Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mdk01

    addikt

    válasz Soká #47633 üzenetére

    Köszönjük az összefoglalót.

    "A lényeg egyébként a következő szerintem: a hasítóéknek egyértelműen vastagabbnak kell lennie mint maga a körfűrészlap teste, hiszen az ha hátul a fogak belekapnak az anyagba, attól csak a vágásképünk lesz csúnyább, a fog utat talál magának a munkadarabban, ha kell, viszont ha a lap maga szorul meg, ott már olyan súrlódások lépnek fel, ami létrehozza a munkadarab visszavágását."
    Mikor olvastam a hsz.-od elejét pont ezt akartam írni, hogy a visszavágásért leginkább a tárcsa a felelős ha megszorítja az anyag két oldalról. Ha ennél vastagabb a hasítóék akkor már nem tudja visszavágni az anyagot.

    "...és ha valaki nekem azt mondja, hogy ez az ábra a 2000-es években készült, akkor lombfűrésszel vágok ki neki egy új hasítóéket:"
    Szerintem ez a fajta hanyagság figyelhető meg a hasítóék méretének meghatározásakor is.

    hogy ha az ék kicsivel (0,2-0,5mm) vastagabb mint a vágás szélessége, akkor biztos, hogy nem csapódhat vissza az anyag (ami a legfontosabb)
    Az ék nem lehet vastagabb a tárcsánál, mert egyszerűen nem lehet eltolni az anyagot. Beleütközik és megáll az anyag ez biztos.

    pdf:
    "Az ék magassági irányban is állítható, kiállása a fűrészlap
    felett 30 mm-nél vékonyabb faanyag fűrészelésekor 20mm, 30 mm-nél
    vastagabb anyag esetén 30mm legyen."

    Ezt nem hallottam/láttam még sosem, és értelmét sem látom. A rajzon is mutatja a 2mm-t, meg le is írja, hogy nútolsához vissza kell állítani.A legjobb ha visszaáll pár millimétert a nútolás miatt.

Új hozzászólás Aktív témák