Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zizizi

    csendes tag

    válasz rum-cajsz #555 üzenetére

    https://granitbank.hu/web/granit-granitpay/docs/GRANIT-ebank-app-PAY-FAQ.pdf
    16)

  • zizizi

    csendes tag

    válasz Kavinton75 #560 üzenetére

    Állandó netkapcsolattal valóban furcsa. A Gránit Bank alkalmazása tartalmaz ilyen szöveget: "%d payments left while offline" és hasznos lenne, ha ez a felületen meg is jelenne, úgy mint a mastercard developer oldalon látható példaalkalmazásban. (https://developer.mastercard.com/portal/display/api/Mobile+Payment+SDK screenshotok - 10 offilne transactions remaining)

  • zizizi

    csendes tag

    válasz LámaZ #592 üzenetére

    Nem véletlenül hirdetik a PayPass-t "biztonságos" technológiának. Persze ez viszonyitás kérdése. A mágnescsíknál biztonságosabb. Ugyanígy egy internetes tranzakciónál (vPOS, CNP) is jóval biztonságosabb, mivel a kártya nem csak egy adattároló, mint egy NFC tag, hanem egy alkalmazás, amely pl. tranzakciókat tud aláírni titkosító kulccsal. Tekints rá úgy mint egy fekete dobozra: vannak bemenetek amire biztosan lehet tudni, hogy mi a válasz (pl kártyaszám), viszont egy halom más dologra olyan választ fog adni amit csak a kibocsátó tud ellenőrizni (pl CVC3).
    Ha tényleg érdekel a téma, ezek a dokumentumok sok érdekességet tartalmaznak.
    https://www.paypass.com/pdf/public_documents/FINAL_Paypass_Aquirer_V3_LR.pdf
    https://www.paypass.com/pdf/public_documents/PayPass-MChip%20Acquirer%20Implementation%20Requirements.pdf
    https://www.paypass.com/PP_Imp_Guides/PPCR_Manual.pdf

  • zizizi

    csendes tag

    Tegnaptól Telenor és BB MobilPass
    https://www.budapestbank.hu/szolgaltatas/lakossag/mobilpass-hirdetmenyek.php

  • zizizi

    csendes tag

    válasz fil #1469 üzenetére

    NFC SIM-ben nincs antenna, csak támogatja a single wire protokollt amin keresztül beszélgethet az NFC frontend-del, azon keresztül pedig a külvilággal, pl. egy POS terminállal.
    Ezt ajánlom: https://github.com/seek-for-android/pool/wiki

  • zizizi

    csendes tag

    válasz fil #1484 üzenetére

    Fú, ezért ez kemény indoklás. Nem tartom szerencsésnek, hogy ha valami bonyolult, akkor zöldségekkel magyarázzuk meg. A telefon NFC vezérlője az antennán keresztül történő kommunikációt több helyre irányíthatja:
    - a processzorhoz, így a telefonon futó operációs rendszer, majd valószínűleg az egyik alkalmazás válaszol.
    - a telefonba épített secure element-hez, ami különálló processzor, saját rendszerrel. mintha egy smart kártya chip a telefon alaplapjára lenne integrálva.
    - a SIM kártyára az előzőleg említett SWP protokollon keresztül. A kártyán is van egy secure element, abban pedig lehet bankkártya alkalmazás is.

    Bizonyos feltételek esetén az NFC vezérlő dönthet úgy, hogy mivel a SIM kártyán van már egy bankkártya, vagy csak "elő van készítve" a fizetős alkalmazásokhoz (megvan rajt a Proximity Payment System Environment) az antennán keresztül jövő (pl egy POS termináltól) kéréseket egyből a SIM kártyának küldi, így a telefon processzora, operációs rendszere és mobiltárca alkalmazása nem is értesül az NFC kommunikációról.

    Jó esély van rá, hogy az általad használt SIM kártya szintén NFC SIM, tehát támogatja az SWP-t és lehetne rá PPSE-t és bankkártyát tölteni, csak éppen erre már nem sokan akarják használni (Telenor + BudapestBank mondjuk)

    @Bozek

    Igazad van, voltak ilyen próbálkozások.
    Ez is ilyen, de ezekből nem igazán lett semmi.
    http://mmdt.cc/iot-solutions-mdt/nfc-in-sim-1/

    Talán valóban szerencsétlen NFC SIM-nek nevezni ezeket a kártyákat, de ha NFC SIM-ről beszélnek, akkor többségében az SWP támogatásra és a kártyán lévő secure element-re gondolnak ami tud bankkártya információkat tárolni. De már ez is haldoklik, mert a HCE tokenizálással sokkal biztonságosabb és kevésbé fájdalmas a terjesztése.

    A kikapcsolt képernyős, vagy akár kikapcsolt telefonos dolgokat is magyarázza az NFC vezérlőbe épített forgalomirányítás. Kikapcsolt képernyő esetén az NFC vezérlő nem generálja azt a mágneses mezőt, ami a passzív elemekben (pl bankkártya) feszültséget indukál, amitől kommunikálni tud. A POS terminál viszont aktív eszköz, így mágneses mező nélkül is tud kommunikálni, az NFC vezérlő pedig lehet úgy beállítva, hogy kikapcsolt képernyőnél is figyelje a bejövő kommunikációt. Kikapcsolt telefon esetén kicsit bonyolultabb a dolog, további info itt: http://simalliance.org/wp-content/uploads/2015/03/12-06-06-GU-NFC_Steppingstones_V1_0_0_ENG-v1.pdf a 3.3.5-ös pontban.

Új hozzászólás Aktív témák