Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vikusz77

    tag

    válasz Vikusz77 #3964 üzenetére

    Ja, meg adtak hozzá egy olyan csiszolótárcsát, amit nem lehet hozzá használni.
    Ugyanis a domború oldalán nincs a luknál az a fém perem, így, ha szabályosan felhelyezem a tengelyre van egy 2 mm-es oldalirányú mozgása-magyarán a luk azon az oldalon nagyobb mint kéne.
    A rögzítő gyűrű megfordítása sem megoldás rá, nem olyan kialakítású.
    Írok is a hitachinak szerintem, mert ez balesetveszélyes ha valaki ezt felteszi ahogy kell.

  • Madmax81

    aktív tag

    válasz Vikusz77 #3964 üzenetére

    Szia

    Nagyon jó kis flexet vettél de szerintem egy Makitával jobban jártál volna vagy egy Dewaltal .
    Burkoló ismerőseimnek tönkrement a gépük vettek egy ilyet egy éve nyúzzák dobálják nem vigyáznak rá főként csempét téglát vágnak vele de jól birja a strapát .

    Az 1300 wattot nem érzem túl soknak, ha keményebben megnyomom azért még ez is lassul.
    Hidd el egy 2500W nagy flex is belassul ha nagyon nyomják neki , ez a 1300W nem egy gyenge gép , én egy 800w és egy 1400W használok de ha ügyes vagy a 800W is elég kell hogy legyen .

    1mm-est érdemes használni?
    Ha vastagabb anyagot vágsz nem ajánlom az 1mm korongot " ha nem érzed a gépet sokat fel fogsz robbantani mire megtanulod mennyire szabad rányomni "
    Elsőre az 1,5-2 mm ajánlanám de te tudod . puding próbája az evés thyeby szavait idézve .

    Milyen drótkorongot vegyek?
    Ha a gépeden fordulat szám szabályzó akkor szinte bármilyet rárakhatsz csavartat vagy simát de a csavart csak a vastagabb festék esetleg rozsda eltávolításához ajánlom "ugyan is nagyon harap "

    Gumitárcsából melyik gyártmány ami bevált?

    Én egy névtelen olcsó " sz.rt " használok már két éve de teljesen jól szuperál .

    Egyet jegyezz meg ha drótkefés tárcsával dolgozol mindig legyen rajtad kesztyű és védő szemüveg esetleg hosszú ujjú pulóver de legalább szemüveg .
    Mert a nagy fordulattól kiszakadó drót darabok a karodból kiszedhetőek sőt a szervezeted egy idő után kilöki a nem oda való dolgot de a szemed nem fogja

    [ Szerkesztve ]

    1956-2010 07.22 Varga László

  • L.Szilárd

    csendes tag

    válasz Vikusz77 #3964 üzenetére

    Üdv!

    Olvastam tanácsot kérsz:
    Én a drótkoronghoz fűznék még hozzá egy két dolgot. Saját tapasztalat. Szerintem a korong, és csavart drótos a jó, abba is a legjobb, ha nem menetes. Mivel így forgatható, mert egy idő után elgörbülnek a szálak, és akkor már inkább csak keni az anyagot, és nem takarít. Ilyenkor jó az ha megtudod fordítani, mert akkor olyan mint az új. :) Csak bírd megtartani.
    Amúgy a kúp alakú drótkorong inkább finom munkákhoz való, azzal igazán rozsdát takarítani nem lehet.
    A gumi tárcsával kapcsolatban annyit, hogy abból szinte bármilyen megfelel, ha nincsenek egyedi igényeid. Nekem még olyan is van, aminek a fel már hiányzik, egy használt csiszolókorongot berakok az új alá és az is tökéletes.
    Vágáshoz inkább a drágább tárcsát érdemes megvenni az tovább bírja. Mondjuk itt számít az is mennyit, és mit vágsz, plusz mennyire számít a pontosság. Mivel az olcsóbb lappal nem mindig lehet olyan pontosan vágni. Mert tapasztalatom szerint, nincs olyan jól kiegyensúlyozva, néhány ráz, és még nyolcasokat is képes leírni.

    Csáó!

    [ Szerkesztve ]

    Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

  • thyeby

    őstag

    válasz Vikusz77 #3964 üzenetére

    "Egyet jegyezz meg ha drótkefés tárcsával dolgozol mindig legyen rajtad kesztyű és védő szemüveg esetleg hosszú ujjú pulóver de legalább szemüveg .
    Mert a nagy fordulattól kiszakadó drót darabok a karodból kiszedhetőek sőt a szervezeted egy idő után kilöki a nem oda való dolgot de a szemed nem fogja"

    Ezt szó szerint magold be, vedd meg a szemüveget, s drótkorongot csak utána vegyél.

    Milyen drótot? Mindenfélét! aztán rájössz, h mi mire való. Kocsit vakszolni valami extra puhát, lájgtos bronzost, vastag festék eltüntetéséhez csavartat. Meg kell tanulnod a drótot felvezetni, és aranyszabály, h semmilyen élnek szemből nem megyünk neki vele, csak párhuzamosan, mert pisáláskor rácsodálkozunk a herezacskónkra, hogy ott is kinőttek a drótok.

    "Az 1300 wattot nem érzem túl soknak,"

    Cseréld be egy 4 KW-osra, az biztos elég lesz! 1300W fiam, a pulcsit úgy lerántja rólad, mint egy igen sietős kurva. A 900W-os Kress-emet gyilkoltam már annyit, h csapágyazni kellett, h a kapcsolója elkopott, de legfeljebb a fogaskerék tudott beforrósodni, a tekercselés sose. Azt hiszem, neked egy dinamikust (konstans elektronikásat) kellett volna venned - szerintem inkább az élmény kedvéért, mint a munka miatt. 1000W felett nem belassulnak az egykezesek, mint inkább feszesebb hangot adnak, ami olyan érzetet ad, mint ha lassulna. Mert lassul valamit valóban, de attól még úgy vági a vasat, mint kés a vajat.

    "1mm-est érdemes használni? Vagy van valami hátrány a vékony tárcsának."

    Gyakran használok vékony tárcsát. Finom, pontos vágásokhoz való. 50x50x4-es zártprofilhoz azért valami bizalomgerjesztőbb tárcsa dukál.
    Mi a jó márka? Nem a legdrágábbat írom: Phirana. De lehet, hogy nem pontosan írtam a nevét. Középszerű, ami már nem porlik szét, és nem is üt, sőt viszonylag tartós is. A százforintos tárcsákat felejtsd el - azok lesznek a drágábbak, mint a 2-300 forintosak!
    Vékony tárcsa hátránya? Piszokgyorsan kopik, viszont ugyanilyen gyorsan vág is. A gépet kíméli. Biztos kéz kell hozzá. Ezt a tárcsát nem szabad munka közben megfeszíteni, mert a kollégád segge tele lesz repeszekkel. Nyomni lehet, de nem érdemes. Lazán is nagyon gyorsan vág.

    Gumitárcsa?
    Nem szívesen csinálom a reklámot a metibónak, de neki van léghűtős gumitárcsája.
    Egyébként én is párszáz Ft-ost koptatok, sokáig elég az is. A gumilap akkor kopik, ha koptatjuk. Magyarul, ha muszáj a papír élét belenyomni a sarokba pl.

    "nem túl csicsás mint gyakran a hitachik."

    Télleg! Ha kell valami gép, sose néztem hitacsit, mert nem szívlelem azt az erőltetett dizájnt, de ez valóban nem túl csacsásos.

    Használd egészséggel!

    Több fa van, mint asztalos!

  • thyeby

    őstag

    válasz Vikusz77 #3964 üzenetére

    "Összegezve kisflexhez való kiegészítőkben kérek tanácsot."

    Hihetetlen nagy arzenál van kiegészítőkből. Biztosan lehetne soktíz oldalon át taglalgatni őket. Magam is szívesen olvasgatnék egy vérbő tanulmányt vacsorák közben (mert akkor nekem feltétlenül olvasni kell valamit).
    A teljesség igényét nem tűzhetem ki célul, hiszen nem tapasztaltam ki mindent.

    Kezdeném egy csábító exrtémmel:

    Láncfűrészkorong ötezer Ft-ért.
    Biztosan őrültül harapja a fát, de nagyonnagyon veszélyesnek ítélem meg. Ha azt sikerál beleszorítani valahogy a fába, hát embernek nem fog a kezében maradni a gép. Ki tudja, hol áll meg, kit hogyan talál meg? Ha ingyen kapnék ilyet, akkor se használnám. Stihl-re való az ilyesmi, nem Flex-re.

    Legyezőkorongok:

    Festékhez, lakkhoz nem való, csak tiszta anyagokhoz. Tisztít az, mint az atom, de hamar eltömődik. Tiszta vasat, tiszta fát, tiszta eztazt jó vele kezelni. Akkor örök életű és hálás, különben meg csak bosszúság és kiadás. Aranyszabály, hogy mindig csak arra használd a konkrét korongot, amibe először bementél vele. (úgymint kő, vas, fa, festék, rozsda, etc.) Érzékeltetni szeretnék valamit most:
    Egy saválló heggesztést finomítol simára olyan legyezővel, amivel előtte szerszámacélt tisztítottál. És csodálkozni fogsz, hogy a saválló anyag hogy a picsába tud rozsdálni? Hát így.

    Tépőzáras gumikorong:

    Nagyon finom csiszolási képet ad. Persze tudni kell felvezetni, különösen fára.
    Ebből csak a minőségit (DeWalt, Makita és tsai) érdemes megvenni, és vonatkozik ez a rávaló papírra is. (Különben beszakad a papír, ledobja a papírt, üt, és így tovább.)

    Filc:

    Van tépőzáras (drága) és a középen lyukas gumilapra való merinói.
    Polírozunk vele. Jó polírpasztát beszerezni felér egy életúttal. (atóküszöb, saválló anyagok, alumínium dolgok, stb.)

    Csiszolókő:

    Középen lyukas papírra integrált, szegmentált kő. (A gumilapra való.)
    Műkőre próbáltam ki. Jól működött.

    Valami fekete habkő - nemtom a nevét:

    Abszolút nem tömődik el, szép felületet ad, de gyorsan kopik és drága. Műkőre próbáltam ki. Fentebbivel egyenértékű az eredmény, csak többszörannyiba kerül a munka vele.

    Na, mára ennyit - ismét mákossüti effektus.

    Csodálkozok, h Madmax nem oszt észt ebben, pedig tőle még nem olvastam butaságot, és sok értékes tapasztalata van.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák