Notebookszépségverseny

Notebookszépségverseny I.

Soha nem látott népszerűségnek örvendenek a notebookok. A hordozható gépeket eredetileg arra találták ki, hogy útközben is dolgozni lehessen velük, kezdetben a gazdag üzletemberek drága játékai voltak. Ahogyan a mobiltelefonok, úgy idővel a laptopok is átszivárogtak a hétköznapokba. Ma már úton-útfélen találkozunk velük, felhasználói rétegük is bővült. Mivel lényegében minden gyártó ugyanazokat a hardveres és szoftveres elemeket használja, az ár mellett jelentős szerepe lett a megjelenésnek is. Ha két gépnél egyforma teljesítményt kapnánk egyforma áron és egyforma szolgáltatásokkal, akkor mindenki a neki jobban tetsző modellt választaná, sőt egyeseknek a tetszetős megjelenés fontosabb az extra teljesítménynél, vagy hajlandóak többet fizetni érte.

Tesztjeinkben és a hazai pálya rovatban elsősorban a notebookok teljesítményével és árával foglalkozunk. Külsejüket már csak azért is nehéz megítélni, mert szubjektív dolog, hogy kinek mi tetszik és mi nem. Kíváncsiak vagyunk a kedves olvasók notebookokkal kapcsolatos véleményére, ezért összegyűjtöttünk tíz formatervet, melyek közül szeretnénk, ha mindenki kiválasztaná a neki legjobban tetszőt. A megjelenésre, esztétikumra kívánjuk helyezni a hangsúlyt, ezért kérnénk mindenkit, hogy vonatkoztasson el a gépek technikai paramétereitől, teljesítményétől, árától, esetleg a gyártójával kapcsolatos pozitív vagy negatív tapasztalataitól. Válogatásnál az otthoni felhasználásra szánt modellekre koncentráltunk. Jöjjön hát a tíz versenyző ábécésorrendben!

Acer Gemstone Blue. Első versenyzőnk az Acer általános formaterve, amit otthoni felhasználóknak szánt Aspire modelljeinél alkalmaz. Először majdnem egy éve láthattuk a szélesvásznú, 16:9-es Aspire 6920G és 8920G modelleknél, de azóta minden szinten megjelent az eredeti, világos Gemstone dizájn mellett.

Sokak számára az Apple termékei jelentik a nagybetűs Formatervet, melynél az egyszerűséget és használhatóságot helyezik előtérbe. Kétségtelen, hogy az iPodot, MacBookokat és az iPhone-t is előszeretettel másolják a konkurensei. Az aktuális, alumíniumházas MacBookhoz hasonlót például azóta a HP és a Dell is megálmodott prémium szegmensébe, de korábban az Apple hozta be a fehér színt a laptopok világába.

Formatervezés szempontjából az Asus a legtermékenyebb gyártó. Míg konkurensei rendszerint egy-két jellegzetes dizájnt alkalmaznak összes gépüknél, addig náluk óriási a kavalkád. Talán azért is, hogy az emberek márkán belül tudjanak választani másikat, ha az egyik nem jön be nekik. Jellegzetes Asus forma az F8-é. Felülete fényes, nem egyszínű, hanem textúrázott. Éleinél lankásan ívelt, sötét külsejét pedig krómos elemek és világos belső egészíti ki. A gyártó szerint ez a felület fokozottan karcálló.

Második Asus versenyzőnk a játékos, vagyis "gamer" G sorozat. Elsősorban fiataloknak szánják ezeket a modelleket, melyek a Lamborghini formatervből is átvettek pár elemet, színeik harsányak, formai megoldásaik egyediek.

A kevesebb néha több elvét követi a Dell Studio XPS formaterve, mely nagyon hasonlít a korábbi Studio gépekéhez. A sötét színeket pár világos betét, egyedi zsanér és különböző tapintású anyagok – magnéziumötvözet, szálcsiszolt alumínium, bőr, műanyag – egészítik ki.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Hirdetés