Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz mephi666 #51419 üzenetére

    Ez már nem igazán topiktéma, de nem tudom megállni szó nélkül:

    Nem negatív a hangvételed, hanem inkább dilettáns. Kiforratlan.

    Az asztalos bére:
    Általános, hogy anyagköltség + munkadíj az anyagköltség 150 %-a.
    Tehát ha razorbenke92 nem felejtett ki semmit az anyagköltségből, akkor ez konkrétan cca 250 ezer munkadíjjal nő, tehát a vége valahol 420 ezernél áll meg, ha átveszed az asztalos műhelyében, és hazaviszed.
    Ha szállítani is kell, meg helyszínen szerelni, meg falra fúrni, akkor az nyilvánvalóan plusz költség.
    Az asztalosnak fizetnie kell egy kisteherautó minden költségét, amit nem szeretne saját zsebből állni. Nem kevés pénz az se. A vállalkozás költségeit ha levonjuk a bruttó árbevételből, és csak a tényleges tiszta nyereséget nézzük, hát lehet, hogy te, aki ezt olvasod, többet keresel annál. Ha alkalmazott is besegít, annak a költségeit nem okos kifelejteni. Amelyik vállalkozás 20% tiszta eredménnyel prosperál, az már nem kezdő, és tudja, hogy mit szabad, mit nem.

    Laikus úgy szokta ezt megközelíteni, hogy hóbazmeg, félmillát egy ilyen ezérazér nem túlzás mán?

    A képeken nem látszott, hogy melyik bútorlap, milyen szerelőanyagok. Csak ránézésre saccoltam. Túlsaccoltam jócskán. Abból indultam ki, hogy jómagam most jelenleg egy ennél kisebb tálalószekrény tünetegyüttesen dolgozok. A lapszabászatban hagytam úgy 180 ezret, a Sevroland (Blum tandem-ek, felnyílók) nem teltek ki százezerből. A fogantyú profilokért is a Nati Bázisban felejtettem egy tízest. Benzint nem számoltam, csavarok voltak itthon, szerszámaim vannak mindenhez. Mindent én csinálok, magamnak, az étkezőbe. Ha ezt másnak csinálnám, s nem magamnak, akkor közelebb lenne az ára egymillához, mint félmisihez. És nem tudnék én mercsót, meg bömöst venni abból a rengeteg sok pénzből, ami maradna nekem rajta. Dolgozni viszont elég sokat kell vele.

    Ugyanezt a lapszabászatot megkérdeztem, hogy egy kb 1800 x 2000-es, 400 mély gardróbszekrényt mennyiért vállalna nekem két tolóajtóval, félmillió felett állt meg a tintaceruza úgy, hogy sajnos ők felső futású sínt nem tudnak használni hozzá, ez alsó futású lesz (kajlulós, görbülős, összekoszolódós pormacskacsapda). Ugyanakkor a Kikában vettem az egyik szobába minőségi gardróbszekrényt 3 felsőfutású tolóajtóval 3 x 2,4 x 0,8 méterest potom negyedmillióért.

    Tudni kell okosan dönteni, jól választani. Ha szakembert hívok, semmit nem várok szívességből. Azzal nincs semmi bajom, ha egy szakember akar nálam keresni fajlagosan 200-300 ezret havonta tisztán. Azzal inkább van bajom, amikor a munkája szakmaiatlan, lelkiismeretlen.

    Festés:
    Nagyon le van egyszerűsítve ez a két és fél óra alatt kifestés. Egy falat glettelni kell, aztán csiszolni, aztán mélyalapozni. Az a munka, nem az, hogy gurigálom a tedihengert. Amikor egy festő kinyithatja a diszperzites vödröt végre, akkor azt érzi, hogy ez már elkészült végre. Pedig még a hengert be sem mártotta. Az a munka, hogy szobát kipakolni, amikor kész minden, akkor feltakarítani, visszapakolni. Nem ritka, hogy csak az egyik irányba pakolást nem sikerül abszolválni 2-3 óra alatt. Ugye úgy, hogy se a fal, se az ajtó, se a bútor ne sérüljön. Kenni általában kétszer szoktunk. Ha nem jól fed a festék, akkor mégtöbbször. A kenések közt kell egy nap száradás jó időben, bő szellőztetéssel. A glett után is, és az alapozóra se rohanhatsz azonnal a festékkel.
    Létezik olyan, hogy tisztasági festés. Egymás után max háromszor lehet megtenni, de azt is csak akkor, ha az előző festés nem régebbi két esztendősnél, és nemdohányzó helyiség volt, nem zsíros, és sehol se repedt, semmi javítást nem igénylő vakolattal. Tudom, hogy nagyon ritka az a magyar család, ahol két évnél sűrűbben festenek egy helyiséget. Az általános az több, mint öt év, de a tíz+ sem ritka.

    Egy laikus csak annyit lát, hogy kimaszkolom, bekenem, kész. Kérlek, még véletlenül se vedd sértésnek, mert nem annak szánom:
    Ha ez tényleg két és fél órába belefért volna, akkor miért nem csináltad meg a mamádnak magad? Ingyen. Téged kicsivel tovább dajkált az az asszony, mint az ismerősödet. És szintén ingyen voltál dajkálva. Szívvel, szeretettel. Az ismerősöd legalább megcsinálta, ha negyvenezerért is.

    [ Szerkesztve ]

    Több fa van, mint asztalos!

  • Ispy

    veterán

    válasz mephi666 #51419 üzenetére

    Nekem az asztalos 490-ért csinált egy 3.6x2.2-as szekrényt [kép] , házhoz hozta, össze szerelte, számlát adott róla. Egyáltalán nem érzem lehúzásnak.

    Szerintem magadnak csinálni mindig drágább, persze hobbiként megéri, de spórolni nem ezen fogsz.

    "Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

  • Soká

    senior tag

    válasz mephi666 #51419 üzenetére

    Ez itt az asztalos topik és nyilván kényes téma méltatlankodni az árképzésüket illetően.
    Mégha jogos is netán. Az a jó, hogy piacgazdaság van és mindenki attól és úgy rendel, akivel és ahogyan megegyezett.
    Én sem vagyok asztalos, de tudom, hogy a dolgok náluk sem mennek olyan pikk-pakk módon, ahogyan Te kiszámoltad, hogy mi hány óra. Ez az elv, ami egy autógyárban vagy bútorgyárban többé-kevésbé teljesíthető (bár még ott is akadnak logisztikai gondok) de a gyakorlatban mindig akad olyan dolog, ami megnehezíti, megduplázza az időráfordítást. Az anyagár és a végtermék ára pedig csak akkor értelmezhető igazán ha a minőségfaktort is mérni tudjuk valahogy.

Új hozzászólás Aktív témák