Képet a monitorra - vezeték nélkül

Netgear PTV1000

Ha van egy notebookunk és egy modernebb tévénk, akkor a két készülék összekötésével új mulitmédiás lehetőségek nyílnak meg előttünk. Nagy képernyőn élvezhetjük filmjeinket, családi, baráti körben kényelmesen és látványosam mutogathatjuk a nyaraláson készült fotókat, kihasználhatjuk az internet lehetőségeit. Van viszont a dolognak egy hátulütője: a vezeték(ek), amivel a két eszközt össze kell kötni. Megfelelő kép- és hangminőséghez kisujj vastagságú, merev köldökzsinórra lesz szükségünk. Ha rövidet választunk, akkor ott görnyedhetünk a tévé mellett a notebookkal. Ha meg hosszút választunk, akkor valaki beleakadhat, lerántva a laptopot, tévét a helyéről. De jó is lenne drót nélkül megoldani!

Ezt a kívánságot az Intel az év elején beteljesítette. Nem elsőként, viszont elég érdekesen. Ma a Wireless Display technológiát mutatjuk be. Neve tökéletesen definiálja, miről is van szó: "drót nélküli kijelzőről". Olyan megoldásról, ami vezeték nélkül köti össze a számítógépet a tévével. Ehhez egy megfelelő, Intel HD Graphics monitorvezérlővel és Intel Wi-Fi adapterrel (Wireless-N 1000 vagy, Advanced-N 6000 család), illetve Windows 7 operációs rendszerrel ellátott notebookra lesz szükségünk az egyik oldalon. A másik, tévés oldal egy hálózati dobozkát igényel, ami támogatja a Wireless Display technológiát.

Ilyen a Netgear PTV1000, más néven Push2TV. Elsőre nem olyan könnyű bekategorizálni őkelmét. Mivel képet és hangot tud átvinni – ráadásul vezeték nélkül – talán multimédiás vevőnek vagy vezeték nélküli monitorkábelnek illene nevezni. Egyébként meg úgy néz ki, mint egy hálózati médialejátszó, amihez szintén közel áll. Elején pár LED, hátulján egy sor kép- és hangkimenet található. A tévéhez digitálisan HDMI-vel köthető, analóg módon pedig a lényegesen rosszabb minőséget adó kompozit kép és kétcsatornás hang jön ki belőle. Ezen felül van még egy tápcsatlakozója, ki-/bekapcsolója és pici reset nyílása.

Természetesen az a legnagyobb kérdés, hogy mi van a dobozban? Nem más mint, régi ismerősünk, a Sigma Designs SMP8653 médiaprocesszora. Többek közt a WD TV multimédiás lejátszókban találkozhattunk már vele, de rengeteg más hasonló termékben is alkalmazzák. Mellé eléggé barkács módszerrel egy belül kialakított USB csatlakozóba egy burkolatától megfosztott, USB-s Wi-Fi adaptert tettek.

Innen már körülbelül sejthető az Intel Wireless Display működésének lényege. A számítógép a monitor tartalmából gyárt egy adatfolyamot. Azt Wi-Fi-n „átlövi” az USB-s adapternek, ami leadja a Sigma Designs lapkának. Végül pedig a médiaprocesszor elvégzi a tévén megjelenítést, mintha vezetékes hálózatról érkezett volna az adat. Végülis semmi újat nem kaptunk, vagy mégis?

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés