Thonet & Vander Hoch BT sztereó hangrendszer

Thonet & Vander

2014-es, tavaszi Veletech rendezvényünkön találkoztunk először élőben a Thonet & Vander hangszóróival. A német bázisú, de ma már Kínában gyártó vállalat története a második világháború utánig, névválasztása pedig még régebbre nyúlik vissza. Michael Thonet volt a hajlított fából készült bútorok „feltalálója” a 19. század közepén – Thonet széket biztosan látott már mindenki. A Vander pedig Ludwig Miles van der Rohe nevére utal, aki a modern, acél-üveg építészet vezéralakja volt a 20. század első felében. Jobb párost talán nem is választhattak volna egy német kézműves márkának, hiszen ez a két személy szépen keretbe helyezi a Bauhaus irányzatot. A német dizájnt és mérnöki tervezést büszkén hirdeti termékein a Thonet & Vander.

Thonet & Vander Hoch BT
Thonet & Vander Hoch BT [+]

Hagyományos formavilág

Bár manapság már vannak egészen extrém külsejű hangfalak is, a Hoch hangszórópár esetében a dizájnerek maradtak a jól bevált vonalaknál. A sima frontfelületen elhelyezkedő szabályos köröket a cég állítása szerint a funkcionalitásra és a természetességre való törekvés inspirálta. A részletek finomak, pontosak, de ez egy ilyen kategóriájú terméktől minimális elvárás. A Hoch BT a középméretűek táborát erősíti, ugyanis a készülékház magassága 46 centiméter, szélessége 18,1, mélysége pedig 23 centiméter. A HDAA (High Density Acoustic Absorber) fantázianevű anyagból készült, amely fazúzalékból és különféle hozzákevert adalékokból áll, de a pontos összetételt a gyártó érthető okokból nem árulja el. Ez az anyag egyébként merevebb és sűrűbb, mint az általánosan alkalmazott farostlemez, így annál hatékonyabban képes mérsékelni az esetleges vibrációt.

Thonet & Vander Hoch BT
Thonet & Vander Hoch BT [+]

A hangszóró fekete és fehér kivitelben érhető el, és mint a képeken is látszik, hozzánk az utóbbi jutott el. Ez mindenképpen megkülönbözteti a hangfalak nagy részétől, színe miatt figyelemfelkeltőbb is azoknál, egyáltalán nem az a fajta doboz, amelyik diszkréten belesimul az árnyékba vagy meghúzódik a sarokban. A hangfalakba két-két 5,25 hüvelykes, aramidszálas membránnal ellátott mélyközép hangszóró, illetve egy-egy 1 hüvelykes selyem membrános magassugárzó kerül. A maximális névleges kimeneti teljesítményük egyenként 35 watt, tehát összesen 70 watt. A frekvenciaátvitel 50 Hz és 20 kHz közé esik, és a hangalak megkapták a saját fejlesztésű Drone FX technológiát, amely a gyártó állítása szerint tiszta és gazdag megszólalást produkál. A termékkommunikációban felhívják a figyelmet a Hamme Bass fantázianevű eljárásra is, ami elméletileg garantálja az erőteljes, élvezhető basszusokat.

Thonet & Vander Hoch BT
Thonet & Vander Hoch BT [+]

Aktív hangszórópárról van szó, az erősítőt az egyik hangszóródobozba építették be. Ezen található a tekerős potméterek helyett gombokat használó vezérlőpanel, amelynek segítségével a hangerő mellett a magas és mély hangok aránya módosítható, és választhatunk a hangbementek közül is. Nálunk a Hoch Bluetooth modullal kiegészített változata járt, amit egészen pontosan Hoch BT-nek hívnak. A 3,5 mm-es analóg jack, illetve a sztereó RCA csatlakozó mellett vezeték nélkül is átküldhetjük a zenét. A Hoch BT verzióhoz jár egy vezeték nélküli, infrás távirányító is, ennek érzékelője az erősítős, hangerőszabályzós doboz homlokzatán, a felső mélyközép hangszóró fölött látható.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés