Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz Masooo #55397 üzenetére

    igen, erre. korpuszokat összerakni MDF-ből, vagy rétegeltből nagyon jó, de én is elég sok mindenhez szoktam használni, a kerti faházban a polc vázát is ezzel csináltam meg 5x10-es gyalult pallóból, ha olyan helyre kell plusz merevítést berakni, ahol nem tudsz élbe csavarozni, akkor is nagyon hasznos.

    bútorlaphoz mondjuk pont nem jó, oda inkább tipli, de nagyobb tömörségű táblás anyagokhoz szerintem a legegyszerűbb rögzítési módszer, ha el tudod rejteni a furatokat.

    I hate morning people. And mornings. And People.

  • pali923

    aktív tag

    válasz Masooo #55397 üzenetére

    Látszik, hogy nem vagyunk egyformák: erre a zsákfuratos szerkentyűre sosem vágytam. Elismerem, hogy jó, de a tiplizés sem olyan nagy truváj, csak bele kell jönni. Az első sablonom egy 18mm széles keményfa léc volt, 5 centinként lyukakkal, benne 2 kis szöggel, a végén egy ütközővel. Ezt raktam a bútorokra, rögzítettem a szögekkel, és fúrtam. Évekig elment nálam ez a módszer, nagyon gyorsan lehet ezzel is haladni, mindenhova használható, és sokkal stabilabb, mint akármilyen csavaros megoldás. Azért az pl. polcoknál nem hátrány. Ma meg lamellózok, ahol csak lehet.

    Nem az a kérdés, hogy tudnak-e ezek a kis körfűrészek 60 centit kezelni, hanem az, hogy te tudod-e. Nekem vannak kétségeim. Gondolj bele, hogyan lehet egy 2,5m hosszú táblát tartani, tolni egy ekkora felületen, úgy, hogy mindig oda legyen szorítva az egyik oldal a vezetősínhez, meg ne is billegjen kicsit sem? Szerintem ez még nagy asztalon sem könnyű, lehet, hogy el sem bírnád. Lehet próbálkozni valamilyen alátámasztással, de ilyen munkákhoz sokkal jobb egy kézi körfűrész, akár merülő, akár a normál.
    Tudod, alapszabály: ha a gép könnyebb, azt mozgatjuk, ha a munkadarab, akkor meg azt.

    A helyzet reménytelen, de nem komoly.

Új hozzászólás Aktív témák