Ghoo Tab 9700DC – ismerős 9,7-es

Működés

Kizökkenve a szintetikus mérőprogramok kissé valóságtól elrugaszkodott világából, azt tapasztaltuk, hogy a két 1,6 GHz-es maggal meghajtott Android 4.1 megfelelő fürgeséggel szaladgál a Ghoo Tab 9700DC-n. Az internetes tartalom fogyasztásával, de még a médialejátszókhoz használt, 1080p-s filmgyűjteményünk leghúzósabb darabjaival sem volt gondja, például a hírhedt „killa sample”-lel sem, szépen vitte a beépített lejátszóval. Ugyanez volt a helyzet az egyszerűbb játékokkal is, de a komolyabb 3D-s címeknél már rezgett a léc, érezni lehetett, hogy a Mali-400 MP4 ma már csak a középmezőnybe fér be, vannak nála okosabb és erősebb megoldások.

Egyáltalán nem voltunk elvarázsolva a Ghoo Tab 9700DC kijelzőjétől. Ha fekvő állásban tartjuk (hosszabb oldalai vannak felül és alul), akkor oldalról nézve rettenetesen hamar romlanak a betekintési szögei, ami filmnézésnél zavaró. Ha pedig álló formába fordítjuk, mondjuk magunk elé fektetjük olvasáshoz, akkor felülről vagy alulról nézve torzulnak a színek, ami ismét nem éppen szerencsés. Ráadásul a mai telefonok és kisebb tabletek mellett 9,7 hüvelyken az 1024x768 képpont eredményezte 132 ppi pixelsűrűség sem éppen fényes; filmezéshez még épp megfelel, de olvasás közben már jól érzékelhető a karakterek szögletesedése. Sajnos maximális fényerőben sincs a helyzet magaslatán a Ghoo Tab 9700DC, a napokban beköszöntött verőfényes tavaszban szabadtéren, erős napfénynél nem sokat láttunk a képernyőből. További rossz hír, hogy a szokásosnál kicsit erősebben fogva a tabletet vagy érintve a képernyőt az hullámosodni kezd (lásd a fenti videó végén).

Hangban sem brillírozott a tesztkészülék. Maximuma ugyan meglehetősen magas, de hangszíne iszonyatosan pléh jellegű, semmi basszust nem kapunk, torzít, recseg. Persze fülhallgatóval mindjárt jobb a helyzet, de találkoztunk már nem egy hasonló méretű vagy éppen kisebb, mégis sokkal jobban szóló tablettel vagy okostelefonnal.


Dicséretes, hogy a Ghoo Tab 9700DC gyárilag 4.1.1-es Androiddal érkezik, az viszont már kevésbé, hogy a Google Chrome böngészőn kívül semmilyen hozzáadott értéket képviselő alkalmazást sem találtunk rajta. Persze itt van a Google Play boltja, ahonnan mindenki kedve szerint letöltheti, ami neki tetszik, de azért egy e-könyv olvasót, ingyenes irodai csomagot, meg pár divatos játékot rácsaphattak volna.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés