Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bim

    veterán

    válasz Soká #30861 üzenetére

    Játszótér tartósságban beleszól milyen anyagból készül. Mondjuk egy akácból készült elég tartós de bevallom csak muszájból merészkedünk erre a területre ha épp ilyen megbízás van. Ebben az esetben én is a professzionális kombókat részesítem előnyben.

    Vasnál megint nem értettél meg. Direkt azért hoztam azt a korszakot amikor a vas már nem volt luxuscikk mégsem tudta/akarta kiváltani a tisztán fa-fa kapcsolatot. Ha valami jól teljesít évszázadokon át akkor miért cserélnék le? Pont a te példádat hozom ide. Amikor meg tudnak építeni egy álomszép mestermunka Eifel tornyot már nem okozna gondot nekik fém toldóhüvelyek tartókonzolok vagy erősítések gyártása. Mégsem találkozol velük akár palotáknál vagy kastélyoknál mint szerkezeti anyagot.(azért ezekkel példálózok mert itt tuti van pénz) Ott váltottak fáról fémre ahol a fa teherbírása már kevés volt. És nem megerősítették hanem teljesen lecserélték a fát fémre. Elévődhetünk még ezen egy darabig de szerintem felesleges. Megannyi műemlék tetőszerkezetét láttam már, adott esetben javítottam is. Akármilyen gazdag volt a ház vasalat csak nyomokban volt fellelhető.

  • öregjakab

    újonc

    válasz Soká #30861 üzenetére

    Soká, igaz amit írsz a játszóterekkel kapcsolatban. Jó 20-25 éve a környezetemben több óvodának vezetője is panaszkodott, hogy a munkavédelmi ellenőrzés alkalmával kérték, az akkor már 20-30 éves játékok munkavédelmi bizonyítványát, karbantartási utasítását, beüzemelési jegyzőkönyvét. A szocializmusban a legtöbb játékot szabad szombat keretében a szülők készítették. A szakmai érzékük, a gyermekeik biztonságának a szemelőt tartásával készítették ezeket a játékokat.
    Elvétve volt ezekkel a játékokkal baleset, ellenben nem voltak papírok. Mit tett a hatóság? Nem használható, újakat kell beszerezni. Na ezért cserélték le például az acélból készült hintát, fára.
    Irányított volt a játékok kiválasztása. Sajnos, a minősítéssel rendelkező silány játékok kerültek a játszóterekre. Volt olyan, hogy a megrendelő kérte a fa kezelésének a technológia megjelölését, az
    gyártó elállt a szerződésben vállalt kötelezettségétől. Találkoztam olyannal is, aki figyelembe vette a megrendelő kérését és a faipari mérnők ismerős által előírt fakezeléssel gyártotta le a játékokat és az óta is működnek ezek a játékok.
    Találkoztam 3 éves műanyag csúszdával, ahol tenyérnyi helyen lyuk volt. Mindenre van jó és rossz példa.
    Nem kell elvetni a műanyag csúszdát, megfelelő anyagból és mérettel kell legyártani. Ez igaz a fémre, a fára stb.
    Még annyit, 46 éven keresztül acélgyártás, gépek szerelése, javításának az irányítása területén dolgoztam. Azt vallom, hogy minden anyagnak megvan a létjogosultsága. Csak megfelelő technológiával kell a probléma megoldásához közelíteni.

  • Bubi

    csendes tag

    válasz Soká #30861 üzenetére

    Édesanyám meg óvodavezetőként ment nyugdíjba... arról nem kéne ám megfeledkezni, hogy amikor X forintod van arra, hogy a játszóteret cserélni/felújítani kell, akkor az annyi és pont. Az fér bele, hogy szülők vagy egy helyi ács megcsinálja - a 10X-be kerülő szupertartós szuperjólátgondolt technológiai csoda nem. Még akkor sem, ha 5 év múlva le kell cserélni az egészet (egyébként a rönk játékokat sem szükségszerűen kell, főleg nem az egészet), és 20 év múlva az a nyugati csúcsjáték is csak egy 20 éves öreg csotrogány lesz amit le kell cserélni, ahogy nyugaton sincsenek 30 éves játékok az óvodákban és nem is lesznek. A nyugati óvoda vegye csak meg a nyugati cuccot nyugati áron, és ha majd mi is nyugatiak leszünk akkor vegyük meg majd mi is. Amíg viszont szülőként az óvodába nekem kell bevinnem a zsebkendőtől kezdve a papírhulladékig mindent hogy fenn tudják magukat tartani (arról a moslékról amit a gyerekeknek adnak nem is beszélve) addig maradjon meg a fa-fém-műanyag legoland a "hanyatló nyugat ópiumának".
    Stadionra bezzeg telik az adómból.

Új hozzászólás Aktív témák