Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz Spec #83976 üzenetére

    Köszi a linkeket.
    Az ilyen vízszintesen nézve keskeny mosdókagylókat gyűlölöm és az összes tervezőnek elvenném az engedélyét aki ilyet lakóingatlanba betervez.
    A vonaton elfogadja az ember a helyhiányt, de hogy a fele kézmosó víz a gatyámon végzi a mosdókagyló tervezési oka miatt az otthonomban, azt már nem.
    Ugyanígy a konyapult tervező szakma is lehúzhatja magát a WC-n nálam amilyen designokat megálmodnak. Értem én hogy folyton étterembe járnak és sose kellett mosogatniuk, de ez nem kifogás egy mérnöki szakmánál. :D

    Megnézem még1x a kínálatot, de korábban nem találtam normális megoldást a tényleges problémára. A valamilyen megoldás, az nem jelenti hogy jó.

    A tervezők VS csatorna kapacitások:
    A szomszédban, 13.- kerületben építenek egy 4 épületes, épületenként 70 lakásos lakótelepet( mindent lakótelepnek hívok).
    Direkt a lelkére beszélt az építtető a tervezőnek, hogy a csatorna terén tervezze be azt amire tényleg szükség van, ne akarjon spórolni, nem akarnak garanciában javítgatni 20 éven át.

    Ki jött hogy mekkora az utcai szennyvíz és külön a csapadék víz elvezető hálózat terheltsége és hogy mennyibe kerül ezek felfejlesztése.
    Lerakta eléjük a költséget a csatornázási művek, hogy x összeget befizetnek 2 év múlva megkapják a kért kapacitásokat mind a két területen.
    2 év múlva kötnének rá, csatornázási művek válasza:
    hiába fizette be az építtető cég a hálózatfejlesztési hozzájárulást, nem történt meg határidőre a kapacitás bővítés.
    kérdés:
    mikorra fog megtörténni?
    válasz:
    soha...bővebben? soha a büdös életben...mármint amíg ennyire romokban van a csatornázási művek költségvetése külső okok miatt.

    A belvárosi társasházaknál igen csak probléma hogy nem megfelelően szikad el a talajban és a felesleges víz mennyiség a földszinti lakásokban vizesedést, penészedést okoz, az épületek alapját meg statikailag kikezdi.
    Nem a saját telki elszikkasztási lehetőségekben van a hiba, hanem abban hogy anno a tervezők nem jól mérték fel.
    Igen is kellene az elvezetés / felhasználás, mert az egész város le lett betonozva. Ahol vagyok, lőportárdűlő a 19. században mocsár volt. Itt hiába akarod elszikkasztani a talajba, az egész terület nem olyan hogy erre társasházakat szabadott volna építeni. De itt vagyunk, ezt kell megoldani, a többlet vizet el kell vezetni, az épületekhez viszonyított jelenlegi helyzet alapján kell kiszámolni, hogy mennyit kell kötelezően elszikkasztani és keresni rá megfelelő műszaki megoldást.
    Nem a korábbi, 19. századi mennyiséget, mert a környék átalakult, ez már nem alakulhat vissza mocsárrá. Ezen a területen jelenleg túlterhelődik a felszín alatti vízkészlet, nem tudja természetes módon elvezetni a csapadék vizet.

    És akkor a másik részhez:
    nem értem a matekodat. Korábban statisztikailag kihozták, hogy adott területen van 100 lakás, x mennyiségű "statisztikai átlag perszóna", meg vannak az adatok hogy ez az ember mennyiség 20 éven át mennyi ivóvizet fogyasztott, ami alapján kiszámolták hogy mekkora szennyvízhasználat keletkezik, amit igazoltak is a szennyvíz telepek adatai.
    Ezen a meglévő adaton miért változtat az hogy ugyanakkora mennyiségű WC tartály már nem ivóvízzel dolgozik? Mert eddig a meglévő társasházakra sem engednéd meg a felhasználást, az új tervezéseket még csak pedzegettük, az más tészta.
    Még egyszer kihangsúlyozom:
    Nem kontrollálatlan esővíz bevezetés. Csak az alkalmanként 40 literes tartály, lehúzásonkénti megtöltéséről beszélgetünk.

    Ezen a szennyvíz mennyiségen nem változtat hogy az ivóvíz vagy csapadék víz. Meg vannak az adatok évtizedekre visszamenőleg.
    Nem jelentkezhet többlet terhelés.

    Ugyanúgy a társasház gyűjtőtartálya kaphat túlfolyót, ami mennyiség szépen elszikkad.
    Benne egy úszóval, hogy ha túlságosan alacsonyra apad a víz szint, mert száraz időszak van, akkor meg egyből a túlfolyóba irányít "y" mennyiséget.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák