Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • part_wish

    csendes tag

    válasz PikkPukk #2845 üzenetére

    nem érdeke az AH-nak (pl. Antenna Digital miatt) érdekelne a tipped, hogy szerinted az AH bevételeinek hány százaléka származik az analóg földfelszíni tv műsorszórásból és az Antenna Digitalból.

    Pl. a lehetetlenül kis sugárzási teljesítmény szerinted a műsorszóró dönti el, hogy mekkora teljesítménnyel sugároz?

    a 12 éves "hűségszerződés" hosszútávú szerződésekre törekszik, de nem igaz, hogy egyedül ilyen konstrukciót ajánlott volna.

    jóval olcsóbbnak kellene lennie egy SD DVB-T csatorna sugárzási díjának, mint az analógénak
    ez így is van. ki lehet számolni az NHH oldalán elérhető publikus infókból, hogy a digitálison egy SD csatorna terjesztése kb. 250 millió HUF/év, teljes kiépítés (96%) esetén, addig persze a kiépítéssel arányos a díj, látható, hogy az analógnak a töredéke a díj.

    tartalomoldalról pedig bízom benne, hogy a helyzet nem MinDig lesz így...

  • part_wish

    csendes tag

    válasz PikkPukk #2850 üzenetére

    Milyet ajánlott még? rövidebbet..
    Arra meg senki ne számítson, hogy majd 3-4 év múlva, egyik napról a másikra átáll mindenki analóg vételről digitálisra. ebben abszolút egyetértek, hogy jónéhány év kell legalább, míg a digitálisra át lehet állítani a nézőket.
    Ha nincs digitális adás, akkor se a kereskedőknek, se a vevőknek nem igazán érdeke, hogy ilyen (többnyire drágább) tévéket vegyenek, set-top-box -okról meg már nem is beszélve...
    valóban, a tartalom hiánya a legnagyobb probléma, tehát legelőször ebben kell előrelépni.

  • part_wish

    csendes tag

    válasz PikkPukk #2884 üzenetére

    talán a tender és a frekvenciaterv is tetőantennás vételre lett megalkotva és kiírva?
    a B mux is úgy volt kiírva, hogy DVB-H céljára használható. ha a mobiltársaságok nem ugranak a lehetőségre, a hatóság engedélyével elképzelhető más célú hasznosítása.
    fizetős DVB-T? aha. van 5 DTH és kismillió kábeles fizetős szolgáltatás hazánkban. nézz körül Európában, kiderül, hogy a DVB-T sikerének alapja egy free-to-air alapkínálat. meg kell teremteni a bázist (többszázezer felhasználót) ahhoz, hogy fel lehessen építeni később rajta a pay-tv szolgáltatást. domináns pay-tv szolgáltatás modellje nem lenne életképes a simulcast fázisban, amikor még a kapacitás is jóval szűkebb. cél: 8-10 FTA közszolgálati és kereskedelmi csatorna, csak ezzel a kínálattal lehetne sikeresen a digitális átállást megvalósítani, hiszen az emberek könnyebben kiadnak mondjuk 20 ezer forintot egy boxra (+ néhány ezret egy új antennára, ha szükséges), ha cserébe a jelenlegi 2-3 csatornához képest háromszorannyit kapnak, ráadásul hangyák, szellemkép, recsegés nélkül. aztán mikor leáll az analóg hálózat, jön újabb 2 mux, azokra már lehet pakolni akár pay-tv-t, akár további HD tartalmakat majd a kereslet függvényében.

  • part_wish

    csendes tag

    válasz zhagyma #2918 üzenetére

    hát azért ne feledjük, hogy az analóg frekik pályáztatásával az állam több tízmilliárd (ha nem százmilliárd?) forint bevételhez juthat. de csak abban az esetben, ha sikeresen megy végbe a digitális átállás, ehhez meg ugye minimum a jelenlegi 3 csatit (m1, rtl, tv2) át kell állítani a digitálisra.

    másrészt pedig a koncessziós szerződés alapján az AH fizetett egyszeri díjat, továbbá az államhoz megy évente a koncessziót nyerő cég árbevételének 3%-a is.

Új hozzászólás Aktív témák