dicséretet. Volt már nálunk MacBook Air, ThinkPad X1 Carbon és HP Spectre XT Ultrabook, melyek billentyűzetben elmaradtak a Dell vékony gépe mögött. A Latitude 6430u trükkje abban rejlik, hogy annyira nem is vékony, így több hely maradt normális nyomásúttal és nyomásponttal bíró gombmechanizmus, valamint a stabil talapzat kialakítására.


A Dell Latitude 6430u billentyűzete

A Latitude E6430-nak sincs szégyenkeznivalója e téren, összességében jobb is a billentyűzete, mint a 6430u-nak, sőt nem csak cseppálló, mint az Ultrabooké, hanem rendes vízelvezető csatornája van, de azért szerintünk még így sem ér fel a csúcs ThinkPadek szintjére. Alapja a komoly konkurensnél egy leheletnyivel jobban rugózik (videónk ezen a részen túloz egy kicsit), nyomásútja rövidebb, nyomáspontja valamivel merevebb, a mi ízlésünknek egy kicsit magasan van, de meg tudnánk vele barátkozni. Meg kell még említeni a billentyűzetet körülvevő keretet, ami korábban vörös árnyalatú volt, most visszafogottabb szürkére cserélték. A 6430u-nak és E6430-nak is öt fokozatban kapcsolható a billentyűzetvilágítása.


A Dell Latitude E6430 billentyűzete

Touchpad terén mindig is nagy jó volt a Dell, a két 6430-asnál sincs ez másként. A felület éppen eléggé sima a jó használathoz, nem válik csúszóssá vagy ragadóssá, alatta két remekbe szabott gomb dolgozik finom puha járással, határozott nyomásponttal. Pöcökegérben továbbra is a harmadik helyre sorolnánk a Dellt, szorosan a HP nyomába, a Lenovótól utcahosszal lemaradva. Sokéves ThinkPad használat után pár nap alatt egyáltalán nem tudtunk ráhangolódni a Dell sokkal ridegebb, mondhatni kelletlenül reagáló megoldására.

Öltönyös létükre a Dell 6430-asok egészen jól szólnak. Kár, hogy az E6430 hangszóróit a ház elejére tették, mert van bennük potenciál, aminek jelentős részét – különösen a magas tartományt – leárnyékoljuk kezünkkel. Konkurenseihez mérve kimondottan jól szólt a Latitude 6430u Ultrabook, legfőképpen azért, mert hangszóróit nem rejtették el, hanem a billentyűzet fölött vannak, a gépház pedig elég vaskos rendesebb példányok beépítéséhez. Persze egy komoly, multimédiás laptop hangzását azért ne várjuk ezektől a vállalati notebookoktól!

Teljesítmény

Ahogyan a legtöbb komoly, vállalati notebook, a Dell Latitude E6430 is rengeteg konfigurációban elérhető, ezek közül több a magyar piacon is kapható, nagyobb megrendelésekre pedig egyedi gépeket is összeállítanak. További jó hír, hogy az alapgép ára a kategóriához mérten egészen alacsonyról indul. Core i3-3110M processzorral, 4 GB memóriával, 500 GB-os merevlemezzel (ne feledkezzünk meg az üres mSATA helyről SSD számára), integrált grafikus maggal, hatcellás akkumulátorral, Windows 7 Professional operációs rendszerrel és három év helyszíni garanciával, a jobb, 1600x900 pixeles monitorral 312 000 forint környékén megkapható.

Persze aki négymagos Core i7-3720QM-et, 8 GB memóriát, 256 GB-os SSD-t és NVIDIA Quadro NVS 5200M grafikus alrendszert szeretne, annak közel félmilliót kell fizetnie. Eddig még nem említettük, hogy mindkét 6430-as Latitude nagyon fejlett, Intel vPro távoli menedzselési technológiával van ellátva, amihez a Dell hozzátette sokéves tapasztalatát. A rendszer felügyelete, frissítése és nyomon követése az operációs rendszer bekapcsolása nélkül is megolható, ami vállalati környezetben fontos lehet.

Lényegesen nehezebb helyzetben vannak azok, akik a Latitude 6430u-ra vetettek szemet, ugyanis idehaza nem fog kereskedelmi forgalomba kerülni, legfeljebb rendelni lehet majd, ráadásul az XPS-ekhez hasonlóan nem készül belőle magyar billentyűzetes változat. Ennek megfelelően hazai árat sem tudunk mondani, csak annyit, hogy a kezdő (Core i3, 128 GB SSD) és a csúcs (Core i7, 256 GB SSD, 3G modem stb.) konfiguráció is nagyjából 15-20%-kal drágább a Latitude E6430-nál. Forintban 360-600 000 közötti összegről beszélhetünk, aminél olcsóbban jövünk ki, ha a Dell német vagy angol oldalán állítjuk össze a konfigurációt, ahol január végéig komoly árengedményt is kapunk.

Termék megnevezése Dell Latitude E6430 Dell Latitude 6430u
Processzor Intel Core i5-3320M, 2,60-3,30 GHz Intel Core i7-3667U, 2,00-3,20 GHz
Lapkakészlet Intel QM77 Intel QM77
Memória 4+2 GB DDR3-1600 4 GB DDR3-1600
Kijelző 14"-os, 1600x900 pixeles TN+film panel LED háttérvilágítással, LG Philips LP14WD1 14"-os, 1366x768 pixeles TN+film panel LED háttérvilágítással, AUO B140XW03
Grafika Intel HD Graphics 4000 – integrált Intel HD Graphics 4000 – integrált
Hang nyolccsatornás IDT 92HD93BXX nyolccsatornás IDT 92HD93BXX
Merevlemez Seagate 750 GB, 7200 prm – SATA 3.0 HDD Lite-On 256 GB – SATA 3.0 SSD
Optikai meghajtó Matsushita UJ8B2 nincs
Kommunikáció Intel IEEE 802.11b/g/n Wi-Fi, Intel Ethernet, Bluetooth 4.0 Intel IEEE 802.11b/g/n Wi-Fi, Intel Ethernet, Bluetooth 4.0
Interfész - 2 db USB 3.0
- eSATA/USB 2.0
- USB 2.0
- D-Sub és HDMI monitorkimenet,
- Ethernet,
- audio ki- és bemenet,
- ExpressCard bővítőhely
- 2 db USB 3.0,
- eSATA/USB 3.0,
- D-sub és HDMI monitorkimenet,
- Ethernet,
- audio ki- és bemenet
Extrák webkamera, kártyaolvasó, dual-band Wi-Fi, billentyűzetvilágítás, folyadékálló billentyűzet, MIL-810G szabvány egyes pontjainak megfelelő fémház, dokkolható, szabad mSATA bővítőhely, ujjlenyomat-olvasó, vPro platform, cserélhető optikai meghajtó, 3G modem előkészítés webkamera, kártyaolvasó, dual-band Wi-Fi, billentyűzetvilágítás, cseppálló billentyűzet, MIL-810G szabvány egyes pontjainak megfelelő fémház, szabad mSATA bővítőhely, ujjlenyomat-olvasó, vPro platform, 3G modem előkészítés
Akkumulátor 4 cellás – 40 Wh
6 cellás – 62 Wh
9 dellás – 97 Wh
3 cellás – 30 Wh – ODD helyére
3 cellás – 36 Wh
6 cellás – 62 Wh
Méret 352 x 241 x 26,6-32 mm 338 x 230 x 20,9 mm
Tömeg 2,014 kg-tól 1,69 kg-tól
Operációs rendszer Windows 7 Professional Windows 7 Professional
Gyártó honlapja www.dell.hu www.dell.hu
Termék honlapja Latitude E6430 Latitude 6430u
Fogyasztói ár 329 890 forint
(4 GB RAM, 500 GB HDD, 6 cellás akku)
kb. 360 000 forinttól
Garancia 3 év helyszíni 3 év helyszíni

A Latitude E6430-at Core i5-3320M processzorral, 6 GB memóriával és 750 GB-os, percenként 7200-at pörgő merevlemezzel kaptuk. A 35 wattos TDP osztályba tartozó CPU érdekessége, hogy 2,60 GHz-es alap és 3,30 GHz-es Turbo Boost órajele lévén elvileg gyorsabb a nálunk járt Latitude 6430u Core i7-3667U processzoránál, ami 2,00 GHz-ről 3,20 GHz-ig pörög fel. Ennek oka, hogy az i7 mindig az egyes kategóriák csúcsprocesszorát jelöli, az i7-3667U pedig a 17 wattos TDP osztályban elit.

Processzor megnevezése Intel Core i5-3320M Intel Core i7-3667U Intel Core i5-3210M
CPU órajele 2,60-3,30 GHz 2,00-3,20 GHz 2,50-3,10 GHz
Magok/szálak száma 2/4 2/4 2/4
Gyorsítótár 3 MB 4 MB 3 MB
AIDA64 v2.70 – CPU Queen 21 832 21 146 20 193
AIDA64 v2.70 – CPU PhotoWorxx 9320 6818 5724
AIDA64 v2.70 – CPU Zlib (kB/s) 127,1 123,0 119,6
AIDA64 v2.70 – CPU AES 6037 5835 5612
AIDA64 v2.70 – CPU Hash (MB/s) 1251 1208 1162
AIDA64 v2.70 – FPU VP8 3599 3502 3403
AIDA64 v2.70 – FPU Julia 8153 7508 7607
AIDA64 v2.70 – FPU Mandel 4323 3947 4030
AIDA64 v2.70 – FPU SinJulia 2081 2002 1937
Renderelés – Cinebench 10 1 CPU 5654 5478 5272
Renderelés – Cinebench 10 x CPU 12 013 11 357 10 711
Tömörítés – 7-zip benchmark (MIPS) 8843 8916 7801
Kitömörítés – 7-zip benchmark (MISP) 9030 8730 8378
Videókonvertálás – AGknot 2.55 (s) 48 49 54
Memóriatesztek – AIDA64 2 + 4 GB DDR3-1600 4 GB DDR3-1600 4 GB DDR3-1333
AIDA64 v2.70 olvasás (MB/s) 17 011 11 943 9964
AIDA64 v2.70 írás (MB/s) 18 202 12 140 10 027
AIDA64 v2.70 másolás (MB/s) 19 170 11 431 9575
AIDA64 v2.70 késleltetés (ns) 52,0 48,8 55,7

Ahogy vártuk a CPU tesztekben, a Core i5-3320M megelőzte a Core i7-3667U-t, és ebben nemcsak a központi egység, hanem a kétcsatornás memóriakezelés is szerepet játszott. Ennek az integrált grafikus vezérlő képességeire is nagy hatása van, akár 50%-os gyorsulást is jelenthet a második memóriacsatorna.


A Latitude E6430 HDD-jét (balra) lekörözte a Latitude 6430u SSD-je (jobbra)

Általános használat során viszont a valamivel lassabb processzor és egycsatornás memóriakezelés dacára is a Latitude 6430 tűnt fürgébbnek, a témában jártasak már kiáltják is a kulcsszót: SSD. Igen, a flash-alapú, mozgó alkatrész nélküli adattár messze jobb olvasási sebességet produkál, ami jól érezhető az operációs rendszer és alkalmazások indításánál, lényegesen rövidíti a rendszer válaszidejét.

Hűtés, akkumulátor

A vállalati gépeket rendszerin halk helyett inkább hűs üzemre hangolják, így a Latitude E6430 nyugalomban sem teljesen néma. Van viszont egy „Silent” teljesítményprofilja, amikor a csendes ventilátoré az elsőbbség; ekkor a processzort csak annyira engedi felpörögni, hogy a hűtésnek ne kelljen magasabb fokozatba kapcsolnia. Nagyon okos húzásnak tartjuk ezt, mert csendes módban is simán tudtunk internetezni, YouTube HD videókat nézni, dokumentumokat szerkeszteni. Kiegyensúlyozott profillal nyugalomban 20 dB-es zajszintet, a gép felületén pedig legfeljebb 32 °C-ot mértünk, ami nagyszerű eredménynek számít.


Latitude E6430 félórás terhelés után

Dicséretes, hogy félórányi kemény terhelés hatására a hűtés hangja nem sokat, csak 5 dB-t emelkedett. A notebook billentyűzete körül mért 31-36 °C-os értékek is rendben vannak, a fenéklemez hűtést rejtő része viszont 40 °C-ig melegedett, ami ölbe véve nem éppen komfortos érzés.

Nyugalomban a vékony Latitude 6430u is jól állta a sarat, ha nem piszkáltuk, többnyire hallgatott a ventilátora a 22 °C-os szobában. Amikor viszont alágyújtottunk a kétmagos, de magas órajelű processzornak, akkor előbb 20 dB-re, majd 23 dB-re, öt perc után pedig 28 dB-re zajosodott a masina, legalábbis a felhasználó felől mérve. Szemben ülő kollégánk nem fog nekünk örülni, mert a meleg mellett úgy 8 decibellel nagyobb zajjal is megkínálja majd gépünk. De legalább nem az Ultrabookokra jellemző sivítással szembesültünk, a Latitude 6430u hűtése tehát jól vizsgázott. Azaz csak részben, ugyanis félórás terhelés alatt a gép hűtést rejtő, hátsó része közel 50 °C-ig felmelegedett.


Latitude 6430 félórás terhelés után

Mindkét 6430-as Dellt hatcellás, 62 wattórás akkumulátorral kaptuk, így nem volt kétséges, hogy az Ultrabook nyeri a fogyasztási versenyt. De nem szabad megfeledkezni arról, hogy a duci E6430-hoz kapható még nagyobb, 97 wattórása akku, illetve további háromcellással bővíthetjük, míg a 6430u-nál ez a 62-es a maximum. Minimális terheléssel és maximális energiagazdálkodással, kikapcsolt vezeték nélküli eszközökkel a 6430u több mint kilenc óráig bírta, az E6430 a nyolcat sem érte el; fogyasztásuk 6,7 és 8 wattra jött ki.

Nagyfelbontású videónkat több mint 5,5 óráig pörgette a vékonyabbik 6430-as, a vastagabbnál egy órával kevesebb ideig tartott a vetítés; ebből 11, illetve 13,4 wattos fogyasztás következik. Teljes terhelésen már csak negyed óra volt a különbség a 6430u javára, mely kicsit több mint két óráig bírta, tehát 30,2 és 34,4 wattos fogyasztással számolhatunk.

Értékelés

Két nagyszerű notebookkal találkoztunk ma, melyek kétségtelenül a vállalati megrendelők által támasztott legmagasabb igények kielégítésére készültek. Szerintünk a 14 hüvelykes Dell Latitude E6430 továbbra sem tartozik a szép notebookok közé, még olyan jellegzetes megjelenéssel sem bír, mint a baltával szabott ThinkPadek, de minden kétséget kizáróan egy rendkívül igényesen összerakott, látszatra, érzetre elpusztíthatatlan gépnek tűnik.

Hardvere sokoldalú, beviteli eszközei – bár itt-ott lemaradnak a konkurens ThinkPadek mögött – nagyon is rendben vannak, a nagyobb felbontású, matt felületű, bár továbbra is TN+film technológiás kijelzőpanelre sem lehet sok panaszunk. Emellett rendben van a hűtés, a csatlakozók kiosztása, még az árazásába se nagyon köthetünk bele, így mindenképpen jár az E6430-nak az ajánlott cím. Rövidesen leteszteljük a közvetlen konkurens ThinkPad T430-at is, amivel tovább árnyalódhat, javulhat ez az eredmény.

Hasonlóan pozitív vélemény alakult ki bennünk a Latitude 6430u kapcsán. Szerintünk jól tette a Dell, hogy vállalati vonalon nem vékonyította Ultrabookját az ésszerűség határain túl. Így egy elég tetszetős, nem szupervékony és szuperkönnyű, cserébe viszont a többi Ultrabookhoz képest masszív és nagyon jó billentyűzetes gépet tudott készíteni, ami nem hivalkodik, hanem csendben és stabilan teszi a dolgát. Nincs kompromisszum a csatlakozókínálatában, nem sivít a ventilátora, viszont akkumulátora cserélhető és mSATA SSD-vel is bővíthetjük. Egyeseknek hiányozhat a dokkolócsatlakozó, de ennél sokkal komolyabb probléma, hogy idehaza nem tervezik forgalomba hozni ezt a jó kis gépet, honosított változat sem lesz. Akit ez nem zavar, és hajlandó külföldről beszerezni, annak ajánlott vétel a Latitude 6430u Ultrabook.

Dell Latitude E6430 Dell Latitude 6430u
Jellemzés 14 hüvelykes, csúcskategóriás vállalati notebook 14 hüvelykes vállalatui Ultrabook
Pró + kiváló anyaghasználat és összeszerelési minőség
+ masszív ház
+ nagyszerű csatlakozókínálat
+ sokféle konfiguráció és bővíthetőség
+ tartalmaz minden vállalati gépes extrát
+ három év helyszíni garancia
+ kiváló anyaghasználat és összeszerelési minőség
+ masszív ház
+ kategóriájában nagyszerű csatlakozókínálat
+ bővíthető
+ cserélhető akkumulátor
+ három év helyszíni garancia
Kontra - nem éppen mutatós darab
- meglehetősen vastag
- idehaza nehezen beszerezhető
- nincs magyar honosítás
- nincs dokkolócsatlakozó
Alternatívák Dell Latitude E6430s
Fujitsu Lifebook S782
HP EliteBook 8470p
Lenovo ThinkPad T430
Fujitsu Lifebook U772
HP EliteBook Folio 9470m
Lenovo ThinkPad X1 Carbon
Lenovo T430u


Dell Latitude E6430 notebook
Dell Latitude 6430u Ultrabook

rudi

A Dell Latitude E6430 és Latitude 6430u notebookokat a Dell hazai képviselete bocsátotta rendelkezésünkre.

  • Kapcsolódó cégek:
  • Dell

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés