Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz Soká #7412 üzenetére

    "707-nek viszonylag kicsi a teljesítménye. "

    Bizonyára helyesen értelmezed azt a viszonylag szócska jelentését. Nyilvánvaló, hogy kisebb átmérőjű koronghoz kevesebb nyomaték is elég. Azt tapasztaltam, hogy a DeWalt minden gépje elegendő erőtartalékkal bír - úgy érzem, még extrém feladatoknál is.
    Meglátásom szerint nincs olyan, hogy melyik gérvágó jobb. Olyan van, hogy adott célfeladatra, adott elvárások alapján melyik előnyösebb. Érdemes tehát ezt alaposan átgondolni döntés előtt.
    (Láthatod, van egy gérvágód, és kacsintgatsz egy másikra. Ezt tettem én is. És nem azt bántam meg, hogy lecseréltem, hanem azt, hogy az elsőt megvettem, hiszen az gyakorlatilag kidobott pénz volt. Igaz persze egyben az is, hogy akkor nem 80-ért, hanem a duplájáért jutottam volna ugyanehhez, a metebó pedig 30 volt "csupán", viszont kimaradhatott volna cserébe az életemből az a töketlenség fíling, hogy jó drágán van is, meg nincs is gérvágóm.)
    Az az én gyanúm, hogy számodra az lenne az ideális gép, ami Mártnon111-nek van. Alapossággal választott, (sok DW viszonyítási alappal) jó pénzt adott érte, és nem bánta meg a döntését.

    "ami bizony 1-2tizedmiliméternyire képes eltéríteni a fűrészlapot."

    Számomra is meglepő volt, hogy ominózus effektus a DW702-nél meg sem jelenik. Túl azon, hogy a görgő nem egy odabiggyesztett marketinglövés, igen szélsőséges tartományban kell csak működnie, s ha működik is, nem térít el semmit sehonnan semennyire. Ezt minden gépnél külön ki kell próbálni, ám ha számodra ez is szempont, akkor érdemes mérlegelni a 702-t annak egyéb "bájaival" együtt. Ha kéred, leellenőrzöm neked korrektül, hogy miként is van ez a görgő dolog a gépemen.

    "Kényes vágásoknál szoktam ezt alkalmazni"

    Igen, értem. Régebben magam is alkalmaztam ezt a trükköt. Nem túlzottan figyeltem ezt DW702 óta, de egyet határozottan érzek: Megszűnt a műhelyben azóta ez a fogalom, hogy kényes vágás. Készítettem egy precíz sínt a géphez (remélem, egyszer lesz időm fotókkal illusztrált összefoglalóval itt beszámolnom róla egyszer), amit ugyan tizedpontosra kalibráltam, de meghagytam több pótlólagos finomállítási lehetőséget is. Pillanatok műve azóta bármiféle "kényes" dolog - beállítás (szintehogy villámgyorsan), és vágás elfelejtve.
    A mellszögeim pluszosak, ezért van pici tépés már a vágott él kilépő részén (apróka szőr formájában), de merthogy úgyis minden élt kerekítek minimum 3 mm rádiusszal, ez nálam nem érdemel szót se. Tudom, Te ezt ellendarabbal korrigálod. Az én feladataimhoz ez a módszer igen macerás lenne - és mint említettem fölösleges is. Gondolom, te sem azért alkalmazod, hogy ne kelljen utána meglehelni valami finomszemcsés papírral, hanem azért, hogy még véletlenül se tudjon nagyobb darabkát kitörni az él mentén, mint ami még csiszolással jól eltüntethető.
    Erről a "nagyobb darab kitörésről" az a tapasztalatom, hogy többnyire helytelenül kitermelt, szárított, tárolt fával esik meg. Van ugyan néhány szerencsétlen faszerkezeti véletlen is, ami lúdas lehet a dologban, azonban bármi legyen is az ok, én úgy közelítem meg, hogy ha (szakszerű) vágáskor tudott sérülni a fa, akkor hiába babusgatom ilyen általad említett ellendarab módszerrel, később úgyis sérülékenyebb lesz. Van persze kivétel, mondjuk egy trapéz illesztésnél már nem lesz kitéve semmiféle erőhatásnak a későbbiekben - viszont illesztéskor nagy eséllyel mégis kitörik majd a szóbanforgó darabka. Legtöbb asztalos nem vesz a szívére ekkora pontosságot - legfeljebb egy restaurátor.

    "véletlenül se nyúljak a lassan megálló fűrészlap útjába."

    Helyénvaló óvatos megközelítés, de már most szólok, hogy akkor, ha nagyobb mennyiségű ilyen vágásra kényszerítene később a sors, akkor egy nagyon rossz beidegződéssel kell majd küszködnöd, mert a monotonitás percek alatt kiöli az emberből a kiemelt figyelemre való képességet, és persze olyankor fizikai fájdalomba tud átmenni az ebből adódó fáradtságérzet is.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák