Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lamiki

    senior tag

    válasz bicskeyd #1878 üzenetére

    Ez nagyrészt neked is válasz
    A fejbe szivattyú nyomja a tintát a fej feltöltésekor, de a fej nem zárt, olyan picik a fúvókák, hogy szerintem a tinta felületi feszültsége tartja meg a tintát.
    A piezo kristály feszültségváltozás hatására megváltoztatja az alakját. Pozitív feszültség hatására történő alakváltozása kipréseli a tintát a fúvókákon keresztül, magyarul kilövi a papírra, ellentétes feszültség hatására, pedig ellenkező irányban változtatja meg az alakját, ekkor beszívja a tintát. Ezáltal pontosan vezérelhető a nyomtatás; szabályos gömb alakú tintacseppek jönnek létre.
    A tinta a patronból a fejbe a közlekedő edények elve alapján áramlik (kb mint amikor megszívod a boroshordót egy gumicsövön, és utána addig folyik a bor amíg meg nem szakítod a folyadék áramlást).
    Ezért is gond ha levegő kerül a tinta ellátó rendszerbe, mert ott megszűnik a tinta áramlás. Pl az indokolatlan és indokolt (pl kifogyott) patroncseréknél is ez van, ezért tisztít ilyenkor a nyomtató.

    Én legalább is így tudom, és fáradt vagyok ma ennek pontosan utána keresni. .De ha valami nagy hülyeséget írtam majd jön mr_ricsi, és kijavítja a tévedésem :R

    Tehát ha a fecskendő végét függőlegesen rányomod a tintabeömlő csonkokra, úgy hogy pontosan illeszkedjen, az ha nincs beszáradás, akkor akadálytalanul átmegy a fejen és a fúvókákon, vagy ha ilyenkor visszahúzod a fecskendő dugattyúját színes habot szív vissza a fejből..
    De csak lassan, és óvatosan, főleg ha beszáradás van és a bogároldó nehezen megy át a fejen, mert a túl nagy nyomás átszakíthatja a szomszédos kamrák falát, és a másik csonkon visszajön a bogároldó, és ekkor már kuka a fej.

    Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

Új hozzászólás Aktív témák