Keresés

Hirdetés

  • Nyárköszöntő hardverszemle

    ph A desktop gép, notebook és ház nyomába sokféle periféria szegődik, sőt, még egy VR headset is tiszteletét teszi heti rovatunkban.

  • Ismét mozgásban a Where Winds Meet

    gp A kínai történelem és mitológia ihlette nyílt világú akció-RPG alkotás még mindig nem kapott megjelenési dátumot.

  • Retro Kocka Kuckó 2024

    lo Megint eltelt egy esztendő, ezért mögyünk retrokockulni Vásárhelyre! Gyere velünk gyereknapon!

Új hozzászólás Aktív témák

  • gulyasa

    őstag

    válasz Kroni1 #9098 üzenetére

    A Bétacom-tól vettem.

    Van egy antenna be- és egy kimenet.
    Természetesen az utóbbin továbbítja az analóg és a digitális jeleket is a tévének vagy bármely más eszköznek, amely így van rákötve (feltéve, hogy a vevő minimum standby módban van, tehát ne legyen kihúzva a konnektorból).

    Sőt, ha olyan régi tévéről van szó, amelynek nemhogy HDMI, de még csak semmilyen AV bemenete sincs (sem RCA, sem SCART), annak az antenna kimeneten keresztül hagyományos analóg jelként (UHF sávon) továbbítani tudja az éppen beállított digitális csatornát. Ezen jel frekvenciáját is lehet állítani és arra kell behangolni a tévét.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10 2nd Gen

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Kroni1 #9098 üzenetére

    Átmenő koax. csatlakozó (loop) minden asztali DVB-T vevőn van, aminek értelemszerűen az a funkciója, hogy több készüléket is fel lehet fűzni egy antennára, így mindegyikhez eljut ugyanaz az antennajel.

    Ezen felül van kicsit drágábban a modulátort is tartalmazó vevőbox, ami a dekódolt digitális adást felteszi analóg formában az UHF sáv valamelyik csatornájára, ami egyrészt jó az öregebb készülékek számára, de jó lehet arra is, ha valaki a konyhába, vagy másik szobába szeretné kivinni a jelet. A hang ilyenkor mindig mono, mert egyszerű modulátor szokott lenni ezekben a készülékekben. Sztereo kódoló áramkör beépítése nem szokás, de nem is nagyon lenne értelme.

    Én régi videómagnóból bontottam egy 5 V tápfeszültségű modulátort, amit a vevőbox USB 5V tápjára kötöttem (csak egy RC-szűrőtag kellett még, mert zajos volt a táp), így vittem ki a konyhába a jelet, egy vékony koax. kábelen. Így persze azonos műsor megy a szobában és a konyhában, de ez nem gond, mert a konyhai TV épp azért kell, hogy átmenetileg ott is lehessen folytatni egy adott műsor nézését.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák