Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VoidXs

    nagyúr

    válasz mandju #186178 üzenetére

    Ezek kimagaslóan szép eredmények, valószínűleg nagyobb távolsággal a 900 Hz-es esés sem látszik már.

    W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

  • mandju

    senior tag

    válasz mandju #186178 üzenetére

    A múlt hét végén és a héten bekerültek a hangsugárzók a helyükre. Néhány gyors teszt alapján már bizakodásra adtak okot, pedig a régi preset-tel teszteltem.

    A telepítés jól sikerült. A hallgatótól számított távolságok alapján a dobozok pozíciója teljesen megfelelő. Szimmetrikus szoba, mérnök gondolkodás... nem volt nehéz. :-)

    Tegnap aztán végre jutott időm lefuttatni pár mérést a trinnov optimizerrel. Az alsó 7 hangsugárzót REW-vel visszamérve a frekvenciamenetet nagyon szépen kivasalta és "összefésülte". Hiába, ezek a pc alapú szinte korlátlan lehetőség előnyei. A torzítás is minimális maradt. Nagyobb, mint a szabadtéri mérés esetén, de ez természetes.

    A trinnov a következő görbéket "vízionálta"

    az eq nélküli, illetve a filterezett frekvenciamenet kikapcsolt bass management-tel (ezek a hangsugárzók saját fizikai korlátai

    És hogy ez hogyan köszönt vissza a valóságban egy umik1-gyel:


    1/3-as simítás, L-C-R SL, SR, BL, BR, egyedi target curve

    a surroundok torzítási diagrammja 80-85 dB hangnyomás mellett

    csoportkésleltetés L-C-R SL, SR, BL, BR

    impulzusválasz L-C-R SL, SR, BL, BR

    4 teljes mérést végeztem. 9.1.6, ahol a 4 darab szub ugyanazt az eredő jelet kapta, aztán 9.1.6 MSO-val "előkonfigurálva", 9.2.6 egymással szemben működő "SBA" felállás és végül egy 9.4.6 úgy, hogy a trinnov korrigálja a 4 szubot külön - külön. Ez sajnos nem vezetett most sem jó megoldásra. Egyesével szépen korrigál, de a 4 szub LFE csatornán való "összefésülése" nagy feladat. Ebben majd a trinnov waveforming technológia hoz előrelépést az idei évben. (ebben egyébként a dirac ART elöbbre jár jelenleg, szerencsére némi hozzáértéssel, és előbeállítással megoldható a dolog). Mind a 4 opció kapott 3-3 target curve-öt, így 12 különböző preset készült el, amit lehet tesztelni és kiválasztani a legmegfelelőbbet.

    A 9.1.6 felállás nagyon száraz basszust eredményez, alacsony lecsengési idővel. Nekem ez a favoritom. Ha valaki a "zsírosabb" basszus keresi, annak a 9.2.6 preset a megfelelőbb, hisz itt vannak olyan frekvenciák, hangok, amik kicsit tovább időznek a szobában a "kelleténél", de még abszolút nem túlzó... a 9.4.6 számomra döng, brummogós, nekem természetellenes. Nem ehhez vagyok szokva.

    A frekvenciamenet ezeknél a preseteknél szinte azonos, a különbséget a vízesés grafikonon lehet nyomon követni 300ms-ra ablakozva:


    vízesés diagramm


    spektro 9.1.6 egyedi target curve

    Ennyit a mérésekről. Tesztelni csak keveset tudtam egyelőre, de minden szempontból (3D hang, térérzet) sikerült előbbre lépnem. Ezelőtt sem volt rossz az összhatás a mozimban, de most a surroundok és az atmosok cseréjével, sikerült még egy fokozattal feljebb kapcsolnom.

    További tervek a szoba alkalmassá tétele arra, hogy a waveforming követelményeit elérjem. Ehhez érkezni fog még néhány 18-as BMS18n862 zárt DIY subwoofer és a hajtásukra használt labgruppen fp10000q-t is cserélnem kell. De ezek egyelőre tervek, most élvezem a "befektett munka gyümölcsét" és hátra dőlök.

    * JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

Új hozzászólás Aktív témák