Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Integra

    titán

    válasz GPG #893 üzenetére

    én most is úgy vagyok vele, hogy semmi szükségem katára meg formagyakorlatokra, nem érzem, hogy bármit is fejlesztene rajtam és jobb és több lennék tőle.
    rengeteg slowfight, lightfight, meg persze technikák gyakorlása ezernyi szituációra ez a tuti szvsz. itt aztán lehet mozogni ahogy kell, aminek előkell jönni az előfog. :)

    egyszer majd a tai-chi-nek neki fogok állni, mert az érdekel, a fél családom japánban élt és valamit konyítok meg örököltem a japán kultúrából. szóval nem áll távol tőlem a lélek útja. csak bizonyos dolgokban megítélésem szerint vannak jobb, hatékonyabb dolgok.

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • ponix

    aktív tag

    válasz GPG #893 üzenetére

    A formagyakorlatok szerintem is szükségtelenek az olyan ágazatok számára, amelyek boxkesztyű jellegű felszerelést használnak. tudniillik azért, mert ütő rúgó repertoár nem olyan széles a kesztyű korlátai miatt. 8-10 féle ütés és nagyjából ennyi féle rúgáshoz nem kell formagyakorlat. Ahhoz valóban zsák kell meg partner aki kibirja és esetleg reagál is. persze ez csak az én véleményem. A karate és kungfu stílusok formagyakorlatai között is óriási a különbség, mert míg a karate formagyakorlatok, tulajdonképpen szituációs gyakorlatok, tehát valós helyzeteket probálnak szimulálni a formagyakorlataikban, addig a kungfu stílusok inkább csak bázis technikákat és elveket sűrítenek formagyakorlataikba. A kungfus formagyakorlatok szerepe elsősorban a stílus fennmaradásában van, így adták tovább régen a mesterek a technikákat, amik egyébként így idegen szem számára értelmezhetelenek voltak, ismerve valamennyire a kínai történelem háborúktól, megszállásoktól hemzsegő időszakait. mégegy nagy haszna van a formagyakorlatoknak, nevezetesen az, hogy haza tudod vinni az adott irányzatot, ''labor'' körülmények között. Harcban egyébként semmit sem jelent, hogy te mennyit gyakoroltál formagyakorlatot. Szerintem a formagyakorlatoknak, inkább eszmei, mit gyakorlati haszna van, mind amellett, hogy én szeretek formagyakorlatozni.

    A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

Új hozzászólás Aktív témák