Hardvereket hozott a fekete macska

A tegnapi, szerencsétlennek számító nap után vidámabb téma: olcsó perifériák, komponensek és notebookok.

Beviteli eszközök


A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi (áfa és kiskereskedői haszon hozzáadásával) és kiskereskedelmi partnereink listái alapján képeztük. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vagy kiskereskedelmi partnereinknél vásárolhatóak meg. A számítástechnikai termékekre a legtöbb esetben 2 év garancia vonatkozik, az eltérő garanciaidőket külön közöljük.

Csütörtökön fontos napra ébredtek a Forza Horizon 4 játékosok, hiszen több év – az illegális utcai versenyek visszaszorításáért való tiltakozás számlájára írt – kihagyás után épp ebben a játékban tűnt fel ismét egy Toyota autó, nevezetesen a ’98-as Supra RZ modell, ez pedig több gamert is rávett arra, hogy ismét elővegye a Microsoft gondozásában készült versenyzős játékot. Most valószínűleg mindenki arra számít, hogy ennek örömére néhány kormánnyal kezdjük heti termékajánlónk beviteli eszközöket felvonultató oldalát, de a Forza Horizon széria mindig is az árkádos, kontrollerhez tervezett irányításáról volt híres, így egy ilyen perifériával nyitjuk a sort.

A Thrustmaster Dual Analog 4 gamepadje kiosztás szempontjából az Xbox-kontrollerekre hasonlít, vagyis a hüvelyujjak alatt – ellentétben Playstation-ös kollegájával – csak egy analóg kart és a négyirányú D-padet találjuk, a második joystick a bal hüvelykujj alá került. A négy, számokkal jelölt funkciógomb a jobb oldalon helyezkedik el, középső- és mutatóujjunk alatt pedig mindkét oldalon egy-egy ravasz és „váll” gomb várja, hogy jól megnyomkodjuk őket. Az USB vezetéken keresztül kommunikáló eszköz már 5000 forint alatt megvásárolható a PCX webáruházában, ami jelentősen alacsonyabb ár, mint eredeti xboxos megfelelőié.

A Horizon sorozat persze csak egy kivétel a rengeteg autós játék között, ami kényelmesebb kontrollerrel, a komolyabb szimulátorokhoz már mindenképp ajánlott legalább egy alapszintű kormány beszerzése. Az alacsonyabb árkategóriás Genesis palettáján két ilyen megoldást is találunk a Seaborg 300 és a Seaborg 350 személyében, melyek azon felül, hogy eltérő színben pompáznak (előbbi piros, utóbbi pedig kék műanyag elemeket és gombokat kapott), csak kompatibilitásban különböznek. Ha csak PC-n szeretnénk játszani, elég a 15 300 forintért kapható Seaborg 300-at választanunk, ha azonban konzollal is használnánk a kormányt, kénytelenek vagyunk ötezer forinttal drágábban megvenni a Seaborg 350-et.

Minden más szempontból megegyezik a két modell, vagyis mindegy melyik verziót választjuk, ugyanazt a 28 centiméter átmérőjű kormánykereket tekergethetjük. Az öt darab gombnak és két darab benyomható analóg karnak köszönhetően összesen 15 funkciót társíthatunk a kezelőszervekhez, ezeket pedig a kormánytól jobbra eső sebességváltó kar, két váltófül és két pedál egészít ki.


[+]

Jóval általánosabb periféria az egér, az igen telített piacról pedig több felhasználó is a kategória egyik királyának tartja – legalábbis ergonómia és funkcionalitás terén – a 23 800 forint körül beszerezhető Logitech MX Master 2S-t. Az ősszel utódot kapott egér több érdekes tulajdonságot is magáénak tudhat, ilyen például az állítható, igény esetén szabadonfutó vagy „kattogós” fő görgő, az oldalsó extra görgő és a háromféle csatlakozási mód (vezeték, Bluetooth, rádiós), de a csatlakoztatott eszközök között a kurzor áthúzásával történő váltás és a közös vágólap sem hétköznapi funkciók.

Házak, RGB

Az előző oldal elég RGB-mentesre sikerült, de akik emiatt szívükhöz kaptak, azok most megnyugodhatnak, ugyanis a következő bekezdésekben bőven pótoljuk ezt a hiányosságot. Itt van például a hazánkban ismeretlennek számító AIO márka három háza, melyeknél az előlapon kaptak helyet a színes fényforrások, az egy év garanciával 11 870 forintba kerülő Plasma esetében például két függőleges sáv formájában.


[+]

Az ATX méretű toronyház fekete és acélból készült, oldalán pedig edzett üveg oldalablakot figyelhetünk meg, melyet két zsanér tart a helyén, így nem csak szerszámra nincs szükség a beltérbe jutáshoz, de extra helyre sem, ahova a helyéről eltávolított üveglapot száműznünk kell. Az alsó tápos kialakítású, 436 x 380 x 195 milliméteres gépházba összesen négy adattárolót helyezhetünk, egy 3,5 és három 2,5 hüvelykes példányt, míg a külső adattárolókat a jack ki- és bemenet mellett elhelyezett egy-egy USB 2.0 és 3.0 csatlakozóra köthetjük rá.


[+]

Szintén 1 év garanciát kapott a 13 130 forintos AIO Naga ház, mely a Plasmához hasonlóan legfeljebb ATX méretű alaplapokat képes fogadni, adattárolókat tekintve pedig ugyanaz a felállás, mint olcsóbb tesójánál, a csatlakozók sora azonban egy USB 2.0-val hosszabb. A 445 x 430 x 183 milliméteres eszköz előlapja egy fokkal kreatívabb módon került megvilágításra, hiszen a fényforrások egy középen elhelyezett, fényes fekete elem mögé kerültek, fényük pedig az első pillantásra láncszemekre emlékeztető kivágásokon szűrődik ki.

A fenti házak esetében fontos megjegyezni, hogy nem rendelkeznek előre beszerelt ventilátorokkal, így a rendszer hűtését kénytelenek leszünk utólag megvásárolt légkavarókkal megoldani. Kétezer forint körül már nevesebb gyártó termékét is választhatjuk, ennyiért árulják ugyanis a Cooler Master StickleFlow ventilátor 120 milliméteres verzióját. A legfeljebb 2000 rpm-re képes lapátos komponens 69,69 cfm légszállítási értéket tud kisajtolni magából 19 decibel maximális zajszint mellett, látványosságáról pedig a négy darab zöld színű LED gondoskodik.


[+]

Aki inkább világításmentes ventilátort választana magának, de mégis szeretné LED-ekkel feldobni gépháza belterét, az rengetegféle RGB szalag közül válogathat, amit ráadásul oda pakolhat, ahova csak szeretne. Itt van például a 4500 forintos DeepCool RGB 200 Pro, mely két darab, 35 cm hosszú egységet tartalmaz, amiket egymással is összeköthetünk, így elég csak egy csatlakozót rádugni az alaplapra, hogy aztán annak szoftverével vezéreljük a 12 darab címezhető RGB LED-et. A szalagokat a beépített mágnesek segítségével rögzíthetjük a ház belsejében, de némi kétoldalú ragasztóval akár az asztal aljára vagy a monitor hátoldalára is felerősíthetjük azokat.

Notebookok

Több, tizedik generációs Intel Core processzorral szerelt hordozható számítógép is érkezett az USAnotebook webáruházába, ilyen például a Core i5-10210U-val ellátott Dell Vostro 3490, mely 3 év garanciával és Linux operációs rendszerrel 188 790 forintot kóstál. A gép 8 GB DDR4-es rendszermemóriát és egy 256 GB-os NVMe SSD-t kapott és 14,1 hüvelykes (egyébként Full HD felbontású) modell lévén meglepő módon még egy DVD-író is befért a házba.


[+]

A megjelenítőt a CPU mellett dolgozó Intel HD Graphics 620-as GPU hajtja meg, míg a kezelést a multiouch érintőpad és a numerikus számsorral is ellátott, magyar kiosztású billentyűzet segíti. A csatlakozók közül nem maradhatott ki a HDMI, a D-Sub, az USB 2.0 és 3.1, de még a Gigabit Ethernet port sem, de a vezeték nélküli kapcsolatokról sem kell lemondanunk, hála az ac-s Wi-Fi és a 4.2-es Bluetooth modulnak.


[+]

A fenti bekezdésekben írt processzortípus, memóriamennyiség, garanciaidő és operációs rendszer jellemzi a 213 490 forintos Acer Aspire 5 notebookot is, melyből ugyan kimaradt az optikai meghajtó és az SSD, Full HD felbontású kijelzője azonban 15,6 hüvelykes képátlóval bír, 1 TB-os HDD tárolja az adatokat, a grafikai feladatok ellátásáért pedig egy dedikált GPU, az NVIDIA GeForce MX250 felel. További pozitívumok még, hogy a Bluetooth modul verziószáma 5.0, a gép oldalán találunk egy C típusú USB csatlakozót, a billentyűzet pedig háttérvilágítást is kapott.


[+]

Még mindig egy Core i5 sorozatú, de már a 1035G1 típusjelzésű processzor lapul a három év garanciával 439 990 forintba kerülő HP Spectre x360 fekete-arany burkolata alatt 8 GB RAM társaságában. A főleg tartalomfogyasztásra és hordozhatóságra kihegyezett laptopból kimaradt a dedikált GPU, SSD-ből viszont egy nem kicsi, 512 GB kapacitású példányt szereltek bele a gyárban, így nem fog gondot okozni a 13,3 hüvelykes, 360 fokban hátrahajtható IPS érintőkijelzőn élvezhető filmek tárolása. Extraként említhető a beépített ujjlenyomat-olvasó, a Bang&Olufsen hangrendszer és a két darab USB Type-C csatlakozó, illetve az árba beletartozó Windows 10 Home operációs rendszer is.


[+]

Cikkünk utolsó szereplőjét, a 452 890 forintos HP Pavilion Gaming 15-ös modellt ugyan „csak” egy kilencedik generációs Intel Core i7-9750H processzor hajtja, de a játékosokat bizonyára inkább a mellette dolgozó 6 GB-os NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti fogja lázba hozni, mely bőven elegendő a 15,6 hüvelykes IPS panel Full HD felbontásának kiszolgálására akár újabb játékok esetén is. A memória 16 GB, a beépített NVMe SSD pedig 512 GB-os kapacitást tud felmutatni, utóbbin ráadásul előre telepítve található egy Windows 10 Home rendszer is. A Bang&Olufsen hangrendszer, a C típusú USB, a Gigabit Ethernet port és a háttérvilágításos, numerikus padot is magába foglaló billentyűzet erről a gépről sem hiányzik, a problémamentességet pedig a három év garancia biztosítja.

SidCorky

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés