Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #09634560

    törölt tag

    válasz LetItBurn #74908 üzenetére

    Pont én? Rendben...
    Keresztezési frekvencia aaz AVR-eknél az a pont amely az erősitő legalacsonyabb erősitési frekvenciája és a subwoofer /mélynyomó legmagasabb frekvenciája, ami lehet egy adott frekvencia (pl. legutóbbi példában Ursache rendszerében 50Hz ameddig az erősitő dolgozik és amelytől lefelé a sub veszi át az erősitést egész 20 Hz-ig kb) lehet egy kis tartomány is amikor pl az erösitö 80 Hz-re van állitva és a LFE jelet kapja a sub ami 120Hz igy ez a 40Hz tartomány a keresztező frekvencia, enek hátránya hogy az a 40 Hz töb munt dupjlája is lehet a lieáris értéknek és végül lehet lyuk is amikor pl az erősitő 120 Hz-ig dolgozik de a sub csak 80 Hz-től lefelé (a subon található potmééterrel beállitva) dolgoik igy a 80 és a 120 Hz közöti jel nem kerül erősitésre. a helyes arány a 80 Hz az erősitőn és kb. 90 subon levő potméterrel való beállitás.Monitorok esetén pedig 120 az erősitőn és 150 a subon.
    Ha LFE jelű csatlakozó van a subon akkor oda kell az erősitőt csatlakoztatni és a sub ekkor kikerüli a saját potenciométerét és az erősitő beállitásától függöen megkapja a teljes 120 Hz x.1 nek a .1 tartományát. Ot t (erősitőn) 80Hzre állitod a keresztezési frekvenciát igy a nem-.1 jellegű mély- jel (zene, Pro logic, stb) 80 Hz-ig dolgoztatja a subot ez felett a frontok veszik át a hang megszólaltatását.Igy a sub aban a tartományban dolgozik ait kap az erősitőtől nem kel a saját potméterét behangolni.
    Ha valamit nem értesz ird meg..idézd be és válaszolok/vagy más.

    [ Szerkesztve ]

  • #09634560

    törölt tag

    válasz LetItBurn #74908 üzenetére

    Lényege:
    1: sztereó rendszerben nem gond bármely frekvencia előálitása és erősitése de 5 hangfalnál már kell egy kis segitség igy mélynyomót terveztek bele és az alacsonyabb frekvenciák mivel nem irányfüggőek és szobamérettől függöen sok is kellhet belőlük ezért mélnyomókra bizzák.
    2 egy hangdoboz csak azt a tartományt tudja lesugározni amely fizikailag belefér tehát a monitorok és a kisebb centerek 100-120 Hz-nél alacsonyabb frekvenciát már keéptelenek leadni a nagyobb álló frontok 50-60 kisebb állók 70-80 Hz-et adhatnak le igaz ez bassreflex csővel állithato, méretezhető de nennek is megvnnak a határai, törvényei pl hiába méretezel egy 40*50*5-ess kis dobozt reflexcsővel 30 hz-re de a 100 Hz és a 30 Hz közötti frekvenciák nagy eséssel egyenetlenül és állóhullámokat egynetlenségeket keltve fognak lesugárzódni melynek nem élvezet lesz az eredménye hanem torzitás, fejfájás...
    3. sok szó esik az imnpedanciáról sok hit és tévhit kerng róla de egyet tudni kellene mindeknkinek de csak kevesen veszik figyelembe: ez nem egy állandó érték hanem eléggé változik és enek értékét többminden befolyásolja így a leadott frekvencia is!!!! azért a sk felkiáltójel mert magasabb frekvenciák nagyobb, alacsonyabb frekvenciák kisebb esetenként akár 1-2!! Ohm impedanciával is lesugárzódhatnak a 8 Ohmosnak jelölt hengfalon! Ezen a papiron 8 Ohmosnak irt hangfal eredő impedanciája =5.6 Ohm!!! Ennek az a magyarázata hogy minél kisebb a frekvencia annál nagyobb árammal tudja az erősitő leadni és minél nagyob áram folyik át, annál töb nenergiával adhatja le igy a hangfal ezt a tartományt a nagy áramért cserébe kisebb impedanciával "jutalmazza", Ezért jobb ha az alacsony frekvenciákat erre a frekvenciára szakosodott erősitő adja le.
    Tehát öszegezve helyes beállitással nő a beszédérthetőség kiseb lesz a kioltás ezáltal kevesebb lesz az állóhullám igy nem fog a film végén fejfájást okozni valamint nem fog az se előfordulni hogy mig én hallom, a meletem ülő nem érti a szöveget a kioltódás valamint a csekély center-hanggerő miatt-mely onnan adódik hogy a teljes mélyfrekvencia lesugárzása bizony combosabb erősitőnek is kihívás. Tehát a mélynomó kötelezö és a frekkvencia beállitása is körültekintést igényel. Bővebbet a mélyhangokról Patice fórumtárs logout blogjában találsz..És ezért kell a Phase állást is helyesen beálitani, ezt 50* irtam le kb..

    Ursache: siker?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák