Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz Vikusz77 #5699 üzenetére

    Általában a vizes lakkok kopásállóbbak, mint a kétkomponensűek. Az, h körömmel karcolódik, természetes. Ne azt nézd, h bemattul (kifehéredik) a karcolat, hanem azt, h milyen mély a karc. És ne gondold, h 24 óra múlva már próbát tehetsz karcolásilag. A több rétegben felhordott parkettalakk még hetek múlva is "keményedik".
    Nincs olyan lakk, hogy karcolás álló. A kopásállóság azt jelenti, h gumitalpú cipővel nehéz a festékfilmet elvéknyítani. Egy táncparkettet, ahol szintén kopásálló tűsarkúban glasszíroznak a dámák (arról nem is szólok, hogy ahol szteppelnek az urak) minden verseny után újra lakkoznak (nagyon drága lakkal). A bowling pálya nem olcsó passzió, komoly lakk van rajta, de azt is gyakran fel kell frissíteni. Ezek a lakkok pedig nem a kisszobába lettek kifejlesztve.
    A lakkra általában szegény, gazdag vigyázni szokott. A szuzukim festékje is, lakkja is húsotlan. Sehol nem kopott el. A szomszédom ugyanilyen kocsija fiatalabb, és a hátsó küszöbökön a fémig lekopott a festék. Mert a gyerekei bakancsban azt tapossák, de még van, h ott verik le a cipő talpáról a sarat is.

    Másik dolog, h franciaágyra nagykeménységű lakkot kenni ágyúval verébre. Azt erősen igénybevett járófelületekre szoktuk felvinni. Ugyan, mitől is kopna el a lakk a franciaágyon?

    [ Szerkesztve ]

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák