Hirdetés

LG 48GQ900: teszteltük az LG csúcs OLED gamer monitorát

Kipróbáltuk az LG egyik legnagyobb tudású, OLED technológiára épülő, 4K felbontású megjelenítőjét.

Képminőség és panel

A termékbe egy 47,5 hüvelykes, LG Display által fejlesztett és gyártott, 3840x2160 képpont felbontású, azaz 4K-s, WOLED típusú panel került. A pixelsűrűség 92,66 ppi ami korrekt érték, de a mai monitoros mezőnyben nem lehet kiemelkedően jónak nevezni.

A panel ilyen fehér, sárga és piros színek megjelenítésekorA panel ilyen fehér, sárga és piros színek megjelenítésekorA panel ilyen fehér, sárga és piros színek megjelenítésekor A panel ilyen fehér, sárga és piros színek megjelenítésekor [+]

Az alkalmazott OLED képalkotási eljárásból fakadóan beépített háttérvilágítás nincs, mert a fény magukban a pixelekben keletkezik, és akár ki is kapcsolható. Ebből fakadóan elméletileg mód nyílik a tökéletes, 0 cd/m² fénysűrűségű fekete, és ezáltal a végtelen natív kontraszt megteremtésére, és műszeres méréseink ezt igazolták is.

Vizsgálataink alapján a monitor maximális fényereje SDR módban 153 cd/m², HDR módban pedig 466 cd/m²; a modell támogatja a nagy dinamikatartományú tartalmak kezelését, de mivel a maximális fényesség nem túl nagy, ezért a HDR effekt nem annyira látványos. Azt még érdemes megjegyezni, hogy a minimális fehér fényerő 2,98 cd/m², azaz beállítható úgy, hogy teljesen sötét szobában se legyen zavaró a fénye, ami hasznos lehet, ha valaki pihenni próbálna a közelünkben.


[+]

A készülék maximális képfrissítési rátája alapesetben 120 Hz, ami az Overclock funkció segítségével 138 Hz-ig tolható ki, viszont ilyenkor le kell mondani a dinamikusan változó képfrissítési technológiák használatáról. A modell ugyanis támogatja az AMD FreeSync Premium és NVIDIA G-Sync eljárást is, és ezeket ki is próbáltuk a hivatalos demókkal és játékokkal, és kifogástalanul működnek. A válaszidő 0,1 ms, ami extrém kiemelkedő érték, a bemeneti késleltetés, azaz az input lag pedig a Leo Bodnar eszközzel végzett méréseink alapján 11,3 ms, ami egész jó eredménynek minősül.

Homogenitásvizsgálat: fénysűrűség mértéke az egyes fényerő-beállítások mellett
Homogenitásvizsgálat: fénysűrűség mértéke az egyes fényerő-beállítások mellett [+]

Az OLED panel elméletileg lehetővé tenné a totálisan homogén fényerejű kép "előállítását", azonban erre még sosem láttunk példát. Az LG 48GQ900 sem lóg ki a sorból, azonban egész jól teljesít e téren, hiszen az egyes képtartományok közötti eltérés maximum 5,25 százalék, ami igen jó eredménynek minősül, és használat közben a zavaró felhősödés effektusba sem futottunk bele. A betekintési szög a várakozásoknak megfelelően hibátlan, azaz teljesen oldalról nézve a kijelzőt sem tapasztalható a tónusok fakulása vagy torzulása.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés