Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz ViZion #19694 üzenetére

    Persze, pár kép esetében tökmindegy... De pár kép esetében a színhűség se olyan létszükséglet szerintem...
    Úgyse mondja meg senki, hogy ott akkor a valóságban az a zöld két árnyalattal közelebb volt a sárgához vagy hasonló...

    Igen, azért írtam az elég jó közelséget, mert a tökéletest max direktszínnel tudod elérni. :)

    A nagyformátumúval meg nincs gond, csak rendes céget kell keresni, nem kóklert! :D Én egy ilyenen dolgozok már vagy 8 éve. Tudnék mesélni. :) Rettenet gagyiság megy a legtöbb helyen, ez tény. De ennek főként az idióta árverseny az oka. Mindenki aláígér a másiknak, csakhogy egy kis munkát szerezzen... Aztán a végén az van hogy már neki se éri meg gyártani... De árat nem emelhet. Ezért inkább költséget csökkent. Aminek az eredménye a gagyi kínai utángyártott festék meg a gagyi média, gagyi laminálófólia és így tovább...

    Az egy éves UV állóság az átlagos gépeknél nem rossz. De abban az esetben a védőfólia volt a hibás. Ha jól tudom ezekből nem adnak 1 évest, csak 3-5-8 éves fóliákat. Tehát elvileg bírnia kéne a nyomatnak ennyi ideig. Akár a sima vízbázisúnak is. Elvégre ebben az esetben a védőfólia véd és nem a festék. De persze itt is lehet, hogy valami gagyi kínai fólia volt... nem lennék meglepve.

    Nekünk UV-s gépünk van, így mi mindenféle laminálás / védőfóliázás nélkül is 2 év garanciát vállalunk színtartósságra! :K És ez nem szöveg, hanem gyakorlati tapasztalat.

    Egyébként sem a szoftver, sem a festék nem szólhatna bele érdemileg a végeredménybe. Valójában igen, még a hordozóanyag fehérsége is beleszólhat. Valójában azért nem, mert igényes helyeken kihívnak egy profi csapatot - mondjuk a Színpatikusokat - akik bekalibrálják a nyomtatót, a monitort az adott festékhez és papírtípusokhoz tényleg profi szinten. Készítenek egyedi ICC profilt és így tovább. Innentől kezdve a lehető legkorrektebb lesz a nyomat, amit egy digitális gépből kilehet hozni. És nincs varia, hogy cmyk vagy rgb meg ilyen-olyan színprofilok. Kimérik bekalibrálják azt viszlát.
    De tény, hogy ezeknél a gépeknél még így sem várható el az a fullos színhelyesség, ami egy hagyományos nyomdánál igen.

    Ja igen, és persze egyszerűbb proofot kérni. De abból csak azt látod meg, hogy gond van-e vagy sem és mekkora mértékben. Azért abból kisakkozni egy összetettebb grafika esetében a színhelyest annyira nem könnyű. Meg ugye a proof is plusz pénz...

Új hozzászólás Aktív témák