Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bkercso

    nagyúr

    válasz denesdr #36141 üzenetére

    Egyébként már 40 évvel ezelőtt is írtak róla (a Rádiótechnika folyóiratban is), hogy a mágneskört meg lehet támasztani hátulról egy merevítővel a hangdobozban. Vagyis a mágnes rezgése is befolyásolja a hangot. Az öntvény kevésbé rezeg, mint egy vékony lemez.

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • shalafi66

    veterán

    válasz denesdr #36141 üzenetére

    Hát ezzel nem értek egyet. Ugyanolyan pontosan lehet dolgozni mindkét alapanyag mellett, és a nehezebb mágneskör csak lehetőség arra, hogy esetleg jobb hangszóró készüljön, de nagyon nem automatikus.
    Sok esetben csak optikai tuning az egész, nagyobb, nehezebb, biztos jobb is lesz. :) Gondolja a felhasználó. De ebben bízni nem túl logikus dolog.

    "mivel az alu nem mágneseződik úgy mint az acél, ezért a mágneses erő nagyobb hatékonysággal tud a légrésbe koncentrálódni."
    :) Ez a része nagyjából lényegtelen.

    "Szóval ja, tényleg tök fölösleges az öntvénykosár, hüje gyártók, csak a kirakatba gyártanak!!!444 "
    A mai távol-keleti gyártásokban annyira olcsó a nyomásos öntött alu hangszórókosár, hogy sok terméknél tényleg csak a marketing része a dolog. :)

    "Hagyjuk már a süket dumát és ezt a hozzáállást, nagyon unalmas már és visszataszító.
    Ettől persze lehet jó lemezkosaras hangszórót is készíteni, de az öntvény akkor is jobb minden szempontból"
    Szerintem az a megalapozatlan, hogy az öntvénykosaras hangszóró mindig jobb minden szempontból. :) Hangszóróválasztásnál nem ezt kell figyelni, hanem a tényleg fontos tulajdonságokat, amiket hallasz is.

    "nyilván amíg el nem törik, de egy normális kosár, ami rendesen meg van tervezve és építve, az nem fog csak úgy eltörni."
    Az olcsósítások és a minél kisebb felhasznált anyagmennyiség miatt pedig elég nagy rá az esély. :) Én sok ilyet láttam, és az a baj, hogy a Mg tartalom miatt még hegeszteni sem lehet, ha már eltört. :DDD

    #36140bkercso
    Otthon a konyhaasztalon, hangszórónál, normálisan, tényleg az. :) Sosem lesz olyan, mint egy profi javítás. :)

    #36142bkercso
    A 40 éves Rádiótechnika nem volt túlzottan "szakmai" lap elektroakusztikával kapcsolatban. Annyi hülyeséget írtak benne. :D
    Szokták támasztgatni, de nyilván ez megint abba a 0,01 százalékba tartozó hatásoknak a része, amik biztos befolyásolják a működést, de aki ír róla, feltehetőleg még megmérni sem tudja, nemhogy meghallani.
    Egyébként ártani nem használ, persze, megnyugtató lehet a tudat. De nyilván egy normális esetben a hangszóró gyártói nem terhelnek túl egy adott kosarat.

    #36143szazbolha
    "Szerintem jót tehet a doboz merevségének is."
    Na annak mondjuk igen. De csak ha kötésben van a mágneskör a merevítés anyagával. :) Ha csak támasztás, akkor majdnem mindegy ebből a szempontból.
    De én még nem láttam olyan hangsugárzót, ahol ezen múlt volna, hogy jól működik-e vagy nem. :)

    #36144Donki Hóte
    Hangszórót javít amúgy.

    #36145ozzy711
    :) Én koncerten többet hallgatok zenét, mint otthon. :D Bár szerintem ez a kérdés irreleváns, hogy ki és hol hallgat. :D Az elektroakusztika akkor is ugyanúgy működik, ha hallgatod, és akkor is, ha nem. Nem lényeges elméleti szempontból, hogy mit csinálsz a hangsugárzóval, a paraméterei és képességei, tulajdonságai pont ugyanazok maradnak. :)

    Zenét hallgatni bármin lehet, úgy hogy élvezd. Ha a zenére figyelsz. A HiFi-ző nem a zenére figyel, hanem a készülékre, és az adott pillanatban őt érő effektekre (megvannak azok a tipikus meghallgatás-"teszt" hanganyag összeállítások, amikor meghallod a térben a bőgős összeütődő ruhagombjait. IS. :D ). :) Ez szerintem, nem annyira zenehallgatás, ez készülék hallgatás, amit én zenészként is, hát kevésbé hasznos dolognak gondolok.
    De mindegy, hiszen mindenki úgy élvezze ahogy szeretné. :)

    De nem látom át, miért tudna a HiFi-ző felhasználó jobban hozzászólni egy alapvetően műszaki tevékenységhez. :) Hiszen ő csak a végeredményt ismeri, azt is nagyon szubjektíven.
    Nem áll össze a kép, hogy miben segít technikai és elméleti problémák megoldásában, ha otthon készülékeket hallgatsz. :) Legfeljebb megnyugtat a háttérzene és jobban tudsz koncentrálni, de kb. ennyi haszna lehet. :)

    xD Ti hallgatjátok, én tervezem vagy gyártom. :D A legoptimálisabb esetben. :D

    #36153ozzy711
    Képen az értelmetlen hangsugárzó tipikus példája. :DDD Két középhangszóró. Jézusom. Ráadásul pont középen. Csillapítóanyag hírből sem mögötte, csak hatástalan pozícióban.
    De a mágneskör meg van támasztva, mert attól biztos jó lesz majd. :D Hát nem. Ez is pont az az eset, amikor kirakatból támasztgatod a mágneskört, de már a tervezés alapját elrontod. :) Illetve a szép nagy méretű támasztó lappal ezen a módon, egy újabb rezonanciát erősítesz.

    #36147Venyera7
    Ez is pont egy olyan technológia, amit otthon nem tudsz használni. :) Feltehetőleg gumihoz nem ideális önmagában.

    Én is több komponensből keverek ragasztókat, és módosítom úgy, hogy nekem jó legyen, ezért is fölösleges azt nézni, hogy én mivel dolgozom.

    Neked az oldószeres gumiragasztó kell, mint amilyen a Palmatex is. Csak extra ügyesnek kell lenni hozzá. :) Meg nem szabad megvárnod az illesztéssel a teljes száradást.

    #36150ozzy711
    Azért annyira nem tökéletes, és a gumi membránszélekhez is csak feltételesen tapad, de kisker. fogalmomban ezt, vagy ehhez hasonló megoldásokat lehet beszerezni, amik legalább valamennyire működnek gumin. Annyira, hogy egyben tartson egy kis kitérésű autós mélyközép hangszórót, fognak.

    #36151Venyera7
    Nincs értelme gyári megoldást keresni, az otthon nem alkalmazható jól többnyire. :)

    Meg őszintén, maga a hangszóró is, amit javítasz, nem az a kategória, ahol nagyon küzdeni kellene egy valamilyen gyárban használt technológiával. :)
    Próbáld meg azt, amit írtam szerintem.

    Már csak azért is, mert ez a ragasztó pl. nem is biztos, hogy önmagában jó lenne gumihoz. Vagyis én azt mondom, hogy nagy a valószínűsége, hogy nem jó hozzá.

    #36154Venyera7
    És mit csinálsz a papírmembránra, kosárra kötött faragasztóval? :) Igazából ezeket egy ragasztásból szoktuk megoldani. Minél többet bontod+ragasztod újra az adott hangszórót, annál rosszabb lesz.

    [ Szerkesztve ]

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

Új hozzászólás Aktív témák